Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Janek Traczyk

Janek Traczyk

Janek TraczykOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Janek Traczyk - kompozytor, autor tekstów, wokalista w Teatrze Roma, Studiu Accantus, Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

Urodzony w 1985 roku w Warszawie. Wokalista i kompozytor. Ukończył  Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji.

 

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku występuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”.

 

Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga i konkursu na autorską piosenkę „Pierwszy krok” na portalu Łowimy Talenty. Znany jest również z telewizyjnych programów muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, „The Voice of Poland 2” i „Must Be The Music”. Wiosną 2017 roku rozpoczął nagrywanie swojej pierwszej autorskiej płyty.

Musical Piloci

Piloci to musical inspirowany wydarzeniami historycznymi z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim związanymi z Bitwą o Anglię. To także pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową, o wielkim uczuciu łączącym Jana, młodego polskiego lotnika i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę. W spektaklu zobaczymy również Janka Traczyka! Spektakl dostępny również jest w formie online. Wykup kod na eBilet.pl

Janek Traczyk koncerty

Artysta ma na swoim koncie szereg kameralnych koncertów. Wraz z zespołem wystąpił w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice w Lublinie, w klubie TU i Ówdzie w Łodzi, czy poznańskim klubie Pod Minogą. Obecnie Janek cyklicznie koncertuje online.

Janek Traczyk wywiad 

Artysta podczas wywiadu dla #MusicInsider zdradzi kulisy powstania płyty "Nadal Jestem" oraz opowie o planach koncertowych i pracy w teatrze. 

 

 

Janek Traczyk - „Nadal Jestem”

Płyta „Nadal Jestem” to zbiór historii zgromadzonych na przestrzeni lat. Janek Traczyk wchodzi w świat męskiej wrażliwości i emocjonalności opowiadając o miłości, która ma wiele twarzy. Porusza tematy wsparcia w trudnych chwilach oraz radzenie sobie z dotkliwymi przeżyciami przez dostrzeganie piękna każdego dnia. Kojący głos Janka w nowoczesnych, przestrzennych aranżacjach to propozycja dla wszystkich fanów nieoczywistych kompozycji. Producentem płyty jest Marek Dziedzic. Wydawnictwo światło dzienne ujrzało 27 listopada 2020 roku.

 

 

 

foto / źródło: archiwum artysty

Kategorie:muzyka polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Na deskach jakiego teatru zadebiutował Jan Traczyk?
Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Czy Janek Traczyk wystąpił w talent show?
Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga i konkursu na autorską piosenkę „Pierwszy krok” na portalu Łowimy Talenty. Znany jest również z telewizyjnych programów muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, „The Voice of Poland 2” i „Must Be The Music”.
Czy aktor gra w musicalu Piloci?
Tak, w spektaklu zobaczymy również Janka Traczyka! Spektakl dostępny również jest w formie online.
Jak nazywa się płyta Janka Traczyka?
Janek Traczyk - „Nadal Jestem”.
Kiedy aktor wydał swój debiutancki album?
Wydawnictwo światło dzienne ujrzało 27 listopada 2020 roku.
Z jakich ról teatralnych znany jest Janek Traczyk?
W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku występuje w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – jedna z głównych postaci musicalu „Notre Dame de Paris”.

Fani lubią też

Zobacz też