Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marek Sadowski

Marek Sadowski

Marek SadowskiOpisWydarzeniaMarek Sadowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Głównym obszarem działalności Marka Sadowskiego jest aktorstwo, natomiast zajmuje się też pisarstwem. Pisał teksty piosenek, wiersze, a także tłumaczył teksty. Wystawiał również swoje dzieła pisane w teatrze. Tym samym został nagrodzony za monodram "Dylemat Niebieski", dzięki czemu zaproszono go na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA). Występował tam z Ewą Błaszczyk, Dorotą Stalińską i Janem Peszkiem. 

 

Przez trzy lata studiował filologię romańską na specjalności translatorycznej, a następnie zaczął uczyć się z Państwowym Policealnym Studium Wokalno — Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Po raz pierwszy wystąpił na scenie w roku 2012 jako krawiec Motel Kamzoil w znanym "Skrzypku na dachu" wyreżyserowanym przez Jerzego Gruzę. Natomiast w 2015 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako aktor. Występuje też w roli Mieczysława w również znanym spektaklu "Metoda na wnuczka" w reżyserii Emiliana Kamińskiego w warszawskim Teatrze Kamienica. Określany jest jako pół-Krakus, pół-Gdynianin, ponieważ oba miasta są pod wieloma względami bliskie jego sercu.

W jakich rolach występował Marek Sadowski?

Marka Sadowskiego można zobaczyć w wielu spektaklach. Między innymi są to: "Chłopi", "Okno Na Parlament", "Piotruś Pan", "Sceny Miłosne Dla Dorosłych", "Skrzypek Na Dachu" czy też "Wiedźmin". Współpracuje też ze wcześniej wspomnianym, warszawskim Teatrem Kamienica oraz tzw. off’owym Teatrem Gdynia Główna. Występował także aktywnie w spektaklach Teatru Muzycznego: „Kiss me, Kate” (reż. B. Szyc, 2016 r.), "Zły" (reż. W. Kościelniak, 2015 r.), "Pamiętnik z powstania warszawskiego" (reż. J. Bielunas, 2014 r.), "Klub Kawalerów" (reż. J. Celeda, 2013 r.).

Jakie nagrody otrzymał Marek Sadowski?

Marek Sadowski został wyróżniony w rankingu aktorów przygotowanym przez Gazetę Świętojańską. Zauważono go dzięki swoim występom w Teatrze Gdynia Główna. Z kolei 27 marca 2022 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Gdyni wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z Teatru Muzycznego w Gdyni — Urszulą Bańką z zespołu baletowego oraz Piotrem Górką, inspektorem orkiestry. 

Dodatkowa działalność aktora

Poza swoją i tak już szeroką działalnością Marek Sadowski próbował także swoich sił jako reżyser. Tym samym napisał scenariusz i wyreżyserował spektakl dramatyczny "Dwoje", który wystawiany był w Teatrze Gdynia Główna. Opowiadał o dwojgu ludzi, którzy utkwili ze sobą Gdzieś i Kiedyś. Usiłowali oni odnaleźć dawną bliskość, ale na drodze stanął im problem braku umiejętności rozmowy.

 

Nie umieli też zmierzyć się z prawdą i szukali suebue między słowami i niewypowiedzianymi na głos emocjami. Spektakl stara się skłonić widzów do odpowiedzenia sobie na pytanie: "Czy miłość zawsze zwycięża?". Premiera "Dwoje" odbyła się 25.02.2017 roku jako pierwsza napisana przez Marka Sadowskiego sztuka po wielu latach przerwy. Reżyser wraca w niej do korzeni teatru słowa, który został osadzony w lubianej przez Sadowskiego estetyce absurdu. W dramacie wystąpiła dwójka aktorów: Martyna Gogołkiewicz jako Ona oraz Dariusz Czarniecki jako On. 

Dodatkowe ciekawostki o aktorze Marku Sadowskim

Marek Sadowski jest wszechstronnie uzdolnionym aktorem i bardzo charakterystycznym aktorem. Zna trzy języki: angielski, francuski oraz hiszpański. To jednak nie koniec jego umiejętności. Poza wspomnianymi wcześniej wysokimi umiejętnościami aktorskimi i pisarskimi oddaje się również sportowym pasjom takim jak: pływanie, bmx, deskorolka, jazda konna i tenis. Potrafi także śpiewać i grać na pianinie, dzięki czemu doskonale odnajduje się w niejednej roli. Nie trzeba już wspominać o jego lekkim piórze, dzięki czemu z powodzeniem napisał wiele tekstów piosenek, wierszy oraz scenariusz, dzięki czemu wyreżyserował swój autorski dramat "Dwoje".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Marek Sadowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marek Sadowski?

Miejscowości, w których Marek Sadowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile wzrostu ma Marek Sadowski?
Marek Sadowski ma 173 cm wzrostu.
Jakie nagrody zdobył Marek Sadowski?
Aktor został wyróżniony w rankingu aktorów przygotowanym przez Gazetę Świętojańską oraz w marcu 2022 roku został laureatem nagrody Prezydenta Gdyni.
Jakie języki zna Marek Sadowski?
Marek Sadowski poza swoją działalnością aktorską jest też tłumaczem. Zna trzy języki: angielski, francuski i hiszpański.
Czy Marek Sadowski ma wykształcenie aktorskie?
Aktor ukończył Studium Aktorskie przy teatrze Muzycznym w Gdynii im. Baduszkowej
W jakim teatrze gra Marek Sadowski?
Marek Sadowski w swojej karierze występował w kilku teatrach. Najbardziej jest jednak związany z warszawskim Teatrem Kamienica oraz off’owym Teatrem Gdynia Główna. Wielokrotnie wystąpił też w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
Jaka była pierwsza rola Marka Sadowskiego?
Aktor zadebiutował na scenie w dramacie "Skrzypek na dachu" jako Motel Kamzoil.
Z kim występował Marek Sadowski?
Marek Sadowski miał zaszczyt wystąpić obok Ewy Błaszczyk, Doroty Stalińskiej i Jana Peszka.

Fani lubią też

Zobacz też