Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Robert Moskwa

Robert Moskwa

Robert MoskwaOpisWydarzeniaRobert Moskwa - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Robert Moskwa jest jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Profesjonalnie podchodzi do powierzonych mu zadań i ról artystycznych. Charakterystyczny głos oraz wyrazista charyzma to tylko kilka walorów. Jak wyglądała jego droga do sukcesu? Jakim dorobkiem artystycznym może się poszczycić? Przyjrzyjmy się z bliska ciekawej osobowości świata sztuki. 

Robert Moskwa i jego historia

Robert Moskwa urodził się i wychował we Wrocławiu. Od najmłodszych lat interesował się sztuką oraz sportem.  Pierwszym wyborem Roberta Moskwy Uniwersytet Szczeciński, gdzie przez dwa lata studiował filozofię polską. Jednak aktor czuł, że o wiele lepiej odnajdzie się w innej roli zawodowej. 1991 roku ukończył wydział aktorski na znakomitej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.

Oprócz sztuki i aktorstwa ogromną pasją Roberta Moskwy są sztuki walki. Od 17 roku życia regularnie trenuje karate, posiada czarny pas Federacji Karate Shotokan oraz Fudokan.

Dorobek artystyczny Roberta Moskwy 

Robert Moskwa jest współzałożycielem wrocławskiego Teatru K2. Aktor założył go jeszcze w trakcie studiów. Celem było umożliwienie postawienia pierwszych kroków w zawodzie wielu młodym aktorom, co pozwoliło na "wyłapanie" wielu młodych talentów. Jest to teatr niezależny, utrzymujący się ze sprzedaży biletów oraz działalności reklamowej.

Na swoim koncie Robert Moskwa ma także występy poza granicami kraju. We Francji występował w Terre de Scene Int. Robert Moskwa współpracuje także z Teatrem Capitol, gdzie gra w spektaklu "Kochane pieniążki", który cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona widzów. 

Aktor wziął udział w wielu produkcjach serialowych. Największą popularność przyniosła mu rola Artura w serialu "M jak Miłość", w którym gra od 2004 roku. Nie jest to jednak jedyny serial, w którym grał. Zobaczyć mogliśmy go także w takich produkcjach jak:  "Tylko miłość", "Ojciec Mateusz", "Licencja na wychowanie" czy "Życie jak poker"

Robert Moskwa zagrał w wielu filmach. Do dorobku artystycznego artysty zaliczyć można produkcje takie jak "Historia Roja", "Wygrany", "Manfred Tryb", "Kroll" oraz "Kobieta na wojnie"

Robert Moskwa wziął udział także w pierwszej i szóstej edycji programu "Jak oni śpiewają". Aktora zobaczyć mogliśmy także w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie"

Robert Moskwa jako człowiek wielu talentów jest także aktorem dubbingowym. Użyczył swojego głosu do produkcji "Speed Racer"

Z kim współpracował Robert Moskwa?

Robert Moskwa w swojej karierze zawodowej współpracował z wieloma znakomitymi osobistościami świata sztuki. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy takie osoby jak: Sławomir Orzechowski, Andrzej Mastalerz, Robert Gonera, Dominika Ostałowska, Tomasz Dedek, Marcin Troński, Dorota Landowska, Joanna Orleańska, Sławomir Holland, Małgorzata Pieńkowska, Jacek Kopczyński i wielu innych. 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Robert Moskwa - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Moskwa?

Miejscowości, w których Robert Moskwa wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Ile lat ma Robert Moskwa?
Robert Moskwa urodził się 13 października 1965 roku.
Czy Robert Moskwa ma dzieci?
Robert Moskwa ma dwójkę dzieci. Z pierwszego małżeństwa córkę Paulinę, a z drugiego małżeństwa córkę Nadię.
Ile wzrostu ma Robert Moskwa?
Robert Moskwa jest mężczyzną, który ma 177 cm wzrostu.
Z kim związany jest w życiu prywatnym Robert Moskwa?
Robert Moskwa był dwukrotnie żonaty. Drugą wybranką serca okazała się Patrycja Cieślak. Jednak w 2018 roku para ogłosiła zakończenie związku.
Czy Robert Moskwa ma rodzeństwo?
Robert Moskwa ma siostrę Monikę.

Fani lubią też

Zobacz też