Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Synagoga Pod Białym Bocianem

Synagoga Pod Białym Bocianem

Wrocław, Włodkowica 7
Sprawdź wydarzenia
Synagoga Pod Białym BocianemOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Są w Polsce miejsca, których historia jest wyjątkowo bogata i ciekawa. Przykładem takiego obiektu jest Synagoga Pod Białym Bocianem, znana również pod nazwą Synagoge Zum Weißen Storch in Breslau. Świątynia jest dziełem wybitnego, niemieckiego architekta - Carla Ferdinanda Langhansa.

Budowla wzniesiona została we Wrocławiu, a jej oficjalne otwarcie nastąpiło 23 kwietnia 1829. Synagoga Pod Białym Bocianem niejednokrotnie była dewastowana, a następnie poddawana kolejnym renowacjom.

Jakie uroczystości organizuje Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty religijne to nie jedyne atrakcje, jakie zapewnia wrocławska świątynia. Obiekt pełni również funkcję sceny kulturalnej miasta – festiwale, cykliczne eventy i występy teatralne.

Imprezy w Synagodze organizowane są do dzisiaj i wciąż cieszą się dużą popularnością. Bilety na wydarzenia warto więc kupować z wyprzedzeniem, np. drogą elektroniczną za pośrednictwem strony eBilet.pl.

Synagoga Pod Białym Bocianem – wydarzenia

Jakiego rodzaju eventy organizowane są w Synagodze Pod Białym Bocianem? Koncerty mają zarówno charakter kulturalny jak i muzyczno-artystyczny. Wiele ze spektakli to imprezy cykliczne, które na stałe wpisały się w harmonogram wydarzeń.

Jak wygląda repertuar, który proponuje Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty są ukierunkowane na wspominanie zmarłych, którzy ucierpieli w Holocauście.

Zazwyczaj w Synagodze odbywają się eventy okolicznościowe, które są związane z ważnymi datami, rocznicami i wspomnieniami. Popularnością cieszą się bilety na coroczny projekt „Muzyczne Lato w Synagodze” – inspirujący festiwal koncertowy.

Synagoga Pod Białym Bocianem – koncerty 2022 roku

Miłośnicy muzyki z pewnością znajdą interesujący punkt w repertuarze Synagogi Pod Białym Bocianem. Bilety na wydarzenia można nabyć na miejscu lub drogą elektroniczną – sprawnie, bez wychodzenia z domu.

Jesienią we wnętrzu świątyni rozniosą się klimatyczne dźwięki muzyki jazzowej. Polskę odwiedzi wokalistka amerykańskiego pochodzenia, Lizz Wright. Piosenkarka zaprezentuje swoje największe utwory z ostatniego albumu „Grace”.

Jakich artystów w nadchodzących miesiącach gościć będzie Synagoga Pod Białym Bocianem? Koncerty 2022 pełne będą niezwykle inspirujących, symbolicznych motywów. We Wrocławiu pojawią się absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Otworzą oni 23. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha. Muzycy z grupy SIMCHA: Klezmerska Hawdala! łączą tradycyjne melodie żydowskie z nowatorskim, oryginalnym brzmieniem.

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha to event, którego organizacją regularnie zajmuje się Synagoga Pod Białym Bocianem. Bilety na wydarzenie dostępne są do zakupu online.

Wrocławska Synagoga Pod Białym Bocianem – wydarzenia teatralne

Jakiego rodzaju atrakcje proponują organizatorzy z Synagogi Pod Białym Bocianem? Koncerty nie są jedynymi wydarzeniami, jakie odbywają się w obiekcie. Wrocławska świątynia gościła również aktorów teatralnych.

O czym opowiadały spektakle, które proponowała Synagoga Pod Białym Bocianem? Wydarzenia teatralne wyprodukowane zostały przez Centrum Edukacji Żydowskiej we Wrocławiu.

Jeden ze spektakli spotkał się ze szczególnym zachwytem publiczności. „Wallstrasse 13” to opowieść o losach dziewczyny, która wraca do Wrocławia po latach nieobecności w kraju. Bohaterka zmuszona jest zmagać się ze wspomnieniami z przeszłości.

Przedstawienia teatralne to doskonałe urozmaicenie, jakie do swojego programu wprowadziła Synagoga Pod Białym Bocianem. Wydarzenia tego typu pomagają widowni wczuć się w problematykę prezentowanych przez aktorów treści.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Synagoga Pod Białym Bocianem?
Synagoga Pod Białym Bocianem mieści się we Wrocławiu przy ulicy Włodkowica 7. To niespełna 5 minut od wrocławskiego rynku. W pobliżu obiektu znajdują się liczne miejsca parkingowe. Co ważne, do celu można dostać się komunikacją miejską.
Jakie wydarzenia odbyły się w Synagodze Pod Białym Bocianem?
Jakie z atrakcji przyniosły największą rozpoznawalność Synagodze Pod Białym Bocianem? Wydarzenia, które są niezwykle popularne, to przede wszystkim pokazy stałych ekspozycji. Do najchętniej oglądanych należy m.in. „Historia odzyskania” i „Nieukończone życia”.
Kiedy została utworzona Synagoga Pod Białym Bocianem?
Pierwsze koncepcje budowy synagogi pojawiły się już w 1790 roku. Ostatecznie budynek otwarto 23 kwietnia 1829 roku. Przez niespełna 20 lat obiekt funkcjonował jako prywatna świątynia. W 1847 roku budynek stał się ogólnodostępną synagogą.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też