Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Paulina Przybysz

Paulina Przybysz

Sprawdź wydarzenia
Paulina PrzybyszOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Paulina Przybysz znana również jako Lil'Sista i Pinnawela to urodzona 1985 roku w Warszawie polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Paulina Przybysz znana jest głównie dzięki zespołowi Sistars, w którym śpiewała razem z siostrą Natalią Przybysz. Razem z zespołem nagrali dwie studyjne płyty Siła sióstr oraz A.E.I.O.U.  Dzięki nim zdobyli wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyki i Superjedynkę.

Kariera solowa Pauliny Przybysz 

Paulina Przybysz od 2006 roku rozpoczęła karierę solową. 11 lutego 2008 na sklepowe półki trafiła jej solowa płyta, którą wydała pod pseudonimem  Pinnawela, zatytułowana była Soulahili. W 2009 roku płyta zdobyła nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B. 14 marca 2011 roku ukazał się drugi album solowy piosenkarki zatytułowany Renesoul. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli. Współwłaścicielka wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Penguin Records. Koncerty Pauliny Przybysz to za każdym razem duża dawka emocji. 

Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma muzykami m. in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Grubsonem, Night Marks Electric Trio czy Envee

Paulina Przybysz Odwilż

Najnowszy krążek Pauliny Przybysz Odwilż miał premierę w lutym 2020 roku. Na płycie pojawiają się muzycy Bitaminy, EABS, Adam Kabaciński i Max Psuja. Gościnnie śpiewa Dawid Podsiadło, rapują Ryfa Ri i Vito

Koncerty Pauliny Przybysz 

Paulina Przybysz, znana większej publiczności z duetu Sistars, który tworzyła ze swoją siostrą Natalią. Po kilku latach siostry postanowiły iść w odrębnych kierunkach, czego skutkiem dziś jest solowa kariera każdej z nich. Paulina jest piosenkarką, a także autorką tekstów. Mocno eksperymentuje z muzyką, nierzadko występując pod różnymi pseudonimami i z różnymi zespołami. Paulinę ciężko sklasyfikować pod któryś z gatunków muzycznych - jej twórczość to połączenie popu, soulu, hip-hop, a także elektroniki i wielu innych. Artystka inspiruje się Danem Aeurbachem z The Black Keys. 

 

Fanom muzycznych eksperymentów z pewnością spodobają się Paulina Przybysz koncerty, w trakcie których piosenka zaskakuje. Przybysz w swoich utworach skupia się na samoakceptacji, sile kobiet i własnych emocjach. Autorka nie boi się śpiewać tego, co w duszy jej gra.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim zespole występowała Paulina Przybysz?
Paulina Przybysz była częścią zespołu Sistars.
Gdzie urodziła się Paulina Przybysz?
Paulina Przybysz urodziła się w Warszawie.
W którym roku urodziła się Paulina Przybysz?
Paulina Przybysz urodziła się w 1985 roku.

Fani lubią też

Zobacz też