Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Waldemar Obłoza

Waldemar Obłoza

Waldemar ObłozaOpisWydarzeniaWaldemar Obłoza - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Waldemar Obłoza to urodzony 19 sierpnia 1959 roku w Gołychłąkach aktor, znany z występów w serialach, filmach i teatrze. Popularność zdobył dzięki takim serialom jak "Na Wspólnej", w którym zagrał rolę Romana Hoffera, a także "Miodowe lata", gdzie występował w roli Romana Kurskiego.

Waldemar Obłoza: pochodzenie i wykształcenie

Aktor przyszedł na świat we wsi Gołełąki 19 sierpnia 1959 roku. Ma czworo rodzeństwa: dwóch braci i dwie siostry. Ukończył Liceum Zawodowe przy Zakładach Mechanicznych "Ursus". Pasją do aktorstwa zaraziła go w szkole nauczycielka języka polskiego. Jest absolwentem wrocławskiej filii PWST, którą ukończył w 1985 roku. Prywatnie jest mężem Doroty Zielińskiej oraz ojcem dwójki dzieci z pierwszego małżeństwa: Igora oraz Ingi.

Waldemar Obłoza: kino i telewizja

W trakcie kariery aktor pojawił się w wielu filmach i serialach. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak "W labiryncie", "Poznań 56", "Miodowe lata", "Wielkie rzeczy: Sieć", "Twarze i maski", "Miasteczko", "Anna Karenina", "Egoiści", "Adam i Ewa", "Plebania", "Więzy krwi", "Król przedmieścia", "Na Wspólnej", "Tygrysy Europy 2", "Piekło niebo", "Dublerzy", "Weselna polka", "Biegnij, chłopcze, biegnij" oraz "Dżej Dżej".

Waldemar Obłoza: teatr

Poza telewizją i filmem Waldemar Obłoza od początku swojej kariery występuje także w teatrze. W latach 1985-1987 był aktorem Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Następnie przeniósł się do Ośrodka Teatru Otwartego "Kalambur" we Wrocławiu, w którym pracował do 1988 roku. W latach 1988-1990 współpracował z Teatrem Komedia w Warszawie, następnie w latach 1990-1993 powrócił do Jeleniej Góry. Od 1993 roku do 1997 występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, a od 1997 do 2003 był aktorem Teatru Rozmaitości w Warszawie. Wystąpił m.in. w spektaklach "Pelikan", "Antygona" ,"Don Kichote", "Pinokio", "Kontredans", "Juliusz Cezar", "Pan Paweł", "Weź, przestań", "Kraniec", "I nie było już nikogo", "Skąpiec. Work in progress", "Przyszedł mężczyzna do kobiety", "Mała rzecz a cieszy" oraz "Kochane pieniążki". Aktor brał również udział w spektaklach Teatru Telewizji takich jak "Hrabia", "Kuracja", "Afera mięsna" oraz "Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa". 

Źródło zdjęcia: PAP/StrefaGwiazd

Wydarzenia

Waldemar Obłoza - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Waldemar Obłoza?

Miejscowości, w których Waldemar Obłoza wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Inowrocław, Poznań, Wągrowiec, Gdańsk, Kraków, Radom, Łódź, Bielany Wrocławskie, Wrocław.

Kiedy urodził się Waldemar Obłoza?
Waldemar Obłoza przyszedł na świat 19 sierpnia 1959 roku.
Jaką szkołę ukończył Waldemar Obłoza?
Aktor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (filia we Wrocławiu).
Z jakich produkcji jest znany Waldemar Obłoza?
Do najbardziej znanych ról aktora należą postacie grane w "Na Wspólnej" oraz "Miodowych latach".

Fani lubią też

Zobacz też