Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Ewa Złotowska

Ewa Złotowska

Ewa Złotowska OpisWydarzeniaEwa Złotowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ewa Złotowska to urodzona w 1947 roku w Zakopanem – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, reżyser. Studiowała reżyserię w Instytucie Teatralnym w Sankt Petersburgu.

Rozwój kariery aktorskiej Ewy Złotowskiej

Ewa Złotowska miała swój debiut w programie Szklana niedziela Stefanii Grodzieńskiej. W 1965 roku należała do Studenckiego Teatru Satyryków. Od 1979 roku przez dwa lata pełniła funkcję kierownika artystycznego ZPR w Warszawie.

 

Ewa Złotowska wystąpiła w wielu produkcjach filmowych. Jest też aktorką dubbingową. Dużą popularność zyskała dzięki roli pszczółki Mai. Jej głos można też usłyszeć w takich produkcjach jak między innymi Victoria znaczy zwycięstwo, Nowe przygody Batmana czy Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Zagrała też w wielu serialach telewizyjnych między innymi Barwy Szczęścia, Blondynka czy Ojciec Mateusz.

Ewa Złotowska spektakle 2023

Ewa Złotowska jest aktorką, którą można zobaczyć zarówno na szklanym ekranie jak i grającą na deskach sceny teatralnej. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Klimakterium... i już, którą można oglądać w wielu polskich miastach. Na scenie oprócz aktorki zobaczyć będzie można między innymi Grażynę Zielińską czy Jolantę Chełmicką.

Niewątpliwą siłą spektaklu są znane osobowości aktorskie oraz przeboje takie jak: Kuba, wyspa jak wulkan gorąca, Kolorowe jarmarki, Być kobietą. Reżyserem spektaklu jest Cezary Domagała. Spektakl opowiada o cztery wspaniałych kobietach, które opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Ewa Złotowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ewa Złotowska ?

Miejscowości, w których Ewa Złotowska wystąpi w najbliższym czasie: Zamość, Łódź, Warszawa, Inowrocław, Grodzisk Mazowiecki, Kwidzyn, Nowy Targ, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Marki, Konin, Chrzanów, Andrychów, Kutno, Bytom, Jastrzębie-Zdrój.

Fani lubią też

Zobacz też