Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Proletaryat

Proletaryat

ProletaryatOpisWydarzeniaProletaryat - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

PROLETARYAT to jeden z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce. Dzięki gitarowej muzyce, mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa zdobyła uznanie wśród punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej, poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.

 

Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, 11 albumów studyjnych na koncie, w tym kultowa płyta „IV” , która otrzymała status złotej płyty. Proletaryat ma również w dorobku 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!


Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje.

Proletaryat skład zespołu:

  • Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987)

  • Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987)

  • Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)

  • Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Proletaryat: South Machine, SawDust, Proceder, Motorbrothers, Rock n Roll Rebels, Łydka Grubasa, Basement, Centrum Band, Illusion, Chemia, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Proletaryat

Proletaryat

14-29.04.2023

Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdynia i inne

Był Kiedyś Jarocin.

Był Kiedyś Jarocin.

02-16.12.2023

Gdańsk, Poznań, Wrocław

Proletaryat - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Proletaryat?

Miejscowości, w których Proletaryat wystąpi w najbliższym czasie: Gomunice, Koszalin, Gdynia, Częstochowa, Kraków, Zamość, Bielsko-Biała, Gdańsk, Wrocław, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn