Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Cool Kids Of Death

Cool Kids Of Death

Cool Kids Of DeathOpisWydarzeniaCool Kids Of Death - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Cool Kids Of Death to jeden z najważniejszych i najbardziej buntowniczych polskich zespołów wykonujący rock alternatywny.

 

Grupa powstała w Łodzi. Założyli ją  gitarzysta Marcin Kowalski oraz wokalista Krzysztof Ostrowski i  basista Kuba Wandachowicz, którzy od samego początku działalności zespołu zajmowali się też pisaniem tekstów.

Cool Kids Of Death muzyka

Zespół Cool Kids Of Death zadebiutował w 2001 roku wydając dwie EP-ki: „Cool Kids Of Death” i „CKOD2” z głośnym singlem „Uważaj”. W swojej muzyce łączy estetyki punkrockowe, new romantic i post punkiem. Debiut zespołu został nominowany do nagrody Fryderyk, a teledysk do utworu „Uważaj” zdobył nagrodę na Yach Film Festival.

 

Krążek Cool Kids Of Death 2 w przeciwieństwie do pierwszej płyty był bardziej szorstki, z muzyką prawie punkową – nowofalową. W 2004 roku powstał też film o zespole „Generacja C.K.O.D.", wyreżyserowany przez Piotra Szczepańskiego. Film zdobył nagrodę główną na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

 

 

Wydarzenia

Cool Kids Of Death - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Cool Kids Of Death?

Miejscowości, w których Cool Kids Of Death wystąpi w najbliższym czasie: Jarocin, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też