Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Monika Walter

Monika Walter

Sprawdź wydarzenia
Monika WalterOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Monika Walter urodziła się w 1996 roku w Elblągu. Od dziecka zafascynowana sceną teatralną, sama zdecydowała się podjąć odpowiednie studia, dzięki którym spełni swoje marzenia o aktorstwie. Postanowiła rozpocząć naukę na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Kolejną pasją Moniki Walter obok aktorstwa jest muzyka. Z tego względu uczyła się także z powodzeniem gry na instrumentach muzycznych i tym sposobem została absolwentką I i II stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu w klasie fortepianu oraz klarnetu.

Monika Walter - kariera

Od 2017 roku regularnie gra w spektaklu "Jednego serca". Wraz z załogą teatru Collegium Nobilium w Warszawie śpiewa piosenki z repertuaru Czesława Niemena w reżyserii Anny Sroki-Hryń. Są to znane i nieco mniej osłuchane utwory tego artysty, takie jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", "Wspomnienia", "Moja ojczyzna" oraz "Pielgrzym".

W 2012 roku Monika Walter uczestniczyła w nagraniu płyty Ryszarda Rynkowskiego noszącej tytuł "Razem". W tym dwupłytowym albumie udział wzięły orkiestry Sinfonia Baltica, a także Kmeralna z Elbląga, a dochód ze sprzedaży zasilił konto Fundacji Elbląg od lat wspierającej młode talenty z regionu.

W 2021 roku Monika Walter obsadzona została w musicalu "Waitress" wraz z Zofią Nowakowską i Agnieszką Przekupień. Sztuka ta porusza wątek przemocy domowej.

Monika Walter - dorobek artystyczny

Wśród największych zawodowych osiągnięć Moniki Walter należą przede wszystkim odegrane przez nią role teatralne, do których możemy zaliczyć:

  • od 2018 roku Monika Walter gra w Teatrze Muzycznym ROMA w musicalu "Once" rolę Dziewczyny.
  • od 2019 roku aktorka gra w Teatrze Muzycznym ROMA w musicalu "Aida" Eltona Johna i Tima Rice’a rolę Amneris
  • TM Roma "Waitress", "Przypadki Robinsona Crusoe", "Once".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakiego spektaklu teatralnego Monika Walter znana jest najbardziej?
Monika Walter znana jest przede wszystkim z odegrana głównej roli dziewczyny w spektaklu pod tytułem "Once". Gra w nim regularnie od roku 2018.
Z jakimi polskimi teatrami Monika Walter podejmowała współpracę?
Monika Walter to młoda aktorka, z tego też powodu, nie miała okazji występować w zbyt wielu teatrach. Była ona związana jedynie z Teatrem Muzycznym ROMA, w którym odgrywała wiele ról, zarówno epizodycznych, jak i pierwszoplanowych.
Z jakimi sławnymi reżyserami współpracowała Monika Walter w przeciągu swojej kariery?
Pomimo młodego wieku i stosunkowo niewielkiego doświadczenia w branży aktorskiej, Monice Walter udało się współpracował między innymi z Anną Sroką-Hryń.

Fani lubią też

Zobacz też