Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Natalia Smagacka

Natalia Smagacka

Natalia SmagackaOpisWydarzeniaNatalia Smagacka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Natalia Smagacka to aktorka i wokalistka młodego pokolenia. Od lat występuje na scenach teatrów, szczególnie tych muzycznych. Pierwszy raz szersza publiczność usłyszała o niej, kiedy w 2018 roku wzięła udział w dziewiątej edycji Voice of Poland. Obecnie jej kariera rozwija się dynamicznie. Możemy ją zobaczyć na scenach teatru, a także usłyszeć jej głos oglądając jeden z najważniejszych seriali ostatnich lat.

Dzieciństwo i dom rodzinny

Natalia Smagalska pochodzi z Gdyni, gdzie znajduje się jej dom rodzinny. W Trójmieście spędziła dzieciństwo. Muzyka towarzyszyła jej od zawsze. Jak twierdzi artystka – muzyka to jej całe życie – zarówno zawodowe, jak i prywatne.

 

Miłość do muzyki i sceny zaszczepił w niej ojciec - aktor i nauczyciel śpiewu. To w domu rodzinnym poznała piękno musicali, ale też jazzu, soulu i R&B. Te gatunki muzyczne nadal uważa za swoje ulubione. Wśród wykonawców, którzy wywarli na nią największy wpływ wymienia: Beyoncé, Ettę James i Arethę Franklin.

 

Uważa, że w życiu najlepiej jest robić to, co się kocha, dlatego swoją edukację, a następnie karierę wiąże z muzyką i teatrem. Jest absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni gdzie uczęszczała w latach 2015-2019 oraz Wokalistyki w specjalności musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie uczyła się w latach 2016-2019.

Voice of Poland – pierwsze kroki w karierze

Śpiew i muzyka towarzyszą Natalii Smagalskiej od początku jej życia. Nic więc dziwnego, że pierwsze kroki w karierze postanowiła zacząć od pokazania publiczności swoich umiejętności wokalnych. W 2018 roku wzięła udział w dziewiątej edycji Voice of Poland. Już na początku, podczas tak zwanych przesłuchań w ciemno zachwyciła jury świetnym wykonaniem piosenki „Fighter” Christiny Aguilery. Już na starcie udowodniła, że nawet trudne utwory może zaśpiewać z niezwykłą łatwością i wyczuciem.

 

W programie zaszła daleko – do etapu nokautów – o tyle trudnych, że związanych z występami na żywo. Dla młodej, wtedy 21 letniej wokalistki udział w programie był zarazem ciekawą przygodą, jak i bez wątpienia trampoliną do dalszej kariery. To wtedy cała Polska miała okazję poznać artystkę i jej niewątpliwy talent wokalny.

Teatr – śpiew i aktorstwo

Dla Natalii Smagackiej śpiew jest prawdziwą pasją. Bez wątpienia ma też ogromny talent i niebanalny głos, słychać to w sposobie w jaki wykonuje utwory. Niemniej, nie jest to jej jedyna pasja. Aktorstwo i występowanie na scenach teatrów od zawsze było jej marzeniem. Już w trakcie studiów udało jej się to marzenie zrealizować. Grając w teatrze muzycznym i w musicalach łączy zamiłowanie do aktorstwa i do śpiewu.

 

Występowała w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Grała tam w takich spektaklach jak: „Grease”, „Rewia Jubileuszowa”, „Rewia Piosenki”, „Shrek”, „Gorączka Sobotniej Nocy”, czy „Metamorfozy”. Jako aktorkę można było zobaczyć Natalię Smagacką także w Gdyńskim Centrum Kultury i Teatrze Wojart w Poznaniu w spektaklu „Lekko Nie Będzie” gdzie wciela się w rolę Juliè. Z kolei w Krakowskim Teatrze Variete grała w spektaklu „Pretty Woman - The Musical”. Można było ją zobaczyć w spektaklu „Szczęśliwa 13” wstawionym z okazji 13 urodzin Teatru Kamienica.

Ciri – przygoda z dubbingiem

Jeśli serial Netflixa „Wiedźmin” oglądaliśmy z polskim dubbingiem mieliśmy okazję usłyszeć głos Natalii Smagackiej – ponieważ użyczyła go jednej z głównych postaci – księżniczce Cirilli, którą zagrała Freya Allan.

 

Było to pierwsze zetknięcie aktorki z dubbingiem, od razu została rzucona na głęboką wodę. Udział w tak dużej produkcji to nie lada wyzwanie. Na szczęście poradziła sobie znakomicie, w międzyczasie zżyła się także z postacią. Jak podkreśla w wywiadach: "Ciri jest waleczna i zdeterminowana tak jak ja".

 

Role dubbingowe wymagają wielu umiejętności aktorskich, praca w studio znacznie odbiega jednak od występowania na żywo na scenie. Z wyzwaniem jakim jest rola dubbingowa aktorka poradziła sobie dzięki dotychczasowym doświadczeniom zawodowym – umiejętnościom aktorskim i wokalnym.

Wydarzenia

Natalia Smagacka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Natalia Smagacka?

Miejscowości, w których Natalia Smagacka wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Olsztyn.

W jakim wieku jest Natalia Smagacka?
- Aktorka ma obecnie 25 lat.
Ile Natalia Smagacka ma wzrostu?
- Aktorka ma 170 cm wzrostu.
Jakie były początki kariery Natalii Smagackiej?
- artystka już na studiach grała w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W 2018 roku wzięła udział w dziewiątej edycji Voice of Poland.
Na scenach jakich teatrów grała Natalia Smagacka?
- Natalia Smagacka grała w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatrze Variete w Krakowie, Teatrze Kamienica w Warszawie i Teatrze Wojart w Poznaniu.
Jaki utwór zapewnił Natalii Smagackiej udział w programie Voice of Poland?
- Na przesłuchaniach w ciemno Natalia Smagacka zaśpiewała piosenką „Fighter” Christiny Aguilery, który zachwycił jury.
Czy Natalia Smagacka jest aktorką dubbingową?
- Tak, użyczyła swojego głosu jednej z najważniejszych postaci „Wiedźmina”, mianowicie księżniczce Ciri.

Fani lubią też

Zobacz też