Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Paweł MałaszyńskiOpisWydarzeniaPaweł Małaszyński - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Paweł Małaszyński to urodzony 26 czerwca 1976 w Szczecinku polski aktor występujący w teatrze oraz w telewizji. Jest również wokalistą, konferansjerem oraz muzykiem. Do jego najbardziej znanych projektów należą seriale: "Magda M.", "Czas honoru" oraz "Oficerowie", a także filmy "Katyń", "Listy do M." i "Skrzydlate świnie".

Paweł Małaszyński: pochodzenie i wykształcenie

Paweł Małaszyński urodził się 26 czerwca 1976 roku w Szczecinku. Jego rodzina miała silne wojskowe tradycje, a jego ojciec to zawodowy żołnierz. W wieku 6 lat przeprowadził się wraz z rodziną do Białegostoku. Jako dziecko było go wszędzie pełno i trudno było nad nim zapanować. Skończył Szkołę Podstawową nr 36 w Białymstoku. Od dzieciństwa interesował się aktorstwem. W czasach nastoletnich był związany z klubem filmowym "Projektor".

Skończył V białostockie Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. Po szkole średniej zaczął studia prawnicze na Uniwersytecie w Białymstoku. Po pół roku doszedł jednak do wniosku, że powinien zająć się aktorstwem na poważnie. Od 1997 roku do 1998 uczęszczał do krakowskiego, policealnego studium aktorskiego L’Art studiO. Za trzecim podejściem został przyjęty do wrocławskiej filii PWST w Krakowie, której został absolwentem w roku 2002. Od 2002 roku jest mężem Joanny Chitruszko. Ma dwójkę dzieci: syna Jeremiasza urodzonego w 2004 roku oraz córkę o imieniu Lea urodzoną w 2014 roku. 

Paweł Małaszyński na scenie teatru

Już w trakcie studiów w roku 2001 Paweł Małaszyński pojawił się w sztuce pt.: "Letnicy". Zagrał również w przedstawieniu pt.: "Księżniczka na opak wywrócona". Miało to miejsce rok później. Po ukończeniu studiów zaczął występować w sztuce "Szalone nożyczki" jako policjant Michał Tomasiak, "Nie teraz kochanie" jako pan Lawson oraz "Wszystko w rodzinie" jako Leslie. Zastępował w tych sztukach Andrzeja Nejmana.

W 2003 roku oficjalnie dostał etat w Teatrze Kwadrat, a jego oficjalny debiut miał miejsce 28 czerwca 2003. Zagrał podwójną rolę Arlekina oraz Trufaldina w "Słudze dwóch panów". Wystąpił także w sztukach "Ośle lata" (jako William R.Taylor), "Perfect Day" (jako Graham Steel Jimmy) oraz "Przyjazne dusze" jako Simon Willis". Jego kolejne sztuki to "Berek, czyli upiór w moherze", teatralna wersja komedii "Kiedy Harry poznał Sally", "Ślub doskonały", "Medium", "Kłamstewka", "Trzy sypialnie", "Tydzień, nie dłużej...". Pojawił się również w Teatrze Telewizji w przedstawieniach "Tajny agent" oraz "Pamiętnik z powstania warszawskiego".

Paweł Małaszyński na ekranie

Aktor już w trakcie studiów pojawiał się na castingach i zdołał zagrać kilka małych ról. Jeszcze jako student wystąpił w filmie sensacyjnym "Kameleon" oraz dramacie wojennym "Pianista". Wystąpił gościnnie w serialach "Wiedźmin", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość". Zrobił wrażenie na krytykach swoją rolą w dramacie "Biała sukienka". Popularność przyniosła aktorowi rola prawnika Piotra Korzeckiego w serialu "Magda M.", w którym zagrał z Joanną Brodzik. Wystąpił również w serialu "Oficer" w roli przestępcy Granda oraz kontynuacji serialu, czyli "Oficerach".

Role w "Magdzie M" i "Oficerze" przyniosły mu nie tylko popularność, ale i kilka nagród w tym Telekamerę dla "Najlepszego aktora", a w Białymstoku został uznany za honorowego obywatela. Rok 2007 to dla Pawła Małaszyńskiego debiut w kinie. Zagrał rolę Marcina Kruka w "Świadku koronnym".

Został także... żółwiem Leonardo w dubbingu do kinowej wersji "Wojowniczych Żółwi Ninja". Kolejno pojawiał się w serialach "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Twarzą w twarz" oraz filmie "Katyń". W 2008 roku podjął się roli Martina w słowacko-polskim dramacie "Latający mnich i tajemnica Da Vinci". Następnie zagrał Karolka w filmie "Ciacho", Oskara w "Skrzydlatych świniach" i Tadeusza w "Czasie honoru". W późniejszych latach pojawił się również w serialach "Lekarze", "Misja Afganistan", filmach "Sęp" i "Listy do M", a także "Listy do M 2". Wystąpił jeszcze w serialach "Belle Epoque", "Przyjaciółki" oraz "Usta usta", a w 2022 roku podjął się roli Janusza w serialu "Stulecie Winnych".

Paweł Małaszyński jako muzyk

Paweł Małaszyński poza karierą aktorską ma także na koncie występy jako muzyk. Od 1997 roku grał w zespole Apogeum. W 2004 roku stworzył zespół Cochise. Jest w nim wokalistą oraz autorem tekstów. Pierwszy album zespół wydał w 2010 roku. Miał on tytuł "Still Alive". Druga płyta ukazała się w 2012 roku, a jej tytuł brzmiał "Back to Beginning". Trzeci krążek miał premierę w 2014 roku. Tytuł płyty to "118". W 2015 roku pojawiła się płyta "The Sun Also Rises for Unicorns".

 

Zobacz też: Michał Żebrowski, Magdalena Waligórska, Marcin Bosak, Marta Chodorowska, Aleksandra Popławska, Edyta Olszówka, Wiktor Zborowski, Beata Ścibakówna, Jakub Sasak, Dorota Stalińska, Krystyna Tkacz, Sylwia Banasik-Smulska, Katarzyna Jamróz, Dominika Biernat, Jan Jankowski, Maja Barełkowska, Sławomira Łozińska, Kamila Kamińska, Agnieszka Fajlhauer, Anna Grochowska,

 

Wydarzenia

Paweł Małaszyński - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Małaszyński?

Miejscowości, w których Paweł Małaszyński wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Zamość, Wrocław, Poznań, Warszawa, Pruszków, Toruń, Bydgoszcz, Kraków.

Kiedy urodził się Paweł Małaszyński?
Paweł Małaszyński urodził się 26 czerwca 1976 roku w Szczecinku
Jaką szkołę ukończył aktor?
Paweł Małaszyński jest absolwentem PWST w Krakowie (studiował we wrocławskiej filii)
Co obok aktorstwa jest największą pasją aktora?
Paweł Małaszyński kocha muzykę. Od 2004 roku śpiewa i pisze tekstu dla zespołu Cochise, którego jest również założycielem.
Jaką muzykę tworzy Paweł Małaszyński?
Zespół Cochise tworzy muzykę, która łączy rocka, grunge i metal.
W jakich teledyskach wystąpił Paweł Małaszyński?
Aktor wystąpił w kilku teledyskach. Pojawił się m.in. w teledysku do piosenki "Calvados" Kasi Klich, "To już za nami" Arka Kłusowskiego" oraz "Nie musisz biec" Polski B.
Jakie role przyniosły aktorowi popularność?
Największą popularność przyniosła mu rola prawnika Piotra Korzeckiego w serialu "Magda M.".

Fani lubią też

Zobacz też