Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Filip Bobek

Filip Bobek

Filip BobekOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Filip Bobek to urodzony 9 października 1980 roku w Gdańsku polski aktor. Od początku swojej kariery w 1999 roku występuje w filmach, serialach oraz teatrze. Popularność zdobył dzięki roli Marka Dobrzańskiego w popularnym serialu "Brzydula", który pojawił się na antenie w 2008 roku. Prywatnie jest synem mechanika samochodowego. Ma starszą siostrę.  

Filip Bobek: pochodzenie i wykształcenie

Filip Bobek urodził się 9 października 1980 roku w Gdańsku. Jest synem mechanika samochodowego. Ma starszą siostrę. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 66. Chodził na zajęcia teatralne w Pałacu Młodzieży. Rozpoczął naukę w technikum budowlanym, ale szybko doszedł do wniosku, że to nie dla niego i przeniósł się do liceum ogólnokształcącego. Aktor skończył Liceum Ogólnokształcące nr XIX im. Mariana Mokwy w Gdańsku. Po szkole średniej przeniósł się do stolicy. Studiował na Wydziale Aktorskim na PWST w Warszawie, który ukończył w 2005 roku.  

Filip Bobek: kino i telewizja

Już w 2005 roku Filip Bobek pojawiał się w epizodycznych rolach w serialach "Kryminalni" (jako Piotr Konopka), "Magda M." (jako Marcin Kołodziejczyk) oraz "Na dobre na złe" (jako Mateusz). W 2006 roku wystąpił w serialach "Daleko od noszy" (jako pacjent), "Na Wspólnej" (jako "Długi"), "Pensjonat pod Różą" (jako Robert), "Kopciuszek" (jako Maks), "Egzamin z życia" (jako dziennikarz) oraz "Oficerowie" (jako dźwiękowiec). 2008 rok przyniósł aktorowi główną rolę w serialu "Brzydula". Zagrał w nim rolę Marka Dobrzańskiego, która przyniosła mu popularność oraz kilka nagród. W kolejnym latach aktor pojawił się w takich serialach jak "Barwy szczęścia" (jako dyrektor artystyczny agencji), "Prosto w serce" (jako Artur Sagowski), "Hotel 52" (jako konsjerż Tomasz Rosiecki), "Klub szalonych dziewic" (jako Dawid Rietman), "Czas honoru" (jako Gustaw), "Komisarz Alex" (jako Filip Miler), "2XL" (jako Albert Bielewicz), "Ojciec Mateusz" (jako Wojtek Dereń) i "Przyjaciółki" (jako Szymon).

W latach 2015-2016 grał w serialu "Singielka" rolę redaktora Mikołaja Suszyńskiego. W 2016 roku aktor wystąpił w serialu "Bodo" jako Aleksander Żabczyński, a od 2018 do 2020 występował w serialu "W rytmie serca" w roli Piotra Nowackiego. 2018 rok przyniósł aktorowi również rolę anestezjologa Marcina Molendy w serialu "Na dobre i na złe". W 2019 pojawił się "Ultraviolecie" jako Jan. Rok później powrócił do roli Marka Dobrzańskiego w kontynuacji serialu "Brzydula". W trakcie dotychczasowej kariery Filip Bobek wystąpił w kilku filmach. Zagrał doręczyciela poczty kwiatowej w filmie "Ranczo Wilkowyje", właściciela klubu w "Weekendzie", Władysława Frasyniuka w "80 milionach", Marcina w "Sali samobójców" oraz Leo Branta w filmie "Wkręceni 2"

Filip Bobek: teatr

Filip Bobek jest aktorem znanym nie tylko z ról w telewizji i kinie, ale również ze swoich występów w teatrze. W trakcie swojej dotychczasowej kariery wystąpił w wielu sztukach. Jeszcze w roku 1999 wystąpił w spektaklu "Zabicie ciotki" w Teatrze Wybrzeże. W 2004 roku pojawił się w sztukach "Ślub" (jako Pijak V) oraz "Przerwana pieśń" (jako aktor). Na deskach teatru zaczął występował jeszcze w trakcie studiów. Jego spektakl dyplomowy nosił tytuł "Generacja". Po studiach aktor wystąpił w Teatrze Polskiego Radia w spektaklu "Wesele. Reaktywacja". Następnie występował w Teatrze Polskim w Poznaniu.

W 2007 roku brał udział w sztukach "Wyszedł z domu" (jako Beniamin), "Mamma Medea" (jako Telamon, Służka) oraz "Ferdydurke" (jako Chłop/ Kuzyn Zygmuś). W 2008 roku pojawił się w spektaklu "Bobok" (jako Portret). W kolejnych latach aktor wystąpił w Teatrze Polskim w Poznaniu w spektaklu "Gdy rozum śpi, budzą się demony" (jako sierżant). Pojawił się także w sztukach "Kochanie na kredyt" (jako Dominik, komornik) w Teatrze MY, w "Człowieku bez twarzy" (jako kelner), oraz "Selfie.com.pl" (jako Paweł, syn Gerarda).

Filip Bobek: nagrody

W 2009 roku Filip Bobek otrzymał nagrodę "Gwiazda Party" w kategorii "Odkrycie roku". Wygrał również Telekamerę Tele Tygodnia 2010 w kategorii "Aktor". W tym samym roku otrzymał nagrodę "Bravoora 2009" w kategorii "Gwiazdor ekranu" oraz został uznany za 'Najpiękniejszego Polaka" w plebiscycie "Viva! Najpiękniejsi 2010". W roku 2011 Filip Bobek został "Najlepiej ubranym polskim aktorem" w plebiscycie "Oskary Fashion 2011". W 2021 roku zajął drugie miejsce w kategorii "Aktor" w plebiscycie "Telekamery Tele Tygodnia".

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Filip Bobek?
Filip Bobek urodził się 9 października 1980 roku.
Skąd pochodzi Filip Bobek?
Aktor pochodzi z Gdańska. Jest synem mechanika samochodowego.
Jaką szkołę ukończył Filip Bobek?
Aktor jest absolwentem PWST w Warszawie na Wydziale Aktorskim.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
W 2008 roku zagrał rolę Marka Dobrzańskiego w serialu "Brzydula", dzięki której zyskał uznanie i popularność. W 2020 roku wystąpił w kontynuacji serialu.
Jakie nagrody otrzymał aktor?
Filip Bobek otrzymał w swojej karierze kilka nagród. Został m.in. uznany za najlepszego aktora w plebiscycie "Telekamery Tele Tygodnia" oraz "Gwiazdora ekranu" w plebiscycie "Bravoora 2009".

Fani lubią też

Zobacz też