Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Teatr Kwadrat w Warszawie

Teatr Kwadrat w Warszawie

Warszawa, Marszałkowska 138
Teatr Kwadrat w WarszawieOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Kwadrat w Warszawie został założony w 1974 roku z inicjatywy Komitetu ds. Radia i Telewizji. Dyrektorem i kierownikiem artystycznym został Edward „Dudek” Dziewoński. Pierwsza dekada działalności Teatru to aż 28 premier spektakli. Wśród nich znalazły się: Pamiętniki Pani HankiRodzinaBożyszcze kobietRozmowy przy wycinaniu lasu i wiele innych. Wraz z wybuchem stanu wojennego Teatr stracił status samodzielnej instytucji i stał się drugą sceną Teatru na Woli, tzw. Sceną Kwadrat, jednak nie na długo. Już w 1985 roku został reaktywowany za zgodą ówczesnego prezydenta miasta, Mieczysława Dębickiego. Dyrektorem ponownie otwartego Teatru został Edmund Karwański i sprawował tę funkcję aż do 2010 roku. Po nim stanowisko przejął obecny dyrektor i aktor, Andrzej Nejman. Współcześnie Teatr Kwadrat mieści się przy ul. Marszałkowskiej 138 w Warszawie.

 

Teatr Kwadrat repertuar

Od ponad 40 lat Teatr Kwadrat Warszawa zajmuje specjalne miejsce wśród najważniejszych teatrów stolicy. W swojej działalności artystycznej koncentruje się przed wszystkim na szeroko pojętej komedii i farsie współczesnej. Na scenie wystawiane są sztuki nie tylko polskie, ale także francuskie, angielskie i amerykańskie. Wśród wybitnych aktorów Teatru Kwadrat można wymienić Irenę Kwiatkowską, Wojciecha Pokorę, Jana Kociniaka, Janusza Gajosa, Krzysztofa Kowalewskiego i innych. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też