Len Faki

Len Faki

Len Faki to DJ i producent, mieszkający i tworzący w Berlinie, posiadający tureckie pochodzenie. Występował jako DJ w różnych berlińskich klubach, takich jak OstGut czy na festiwalach Natura One oraz Alive w Belgii. Przełomowym momentem w jego karierze był rok 2007, w którym wydal on swoje znane utwory takie jak między innymi My Black Sheep. Len Faki znany jest również jako artysta występujący pod pseudonimem Lemonde.

Len Faki - kilka słów o artyście 

Len Flaki nie jest jednak nowicjuszem na scenie klubowej. Działa na niej już od połowy lat 90, na początku w różnych duetach, aby później tworzyć znane i doceniane utwory pod własnym nazwiskiem. Obecnie ma na koncie kilkanaście winylowych singli, z których większość została opublikowana w jego wytwórniach - Podium i Figure. Dzięki swojej twórczości otrzymał rezydenturę w klubie Berghain.

 

Len Faki to niepodważalna ikona muzyki techno. Prócz tego jest on założycielem docenianego label Figure i Podium. W pamięci słuchaczy i historii muzyki elektronicznej zapamiętany zostanie, ze względu na swoje niezwykle energetyczne wielogodzinne sety pełne świetnym i innowacyjnym brzmieniem. Len Faki jako utalentowany artysta, tworzy swoje niebywałe uniwersum, które po brzegi wypełnione jest brzmieniami i trackami techno pełnymi artystycznego wyrazu oraz głębi zrozumienia dla tej muzyki. Dzięki temu właśnie jest on tak popularny i doceniany. 

Len Flaki - historia i dokonania artysty

Większość naszych rodzimych klubowiczów poznała jego twórczość dzięki remiksowi Stranger to Stability. Jednak jego kariera jest zdecydowanie dłuższa. Artysta swoją działalność rozpoczął już na końcu lat 90, choć prawdziwą sławą zaczął cieszyć się dopiero po 2002 roku.

Początki kariery

Wszystko to za sprawą jego twórczości, ale nie tylko.  W 2003 roku założył on bowiem swoją własną wytwórnię Figure, a następnie podwytwórnię o nazwie Figure Jams. W roku 2004 został mianowany DJ rezydentem w berlińskim klubie techno Berghain. Niedługo po tym, w 2006 roku założy kolejną wytwórnię Podium mającą zajmować się wydawaniem EP-ek. 

 

W Berlinie dał się poznać dzięki niezwykle długim setom, które prezentował klubowiczom w berlińskim OstGut i Berghain. Dzięki temu dostał możliwość wykorzystania koncertu techno, na który zaprosił DJ-ów znanych na całym świecie oraz wszystkich artystów wydawanych w jego labelach, takich jak Shinedoe, Raudive czy Tony Rohr.

Rozkwit kariery i dokonania artysty

Jednak wtedy prawdziwy sukces był dopiero przed nim. W 2007 roku, gdy jego wytwórnia Podium wypuściła EP-kę Podium 3 z niezwykle znanym utworem Black Sheep, stał się niezwykle znanym i rozpoznawanym artystą na całym świecie. Niedługo po tym wypuścił kolejny świetny EP- Podium 5 a w nim jego największe hity takie jak świetny Odysee II.

 

W 2007 roku był on artystą numer jeden na niemieckiej scenie techno. Otrzymał w tym roku kilka prestiżowych nagród, w kategoriach: Najlepszy Producent, Najlepszy Track, przyznane przez uznany magazyn Groove. w 2008 roku jego utwór Death By House dostał nominację jako Najlepszy Track na Ibiza DJ Awards. Rok później, w 2009 ukazuje się niezwykle znany remiks piosenki Stranger To Stability Dustina Zahmana, który zdobywa ogromną popularność również w naszym kraju.

Czasy obecne

W 2017 r. wydał remiks Gridhouse, który cieszył się niezwykle pozytywnym odbiorem. Jego najpopularniejsze kawałki to zdecydowanie utwory Death By House, Mekong Delta, My Black Sheep. Obecnie wskazywany jako jeden z najpopularniejszych DJ-ów niemieckich, doskonale znany i doceniany przez klubowiczów na całym świecie.

Len Faki - koncerty 

Len Faki jest niezwykle popularnym DJ-em oraz producentem muzycznym. Pod swoim pseudonimem tworzy muzykę elektroniczną i techno. Już w młodości bardzo mocno się nią interesował i poświęcał jej znaczną część czasu. Jego kariera nabrała rozpędu po przeprowadzce do Berlina w 2002 roku. Dzięki temu mógł grywać w znanych berlińskich klubach takich jak Berghain, w których szlifował swoje umiejętności. Jest założycielem dwóch znanych wytwórni, dzięki którym wydaje swoją muzykę jak również wspiera twórczość innych artystów. Obecnie gra na różnego rodzaju festiwalach oraz eventach na całym świecie. Jest artystą znanym na całym świecie. Już w lipcu 2022 zawita do polski, by zagrać na Audioriver Festival, który odbędzie się w Płocku.

Len Faki- wybrana dyskografia 

  • Rainbow Delta/ Mekong Delta (2007 r.)
  • Berghain 03 (2009)
  • Bergahain 03- Part II (2009)
  • Skulls EP (Len Faki, Markus Suckut, 2014)

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Len Faki: Mind Against, Baasch, TERR, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Len Faki - Często zadawane pytania

  • Levent Faki urodził się 22 czerwca 1975 r.
  • Ten niemiecki DJ jest najbardziej znany w 2022 roku z utworów "My Black Sheep" oraz "Mekong Delta".
  • Jako DJ niemiecki grał na festiwalach między innymi z artystami takimi jak Robin Schulz i Sven Vath.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Len Faki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/