Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Aga Zaryan

Aga Zaryan

Aga Zaryan OpisWydarzeniaAga Zaryan - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Aga Zaryan czyli Agnieszka Czulak to urodzona w 1976 w Warszawie polska wokalistka jazzowa. Już jako nastolatka wykazywała zainteresowanie muzyką i teatrem. Gdy usłyszała muzykę Elli Fitzgerald i Milesa Davisa postanowiła zostać wokalistką jazzową. Uczyła się śpiewu w średniej szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz w Policealnym Studium Jazzu, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem.

 

Debiutancka płyta Agi Zaryan

W 2002 ukazał się jej debiutancki krążek My Lullaby nagranym wspólnie z Tomaszem SzukalskimDarkiem Oleszkiewiczem, Michałem Tokajem i Łukaszem Żytą. Dzięki płycie usłyszało o niej wiele osób i wzrosło zainteresowanie środowiska muzycznego. W kolejnych latach występowała w licznych klubach i na festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Czechach, Szwecji, Francji, Czarnogórze, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Rosji i Islandii.

 

W 2007 roku stworzyła pierwszy polskojęzyczny album pt. Umiera piękno. Podczas sesji towarzyszyło jej trio jazzowe wsparte przez siedemnastoosobową sekcję smyczkową oraz harfę i obój. Album zawiera dziewięć utworów, których teksty to wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę stworzył Michał Tokaj, który był też autorem aranżacji. Wiersze, wybrane przez wokalistkę opowiadają o życiu w Warszawie podczas powstania w 1944 roku.

 

W 2008 roku na sklepowe półki trafiła koncertowa płyta Agi Zaryan Live at Palladium. W koncercie zapisanym na krążku wzięli udział muzycy z Los Angeles, na gitarze Larry Koonse, na kontrabasie Darek Oleszkiewicz i na instrumentach perkusyjnych Munyungo Jackson. Na repertuar złożyły się głównie utwory z płyt Picking Up the Pieces i My Lullaby – część w nowej aranżacji. Album był sukcesem komercyjnym i otrzymał status potrójnej platyny.

Aga Zaryan koncerty 

Aga Zaryan tworzy muzykę ambitną, w środowisku muzyków jazzowych uważana jest za objawienie ostatnich lat. Jej najbardziej znane utwory to "Miłość" czy  "Music Like Water". Zdobywczyni kilku Fryderyków - najważniejszych nagród fonograficznych  w środowisku muzycznym. Artystka  unika zbędnego rozgłosu, uważa, że jej muzyka obroni się sama. Fani artystki potwierdzają, że każdy występ wokalistki stanowi  niezwykłą muzyczną ucztę i każdy, kto choć raz na żywo wysłucha Agi Zaryan zachwyci się jej głosem i osobowością sceniczną. Oby więcej takich utalentowanych i skromnych artystek na naszym rodzimym rynku muzycznym. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Marta Orlik, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aga Zayran: międzynarodowy wokal i polska dusza 

21.05.2024

KoncertyMuzyka

Aga Zayran: międzynarodowy wokal i polska dusza 

Aga Zaryan - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Aga Zaryan ?

Miejscowości, w których Aga Zaryan wystąpi w najbliższym czasie: Radzymin, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też