Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska

Joanna JabłczyńskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
09.12.1985
dyscyplina:
Polska aktorka telewizyjna, filmowa i dubbingowa; piosenkarka, prawniczka, radca prawny.
social media:

Opis

Joanna Jabłczyńska to urodzona 9 grudnia 1985 roku w Warszawie polska aktorka znana z ról telewizyjnych, filmowych oraz dubbingowych. Z wykształcenia jest prawniczką. Jest również ambasadorką wielu akcji charytatywnych. Na początku swojej kariery prowadziła programy młodzieżowe.

Joanna Jabłczyńska: pochodzenie i wykształcenie

Joanna Jabłczyńska przyszła na świat 9 grudnia 1985 roku w Warszawie. Jest córką Bronisława i Bożeny. Ma starszą siostrę Magdalenę i przyrodniego brata. Uczęszczała do XXXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cervantesa w Warszawie. Szkołę średnią ukończyła w 2004 roku. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończyła je w 2009 roku, a w 2014 zdobyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Ukończyła także studia podyplomowe dla analityków papierów wartościowych oraz doradców inwestycyjnych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Joanna Jabłczyńska: telewizja i film

Karierę w telewizji Joanna Jabłczyńska rozpoczęła już w dzieciństwie. Występowała w Telewizyjnym Zespole Dziecięcym "Fasolki", którego była solistką. Razem z zespołem występowała na scenach w kraju, jak i za granicą. Pojawiła się też w programie "Tik-Tak". Gdy odeszła z "Fasolek" zaczęła występować w grupie teatralnej "Kabaret 44". Prowadziła także programy dla dzieci i młodzieży: "Teleranek", "Przymierzalnię" i "Boutique ITV".

 

Pojawiła się w teledyskach do piosenek "Zawsze wracaj" oraz "Fresh" Jarka Wista. Karierę filmową zaczęła w 2000 roku rolą Józi w filmie "Wyrok na Franciszka Kłosa". W 2003 roku pojawiła się jako Gośka w "Powiedz to, Gabi". Rok później zagrała rolę Tosi w "Nigdy w życiu", a w 2006 pojawiła się w "Tylko mnie kochaj". Następnie zagrała rolę Marysi Sypniewskiej w "Kto nigdy nie żył..." oraz Moniki w "Dlaczego nie!". Grała także w serialach. W latach 1999-2002 występowała jako Sylwia Marczyńska w "Klanie". Pojawiła się także jako Ola Obrębska w "Trzech szalonych zerach". Była również Dorą Parnel w "Słonecznej włóczni". Popularność przyniosła aktorce rola Marty w serialu "Na wspólnej".

 

Po pojawieniu się w serialu wystąpiła jeszcze w kilku epizodycznych rolach w takich serialach jak "Niania", "Kryminalni" oraz "Agentki".

Joanna Jabłczyńska: dubbing

Już jako dziecko zaczęła pojawiać się w filmach i serialach dubbingowych. Podkładała głos takim postaciom jak Kasia w "Tajemnicy zaginionej skarbonki", Molly w "Super Baloo", Wanda w "Magicznym autobusie", Pysia w "I pies i wydra", Melody w "Pokemon 2: Uwierz w swoją siłę", Cindy Lou Who w filmie "Grinch: Świąt nie będzie", Królewna Śnieżka ("7 krasnoludków - historia prawdziwa"), Erica Thompson ("Kamień życzeń - magiczne przygody"), Lusia ("Lusia"), Liza ("Zathura - Kosmiczna przygoda"), Chryzantema ("Barbie z Wróżkolandii"), Heather ("Skok przez płot"), Jenny ("Straszny dom"), Tess Tyler ("Camp Rock"), Arlene ("Garfield: koty górą"), Treflinka ("Rodzina Treflików").

 

Podkładała głos także w grach komputerowych m.in. Lunie w "Legend: Hand of God", Annie w "Scooby Doo: Pierwsze strachy" oraz Gabrielli Daniels w "Mass Effect 2". W 2015 roku otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu filmowym na V Festiwalu Filmów Animowanych "Animocje" odbywającym się w Bydgoszczy.

Joanna Jabłczyńska: kariera prawnicza

Joanna Jabłczyńska z zawodu jest prawniczką. W 2014 otworzyła kancelarię prawną Clever One w Warszawie. Wykładała na uczelni Łazarskiego w Warszawie. Po odejściu z kancelarii w 2015 roku została współwłaścicielką i radcą prawnym w kancelarii Mecenat Warszawski. Pracowała tam w latach 2016-2019. W 2019 otworzyła własną kancelarię o nazwie Joanna Jabłczyńska Kancelaria Prawna w Warszawie.

Joanna Jabłczyńska: co jeszcze warto wiedzieć?

Aktorka od dziecka lubi muzykę i kiedy może bierze udział w przedsięwzięciach z nią związanych. W październiku 2008 roku wydała singiel "Papparapa", a w 2010 roku album z autorskimi tekstami. Nagrywała także piosenki i wiersze dla dzieci na składanki razem z innymi artystami,  Brała udział w nagrywaniu płyty z wierszami dla dzieci pt. "Bajki i Baśnie cz.1". Część dochodu została przeznaczona dla Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?. Brała też udział w nagraniu kilku audiobooków. Pojawiła się również w teatrze. Zagrała Dobrą Wróżkę w spektaklu przeznaczonym dla dzieci pt.: "Gdzie jest broda Świętego Mikołaja?". Spektakl odbył się w Domu Kultury w Konstancinie.  Brała udział w kilku programach rozrywkowych. Wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", "Jak oni śpiewają", "Agent - Gwiazdy" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo". Pojawiła się także w teleturnieju "Big Music Quiz".

 

 

Zobacz też: Janusz Józefowicz, Daniel Olbrychski, Wiktor Zborowski, Michał Żebrowski, Weronika Książkiewicz, Wojciech Zieliński, Katarzyna Żak, Michał Mikołajczak, Anna Dereszowska, Agnieszka Więdłocha, Tomasz Sapryk, Katarzyna Bujakiewicz, Beata Jankowska-Tzimas, Anna Matysiak, Przemysław Glapiński, Jakub Przebindowski, Janusz Kruciński, Dorota Nowakowska, Mirosław Zbrojewicz, Sylwia Banasik-Smulska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Joanna Jabłczyńska?
Aktorka urodziła się 9 grudnia 1985 roku w Warszawie.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Joanna Jabłczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji.
Jaka rola przyniosła jej największą popularność?
Największą popularność zdobyła rolą Marty Hoffer w serialu "Na Wspólnej"
Co leży w kręgu jej zainteresowań poza aktorstwem?
Interesuje się muzyką oraz prawem.
W jakich akcjach charytatywnych bierze udział?
Aktorka podejmuje się różnych akcji charytatywnych. Głównie dotyczą one dzieci.

Fani lubią też

Zobacz też