Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Marcin Kwaśny to pochodzący z Tarnowa i urodzony w 1979 roku polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, jak również scenarzysta. Jego role w serialach telewizyjnych sprawiły, że stał się rozpoznawalny w całym kraju i zdobył dużą popularność. Marcin Kwaśny kształcił się w mieszczącej się w Warszawie Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą skończył w 2002 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Marcina Kwaśnego

Mając 15 lat, wystąpił na szkolnej scenie w roli głównej w przedstawieniu Jerzego Zawieyskiego Rozdroże miłości. W wieku 17 lat pojawił się jako poeta Cyprian Kamil Norwid w sztuce Norwid tarnowskiego Teatru Młodego Widza.

 

Po ukończeniu edukacji związał się z Teatrem Kwadrat mieszczącym się w Warszawie. Rozgłos zyskał dzięki roli Marcina Wilczyńskiego w filmie Rezerwat z 2007 roku, za którą odebrał nagrodę na XI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Brig w Odessie.

 

Jest również jednym z założycieli Teatru Praskiego, który we wrześniu 2008 roku rozpoczął pierwszy sezon teatralny. Występował w produkcjach węgierskich i argentyńskich, takich jak Aglaja, Patagonia czy Polowanie na Anglika.

 

Marcin Kwaśny jest też założycielem firmy LemmonShot, która zajmuje się produkcją spektakli, filmów i prowadzeniem imprez. Wraz z grupą przyjaciół stworzył fundację artystyczną Między Słowami.

Brał udział w telewizyjnych programach rozrywkowych takich jak między innymi Jak oni śpiewają (2009) i Taniec z gwiazdami (2010).

Marcin Kwaśny spektakle 2023

Marcina Kwaśnego można zobaczyć w wielu spektaklach teatralnych. Gra zarówno w komediach jak i dramatach. W 2021 roku wcieli się między innymi w rolę w spektaklu Cudowna Terapia, który będzie można oglądać w wielu polskich miastach. Będzie to między innymi spektakl w Warszawie, Wrocławiu czy Grudziądzu.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też