Teatr Kwadrat w Warszawie

Teatr Kwadrat w Warszawie

Teatr Kwadrat w Warszawie został założony w 1974 roku z inicjatywy Komitetu ds. Radia i Telewizji. Dyrektorem i kierownikiem artystycznym został Edward „Dudek” Dziewoński. Pierwsza dekada działalności Teatru to aż 28 premier spektakli. Wśród nich znalazły się: Pamiętniki Pani HankiRodzinaBożyszcze kobietRozmowy przy wycinaniu lasu i wiele innych. Wraz z wybuchem stanu wojennego Teatr stracił status samodzielnej instytucji i stał się drugą sceną Teatru na Woli, tzw. Sceną Kwadrat, jednak nie na długo. Już w 1985 roku został reaktywowany za zgodą ówczesnego prezydenta miasta, Mieczysława Dębickiego. Dyrektorem ponownie otwartego Teatru został Edmund Karwański i sprawował tę funkcję aż do 2010 roku. Po nim stanowisko przejął obecny dyrektor i aktor, Andrzej Nejman. Współcześnie Teatr Kwadrat mieści się przy ul. Marszałkowskiej 138 w Warszawie.

 

Teatr Kwadrat repertuar

Od ponad 40 lat Teatr Kwadrat Warszawa zajmuje specjalne miejsce wśród najważniejszych teatrów stolicy. W swojej działalności artystycznej koncentruje się przed wszystkim na szeroko pojętej komedii i farsie współczesnej. Na scenie wystawiane są sztuki nie tylko polskie, ale także francuskie, angielskie i amerykańskie. Wśród wybitnych aktorów Teatru Kwadrat można wymienić Irenę Kwiatkowską, Wojciecha Pokorę, Jana Kociniaka, Janusza Gajosa, Krzysztofa Kowalewskiego i innych. 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Kwadrat w Warszawie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Marszałkowska 138
00-004 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/