Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Halina Rasiakówna

Halina Rasiakówna

Halina RasiakównaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Halina Rasiakówna urodziła się 6 lutego 1951 roku w miejscowości Niemodlin. Jest ona polską aktorką, występującą przede wszystkim na scenie teatralnej, jednak gra także w serialach telewizyjnych i filmach.

Halina Rasiakówna - sylwetka i dorobek artystyczny

Halina Rasiakówna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. W przeciągu swojej wieloletniej kariery aktorka była związana z wieloma słynnymi polskimi teatrami, które zagwarantowały jej rozpoznawalność w skali krajowej. Występowała między innymi w takich teatrach, jak Teatr Ludowy w Krakowie, Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie czy też Teatr Studio w Warszawie.

Początki aktywności Haliny Rasiakówny sięgają roku 1975, a szczyt oraz największy rozwój kariery aktorskiej kobiety datuje się na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Aktorka już na samym początku swojej kariery współpracowała z wieloma znanymi postaciami z branży filmowej, takimi jak Wojciech Adamczyk, Ryszard Bugajski, Jacek Filipiak, Jacek Gąsiorowski czy też Robert Klenner. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż kobieta w roku 1984 zdobyła nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu. Dało to początek jej działalności w branży teatralnej.

Halina Rasiakówna wystąpiła w wielu wybitnych filmach i serialach, a także spektaklach teatralnych, współpracując ze znakomitymi reżyserami i scenarzystami. Do jej największych produkcji możemy zaliczyć:

  • 1976: "07 zgłoś się"
  • 1976: "Krótka podróż"
  • 1988: "Królewskie sny"
  • 1989: "Paziowie"
  • 1989: "Szklany dom"
  • 1998: "Życie jak poker"
  • 2006: "Jasne błękitne"
  • 2007: "Pierwsza miłość"

 

Zobacz też: Piotr Zelt, Aleksandra Szwed, Marta Wierzbicka, Edyta Olszówka, Marcin Mroczek, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Żak, Mikołaj Krawczyk, Magdalena Lamparska, Kazimierz Mazur, Piotr Borowski, Maciej Maciejewski, Lidia Stanisławska, Natalia Kujawa, Ola Domańska, Karolina Adamczyk, Julia Wyszyńska, Dorota Osińska, Jarosław Boberek, Dariusz Wieteska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka produkcja filmowa stała się debiutem Haliny Rasiakówny?
Halina Rasiakówna zadebiutowała w roku 1976, jako Magda w filmie "07 zgłoś się".
Jakie odznaczenia filmowe zdobyła Halina Rasiakówna?
Halina Rasiakówna zdobyła kilka nagród i odznaczeń filmowych, do których możemy zaliczyć Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także Złoty Krzyż Zasługi.
Jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Haliny Rasiakówny?
Należy zaznaczyć, iż Halina Rasiakówna jest jedynie artystycznym pseudonimem. Tak naprawdę, aktorka nazywa się Halina Rasiak-Lulek.
Czy Halina Rasiakówna ma męża i dzieci?
Mężem Haliny Rasiakówny jest Tomasz Lulek. Mają oni dwóch synów - starszego Łukasza i młodszego Marcina.

Fani lubią też

Zobacz też