shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo

Shawn Mendes

Shawn MendesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Shawn Mendes to kanadyjski piosenkarz i autor tekstów, laureat czterech Europejskich Nagród Muzycznych 2017. W 2014 został dostrzeżony w aplikacji Vine przez Andrew Gertlera z wytwórni Island Records co rozpoczęło jego międzynarodową karierę.

Koncert online Shawna Mendesa

Artysta  razem z wokalistką popową Camilą Cabello zorganizowali koncert online, a tym samym przyłączyli się do akcji #togehterathome, w Polsce znanej jako #zostańwdomu. Stream koncertu zdobył same pozytywne komentarze fanów, którzy dziękowali im za wspólnie spędzony czas.

 

Pierwsza płyta Handwritten

Debiutancki album wokalisty, zatytułowany Handwritten, pojawił się już w kwietniu 2015 roku i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, tym samym czyniąc Shawna najmłodszym wokalistą na szczycie listy od czasu Justina Biebera! 

 

Następne lata przyniosły mu kolejne sukcesy - 3 czerwca 2016 wydał singiel Treat You Better, który zapewnił mu ogromną popularność. Kawałek zapowiadał jego drugi album studyjny IlluminateTrzeci, imienny album artysty ujrzał światło dzienne 25 maja 2018 roku. Krążek promowała piosenka In My Blood, która podobnie jak poprzednie utwory młodego Kanadyjczyka, spotkała się z entuzjastycznymi recenzjami. 

Shawn Mendes w Polsce

Shawn Mendes po raz pierwszy wystąpił w Polsce w 2019 roku w Krakowie na Tauron Arenie, a bilety na jego koncert wyprzedały się w błyskawicznym tempie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Shawn Mendes?
Shawn Mendes, urodzony 8 sierpnia 1998 roku w Pickering, jest kanadyjskim piosenkarzem i autorem tekstów.
Jaką muzykę tworzy Shawn Mendes?
Shawn Mendes tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, dance-pop oraz teen po
Jak rozpoczynała się kariera muzyczna Shawna Mendesa?
Shawn Mendes pod koniec 2012 roku nagrywał covery utworów między innymi takich wykonawców jak Lana Del Rey, Adele czy Ed Sheeran. Jego talent został dostrzeżony przez Andrew Gertlera w 2014 roku, dzięki czemu Shawn podpisał kontrakt i wydał swój pierwszy singiel "Life of the Party".
Jaki pierwszy album nagrał Shawn Mendes?
Pierwszym albumem Shawna Mendes'a jest "Handwritten", który został wydany 14 kwietnia 2015 roku. Płyta znalazła się na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w USA. Już w pierwszym tygodniu po premierze zostało sprzedanych 119.000 kopii albumu.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso