Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wanda i Banda

Wanda i Banda

Wanda i BandaSzczegółyOpisWydarzeniaWanda i Banda - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół rockowy (pop-rock)
social media:

Opis

Wanda i Banda to zespół założony w 1982 roku przez dawną wokalistkę grupy Lombard - Wandę Kwietniewską. Początkowo kapela nazywała się Banda i Wanda. dość szybko zdobyła dużą popularność, dzięki takim hitom jak "Nie będę Julią", "Hi-Fi"  czy "Chcę zapomnieć". Debiut zespołu pokrył się złotem. Równie popularny okazał się drugi album "Mamy czas". W 1986 roku grupa nagrała 9 piosenek na potrzeby serialu "7 życzeń". 

W tym samym roku zespół rozpadł się. Na początku lat 90. Wanda Kwietniewska rozpoczęła solową karierę, ale bez większego sukcesu. W 1993 roku kapela się reaktywowała, ale szybko znowu zawiesiła działalność.

Dopiero w 2000 roku doszło do prawdziwej reaktywacji i zmiany nazwy na Wanda i Banda. Rok później pojawiła się nowa płyta zatytułowana "Kanonady, galopady". Prawdziwy rozwkit popularności zespół zawdzięcza DJ-owi Adamusowi i duetowi Kalwi & Remi, którzy zremiksowali piosenki "Hi-Fi" i "Nie będę Julią". W 2008 roku ukazała się kolejna płyta "Z miłości do strun".  Obecny skład zespołu to: Wanda Kwietniewska – wokal, Waldemar Szoff – gitara, Marek Tymkoff – gitara, chórki, Dominik Samborski – gitara basowa i Damian Grodziński – perkusja.

Wydarzenia

Wanda i Banda - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wanda i Banda?

Miejscowości, w których Wanda i Banda wystąpi w najbliższym czasie: Ostrów Wielkopolski, Szczecin, Poznań, Warszawa, Katowice, Wrocław, Gdynia.

Kiedy powstał zespół Wanda i Banda?
Zespół Wanda i Banda jest polskim zespołem rockowym, którego założenie datuję się na 1982 roku.
Jaki był pierwszy album zespołu Wanda i Banda?
Pierwszy albumem zespołu jest "Banda i Wanda", który wydany został w 1984 roku nakładem wydawnictwa Polskie Nagrania. Album okazał się sukcesem oraz uzyskał status złotej płyty.
Kto wchodzi w skład zespołu Wanda i Banda?
Obecnymi członkami zespołu Wanda i Banda są Wanda Kwietniewska, Waldemar Szoff, Marek Tymkoff, Dominik Samborski, Damian Grodziński oraz Wiktoria Trynkiewicz.
Które z utworów zespołu Wanda i Banda doczekały się remiksów?
W 2006 roku DJ Adamus dokonał remiksu piosenki "Hi-Fi", który wdarł się w czołowe pozycje muzycznych list przebojów pod nowym tytułem "Hi-Fi Superstar". Kalwi & Remi dokonali remiksu utworu "Nie będę Julią".
Jaki jest ostatni album wydany przez zespół Wanda i Banda?
Ostatnim albumem zespołu Wanda i Banda jest "Siedem Życzeń", którego premiera miała miejsce 6 listopada 2009 roku.

Fani lubią też

Zobacz też