Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Skálmöld

Skálmöld

SkálmöldOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Skalmold został założony w 2009 roku i od tego czasu stał się największym metalowym zespołem z Islandii. Debiutancki album zespołu "Baldur" został wydany pod koniec 2010 roku i od razu wyniósł zespół na wyżyny popularności. Skalmold gra muzykę, którą można określić jako "Battle Metal”, wypadkową starej szkoły death metalu z klimatem wikińskiej brutalności i charyzmy.

Skalmold koncerty

 

Skalmold jest stały bywalcem polskich scen klubowych. Grupa zagrała kilkanaście koncertów w Polsce. Skalmold koncertował w Krakowie (w klubach Kwadrat, Fabryka oraz Studio), w Warszawie (w klubach Proxima, Progresja) w Trójmieście (w klubach Ucho, B90) oraz w poznańskim klubie U Bazyla, katowickim Mega Club i w Szczecinie w klubie Słowianin.

Skalmold znaczenie nazwy

Gdyby wikingowie władali gitarami równie biegle jak mieczami, mogliby podbić świat nie robiąc nikomu krzywdy i samemu nie narażając się na kontuzje. Wspominamy o tym nie bez powodu, bo nazwę tej islandzkiej grupy tłumaczyć należy jako Epoka Mieczy, ale ich bronią są właśnie riffy gitar.

Skalmold skład zespołu

Skalmold tworzą Björgvin Sigurðsson, Baldur Ragnarsson, Snæbjörn Ragnarsson, Þráinn Árni Baldvinsson, Gunnar Ben, Jón Geir Jóhannsson.

 

źródło: www.metal-archives.com

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W którym roku powstał zespół Skalmold?
Skalmold został założony w 2009 roku.
Jak nazywa się debiutancki album grupy?
Debiutancki album zespołu „Baldur” został wydany pod koniec 2010 roku i od razu wyniósł zespół na wyżyny popularności.
Jaki nurt muzyczny reprezentuje Skalmold?
Skalmold gra muzykę, którą można określić jako „Battle Metal”, wypadkową starej szkoły death metalu z klimatem wikingowskiej brutalności i charyzmy.
Gdzie koncertował zespół w Polsce?
Grupa zagrała kilkanaście koncertów w Polsce. Skalmold koncertował w Krakowie (w klubach Kwadrat, Fabryka oraz Studio), w Warszawie (w klubach Proxima, Progresja) w Trójmieście (w klubach Ucho, B90) oraz w poznańskim klubie U Bazyla, katowickim Mega Club i w Szczecinie w klubie Słowianin.
Kto tworzy zespół Skalmold?
Skalmold tworzą Björgvin Sigurðsson, Baldur Ragnarsson, Snæbjörn Ragnarsson, Þráinn Árni Baldvinsson, Gunnar Ben, Jón Geir Jóhannsson.

Fani lubią też

Zobacz też