Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Łajzol

ŁajzolOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Po wielkim debiucie i dołączeniu do JWP/BC Łajzol stał się ostatnią osobą z tej grupy, która doczekała się swojego solowego albumu. Wszystko jednak zmieniło się w 2022 roku za sprawą jego debiutanckiego albumu – "Łajzol Serious". Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Kim jest Łajzol? 

Łajzol, czyli Paweł Bartnik, to członek grupy JWP, która powstała w 1996 roku. Jak się również okazuje, nie zawsze był on związany z muzyką. Mama artysty jest lekarzem i od zawsze próbowała namówić Pawła na studia medyczne. Kiedy jako nastolatek zainteresował się on hip hopem, nadzieja o zostanie lekarzem bezpowrotnie przepadła. Łajzol zaczął żyć chwilą, a wkrótce potem poznał chłopaków z JWP.

Początki kariery z JWP

Mało kto wie o tym, że Łajzol dołączył do JWP trochę później. Miało to miejsce dopiero kilka lat po premierze pierwszej płyty JWP, co miało miejsce w 2007 roku. Łajzol dołączył do grupy dokładnie w 2010 roku, podczas gdy reszta ekipy występowała już razem na scenie od końca lat 90. Jak jednak sam mówi w wywiadach, resztę ekipy znał już od dawna, ponieważ razem dorastali. Sam również czuje się jak członek rodziny, którą stworzyło JWP.

Jak się jednak okazuje, zespół nie wydaje zbyt dużo muzyki. Od powstania JWP w 2007 roku, zespół wydał zaledwie 2 pełnoprawne albumy – w tym jeden przed dołączeniem Łajzola. Do wspólnej twórczości można doliczyć jeszcze utrzymane w luźniejszej formie mixtape’y, których wyszło kilka. Mowa m.in. o "#1 w Polsce", "Jot-Wu-Pe Clan" oraz "20", na których wraz z chłopakami z JWP usłyszymy również i Łajzola. Składanki te w zasadzie można uznać za pełnoprawne płyty – znalazło się na nich dużo niepublikowanych wcześniej kawałków.

Dalsze losy muzyczne i podróże 

Paweł Bartnik znany jest nie tylko jako Łajzol, ale i zapalony podróżnik. W 2011 roku załatwił on kampera, którym skład JWP podróżował razem dookoła świata. Co ciekawe, pojazd nazwano Kamperem Złym, a nazwa wzięła się od tytułu filmu Wojciecha Smarzowskiego. Ekipa z JWP przejechała nim całe Alpy, dojeżdżając do wybrzeży Morza Śródziemnego.

To jednak jeszcze nie wszystko. Pojazd ten stał się na tyle rozpoznawalną częścią bandy JWP, że wystąpił również w jednym z teledysków. Mowa o klipie do kawałka "Wszystko jest w ruchu", który udokumentował wspólną podróż ekipy do Amsterdamu. Panowie wspominają ten wyjazd po dziś. W drodze powrotnej do Polski zalali oni bowiem benzyną kampera na ropę, przez co do godziny 5 nad ranem w Niemczech musieli go przepompowywać.

Debiutancki album

Tak jakbyś wspomnieliśmy, Łajzol był ostatnim członkiem ekipy, który nie wydał swojej solowej płyty. To się jednak zmieniło w 2022 roku, a dokładniej mówiąc 7 kwietnia, kiedy ukazała się pierwsza solowa płytka rapera. Debiutancki krążek został zatytułowany "Łajzol Serious" – tak jak i pierwszy singiel promujący tę płytę. Album okazał się ogromnym sukcesem, a sam Łajzol stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny. Na płycie znalazło się aż 15 kawałków, a w tym m.in. "Żądza", "Familia Geng", "Kawał życia", 3 Dołki 5 Kolskich", "Super Glue" oraz wiele innych. Do produkcji płyty poza Falcon1 z JWP dołączyli także producenci tacy jak The Returners oraz Da Vosk Docta, który nadał bitom mocne, trapowe brzmienie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawde nazywa się Łajzol?
Prawdziwe imię rapera to Paweł Bartnik.
Do jakiej grupy należy Łajzol?
Od 2010 roku Łajzol jest członkiem grupy JWP wraz z Kosim, Ero i Szczurem.
Jak nazywa się pierwsza solowa płyta Łajzola?
Pierwszy solowy album rapera to "Łajzol Serious", którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2021 roku.
Z kim miał okazję wystąpić Łajzol?
Artysta ma za sobą występy na scenie z gwiazdami takimi jak Taco Hemingway, PRO8L3M, Dwa Sławy, Żabson, Quebonafide itd.
Jak nazwano kampera, którym Łajzol i resztą składu JWP podróżował po Europie?
Samochód nazwano Kamperem Złym, a co ciekawe można go zobaczyć w teledysku do piosenki "Wszystko jest w ruchu", w którym pokazano fragmenty z podróży zespołu do Amsterdamu.
Skąd pochodzi Łajzol?
Artysta pochodzi z Warszawy, gdzie od lat mieszka i tworzy muzykę.

Fani lubią też

Zobacz też