Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta British Lion

British Lion

British Lion OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

British Lion to angielski zespół muzyczny tworzący utwory z gatunku hard rock i heavy metal. Kapela została założona przez słynnego basistę Iron Maiden Steve'a Harrisa.

 

Pierwszy album zespołu ukazał się w roku 2012 pod tytułem British Lion i był wstępnie reklamowany jako solowe dzieło Harrisa, wspieranego przez pozostałych członków grupy. Szybko okazało się, że ich wkład w wydanie albumu jest dużo większy, niż pierwotnie zakładano, co sprawiło korektę w sposobie ogłaszania premiery i dało zalążek do powstania zespołu British Lion. Od tego momentu do kapeli znanego na całym świecie basisty można zaliczyć następujących artystów:

 

  • Richard Taylor — wokal,
  • David Hawkins — gitara, keyboard,
  • Grahame Leslie — gitara,
  • Simon Dawson — perkusja.

Harris poznał Lesliego i Taylora już w latach 90' i szybko został ich muzycznym mentorem, który nadzorował karierę mniej doświadczonych kolegów. Dzięki temu muzycy mieli doskonałą okazję, żeby poznać swój styl, brzmienie oraz osobowość. Te czynniki niewątpliwie wpłynęły na sukces założonej w 2012 roku kapeli, która niedawno wydała już swój drugi krążek. The Burning, bo właśnie taką nosi nazwę, ujrzał światło dzienne w styczniu 2020 i został wybrany albumem roku przez Paula Stenninga dla BraveWords.

British Lion - koncerty

Trasy koncertowe zespołu są zwykle ustalane w miejscach, gdzie Steve Harris grał dla Iron Maiden we wczesnych latach istnienia tej kapeli. Lider zespołu lubi wracać do klubów i scen, które odwiedzał, będąc młodym i stosunkowo mało doświadczonym basistą.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też