Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Julia Rosnowska

Julia Rosnowska

Julia RosnowskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Julia Rosnowska to  aktorka młodego pokolenia, która jest znana zarówno z produkcji telewizyjnych, jak i spektakli teatralnych. Rosnowska zasłynęła m.in. główną rolą w serialu telewizji TVN, pt. „Julia”. To niezwykle ciekawa osobowość, stąd też warto poznać  jej bogaty życiorys oraz historię artystycznej kariery.

Julia Rosnowska – życiorys

Julia Rosnowska pochodzi z Warszawy. Aktorka urodziła się w 1989 roku i jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Artystka ukończyła studia aktorskie, chociaż z telewizją i teatrem oswajała się już od najmłodszych lat. 

 

Zarówno matka, jak i ojciec Rosnowskiej są związani z branżą. Mama artystki to Bernadeta Machała- Krzemińska, która podobnie jak córka, także jest aktorką. Ojciec Rosnowskiej to z kolei Stanisław Krzemiński, który jest znanym i cenionym scenarzystą filmowym. Krzemiński od lat prowadzi dobrze prosperującą firmę Best Film, która stoi za produkcją wielu popularnych w Polsce seriali. Do najbardziej znanych produkcji firmy zalicza się np. słynny serial „Londyńczycy”, „Plebania” oraz „Bez tajemnic”.

Julia Rosnowska – kariera aktorska

Mimo, że Julia Rosnowska jest znana głównie z roli w serialu „Julia”, to można było ją oglądać także w wielu innych produkcjach. Młoda aktorka wystąpiła m.in. w „Czasie honoru” i „Misji Afganistan”. Artystka grała również w serialach takich, jak „Rodzinka.pl”, „Komisarz Alex” czy „Hotel 52”. Rosnowska ma za sobą także debiut w filmie pt. „W imieniu Diabła”. 

 

Można było ją oglądać również w Teatrze Telewizji. Tam pojawiała się w spektaklu reżyserowanym przez Juliusza Machulskiego pt. „Next-ex”. W tej produkcji Rosnowska odgrywała rolę Marysi, za którą otrzymała jedno z cennych aktorskich wyróżnień. Była to nagroda indywidualna, którą przyznano artystce na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. 

 

To jednak nie jedyne wyróżnienie otrzymane przez Rosnowską. Aktorka dostała także nagrodę za rolę w spektaklu „Harce młodzieży polskiej”. Miało to miejsce w trakcie 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Julia Rosnowska – jak wygląda życie prywatne aktorki?

Julia Rosnowska w wielu wywiadach podkreśla, jak ważna jest dla niej rodzina. Z wielką wrażliwością opowiada ona zwłaszcza o swoich pociechach. Prywatnie aktorka jest matką dwójki dzieci, o których głośno zrobiło się w momencie, gdy Rosnowska przyznała, że wychowuje je bez określania płci. W mediach społecznościowych aktorka z reguły określa pociechy, jako „Mały Człowiek”, bez podawania imion. Rosnowska wielokrotnie podkreślała, że prosi o uszanowanie jej wyboru. 

 

Mimo, że praca artystki jest jedną z jej największych pasji, to ma ona także wiele innych zainteresowań. Niewiele osób wie, że aktorka jest wielką fanką zielarstwa. Zioła i ich wykorzystanie zainteresowało Rosnowską na tyle, że ukończyła studia podyplomowe z ich zakresu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Aktorka połączyła studia z pasją do kosmetologii. Dzięki wiedzy o ziołach, Rosnowska zaczęła sama wytwarzać domowe kosmetyki, którymi obdarowuje także rodzinę i przyjaciół. Artystka wielokrotnie podkreśla, że kupując kosmetyki zwraca uwagę m.in. na to czy nie były testowane na zwierzętach. Zwraca więc uwagę także na ochronę środowiska i ekologię, podkreślając jak ważna jest świadomość w tym zakresie.

Julia Rosnowska – aktorka pełna tajemnic

Fani Julii Rosnowskiej z pewnością zauważyli, że aktorka często odgrywa postaci stworzone na bazie życiorysu członków jej rodziny. Było tak m.in. w momencie, gdy Rosnowska wcielała się w postać Lali Biernackiej w serialu pt. „Drogi wolności”. Warto zaznaczyć, że serial powstał na bazie zapisków pochodzących z dziennika babci aktorki. Użytek z cennych pamiątek postanowił zrobić ojciec artystki, który stworzył z nich scenariusz do serialu. Rosnowska wielokrotnie podkreślała, że jest wzruszona, gdyż nie wiedziała, że to właśnie z tych materiałów powstał scenariusz do serialu. Mimo, że Rosnowska nigdy nie poznała swojej babci, to znała wiele anegdot i historii dotyczących jej życia. Właśnie to sprawiło, że rola w serialu pt. „Drogi wolności” stała się dla aktorki tak ważna. 

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że Rosnowska to jedynie umowne nazwisko artystki. Do niedawna tajemnicą pozostawało to, że aktorka tak naprawdę nazywa się Julia Krzemińska. Co ciekawe, nazwisko Rosnowska ma jednak swoje korzenie. Tak, jako panna nazywała się matka ojca artystki. Aktorka operuje nazwiskiem m.in. po to, aby nie kojarzyć się ze znanymi w branży rodzicami. Niewiele osób wie, że pseudonimu używała ona znacznie wcześniej, gdy już jako nastolatka podpisywała się nim w wiadomościach skierowanych do przyjaciół.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile dzieci ma Rosnowska?
Julia Rosnowska jest matką dwójki dzieci.
Z kim współpracuje Rosnowska?
Rosnowska współpracuje z wieloma znanymi aktorami, takimi jak np. Adam Cywka czy Adrian Zaremba.
Jak naprawdę ma na nazwisko Julia Rosnowska?
Aktorka tak naprawdę na ma nazwisko Krzemińska.
Kim jest partner Rosnowskiej?
Rosnowska bacznie strzeże swojej prywatności, stąd też tożsamość jej partnera nie jest publicznie znana.
Kiedy Rosnowska obchodzi urodziny?
Aktorka świętuje urodziny 21 sierpnia.
Skąd pochodzi Julia Rosnowska?
Julia Rosnowska pochodzi z Warszawy.

Fani lubią też

Zobacz też