Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Marta Wiejak

Marta Wiejak

Sprawdź wydarzenia
Marta WiejakSzczegółyOpisWydarzeniaMarta Wiejak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Lublin
dyscyplina:
Aktorka (musicalowa, dubbingowa i teatralna) oraz wokalistka
social media:

Opis

Marta Wiejak jest aktorką i wokalistką młodego pokolenia. Jak wygląda jej kariera? Przyjrzyjmy się tej barwnej postaci z bliska.

Marta Wiejak i jej historia

Marta Wiejak urodziła się w Lublinie a wychowała w Puławach. To właśnie tam przez 12 lat uczęszczała do zespołu baletowego Etiuda. Aktorka ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni. Jej kariera rozwijała się niezwykle dynamicznie - bardzo szybko została doceniona w świecie sztuki.

Dorobek artystyczny Marty Wiejak

Marta Wiejak na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Gra także w OCH- Teatrze, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie,  Teatrze Polskim w Warszawie oraz wielu innych. Jest także aktorką mocapową - brała udział w produkcji gier "Wiedźmin 2: Zabójcy królów", "Wiedźmin 3: Dziki Gon" i innych. Występowała w takich spektaklach jak: "Deszczowa piosenka", "Piloci", "Ale Musicale!", "Alicja w Krainie Czarów", "Księga Dżungli", "Rodzina Addamsów", "Skrzypek na dachu", "Crazy for You", "Carmen Latina", "Evita", "A Chorus Line", "Żołnierz królowej Madagaskaru", "Traviata", "Borys Godunow" czy "The Rocky Horror Show".

Marta Wiejak jest także aktorką dubbingową. Jej głos mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach jak: "My Little Pony: Przyjaźń to magia", "Jej wysokość Zosia", "Kraina Lodu. Przygoda Olafa", "Mary Poppins powraca". 

Marta Wiejak występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona w roku 2012- 2013. 

Artystka wzięła udział w programie rozrywkowym Twoja twarz brzmi znajomo zajmując piąte miejsce. 

Współpraca z innymi artystami

Marta Wiejak występowała z wieloma wybitnymi artystami. Do najbardziej znanych zaliczyć można takie osoby jak: Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Agnieszka Wosińska, Agnieszka Mrozińska, Edyta Krzemień, Barbara Kurdej-Szatan, Malwina Kusior, Ewa Lachowicz czy Rafała Drozda.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Marta Wiejak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marta Wiejak?

Miejscowości, w których Marta Wiejak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile lat ma znana i ceniona aktorka Marta Wiejak?
Marta Wiejak urodziła się w 1986 roku.
Krótka produkcja, w której wzięła udział Marta Wiejak, przyniosła jej popularność wśród szerokiego grona odbiorców?
Marta Wiejak pomimo tego, że wzięła udział w wielu produkcjach oraz spektaklach, największą popularność zyskała dzięki spektaklowi "Deszczowa piosenka".
Ile wzrostu ma aktorka Marta Wiejak?
Marta Wiejak ma 173 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też