Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kuba Dąbrowski

Kuba Dąbrowski

Sprawdź wydarzenia
Kuba DąbrowskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kuba Dąbrowski to polski artysta, który jest dopiero na początku swojej kariery muzycznej. Sam o sobie mówi, że jest "chłopakiem, który lubi śpiewać smutne piosenki", co jest doskonale widoczne w jego twórczości. Przeplatają się one jednak z humorystycznymi wstawkami i przyjazną melodią, dlatego grono fanów Kuby coraz szybciej się powiększa. Szerszej publiczności może być znany jako uczestnik The Voice of Poland 2019.span id="wrap-mobile">

Historia Kuby Dąbrowskiego

Kuba Dąbrowski to artysta, który w 2022 roku skończy 25 lat. Pochodzi z Dolnego Śląska i to właśnie tam się wychowywał. Muzykę pokochał dzięki nauczycielowi oraz tacie. Ten pierwszy pokazał mu grę na gitarze basowej oraz perkusji. Ojciec natomiast wgrał mu utwory Papa Dance na MP3, które ogromnie przypadły do gustu młodemu Kubie. Zaczął ich słuchać z kolegą, a następnie zainspirował się nimi podczas tworzenia własnej muzyki.

 

Aktualnie Kuba Dąbrowski zbiera materiał na swoją debiutancką płytę. Aktualnie robi to po godzinach, ponieważ dopiero przebija się do szerszej publiczności, a więc musi w inny sposób zarabiać na życie. Pomimo tego regularnie wypuszcza kolejne single, które coraz chętnie są grywane w radiowych stacjach. Swoje utwory umieszcza także w serwisie YouTube, gdzie zostały już odtworzone dziesiątki tysięcy razy i zebrały pozytywne opinie.

 

Część miłośników muzyki może kojarzyć Kubę Dąbrowskiego z udziału w The Voice of Poland 2019. Był wówczas w teamie Michała Szpaka. Artysta nie tylko przeszedł eliminację w ciemno, ale także wygrał bitwy i wystąpił w odcinkach na żywo, dzięki czemu miał okazję kilkukrotnie zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Kuba Dąbrowski - dorobek muzyczny

Kuba Dąbrowski wciąż zbiera materiał na swoją pierwszą płytę. Jak sam mówi, pisze muzykę smutno-śmieszną. Jest to doskonale widoczne w utworach, jakie wydał do tej pory, czyli:

 • "Bezchmurne Równania";
 • "Czy Zdążymy";
 • "Skąd to znam?";
 • "Lista numerów";
 • "UNIESIONY";
 • "A Thousand Years";
 • "Behold";
 • "Intro";
 • "Gorszy Mood";
 • "I Follow";
 • "Kwiaty";
 • "Wracam do domu".

Kuba Dąbrowski w swoich tekstach stawia na prosty przekaz. Pisze wszystko wprost bez zbędnych ozdobników i metafor. W wywiadach wspomina, że taka muzyka najlepiej dociera do słuchaczy. To jednak nie oznacza, że jego utwory są banalne. Traktują o wewnętrznych przemyśleniach i trudach artysty, z którymi może się utożsamić wiele osób. Są one niezwykle angażujące, ponieważ artysta dba o to, aby pisać o tym, o czym sam chce pisać. Nie zwraca uwagi na to, czego inni od niego oczekują, tylko tworzy utwory prosto z serca. Jednocześnie dobrze się ich słucha, ponieważ Kuba Dąbrowski wykorzystuje w swojej twórczości zapożyczenia z Tindera, angielskie wstawki oraz to, co jest aktualnie popularne w pop-kulturze.

Z kim współpracuje Kuba Dąbrowski?

Pomimo stosunkowo niedawnego debiutu na polskiej scenie Kuba Dąbrowski już współpracuje z ważnymi nazwiskami ze świata muzyki. Są to m.in.:

 • Kuba Galiński - kompozytor i producent muzyczny;
 • Jakub Skorupa - wokalista, gitarzysta i autor teksów;
 • Wojtek Szumański - artysta muzyczny i autor tekstów.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kuba Dąbrowski: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Kuba Dąbrowski?
Kuba Dąbrowski urodził się w 1997 roku, a więc w 2022 roku skończy 25 lat.
Skąd pochodzi Kuba Dąbrowski?
Kuba Dąbrowski pochodzi z Dolnego Śląska.
Jak nazywa się najnowsza płyta Kuby Dąbrowskiego?
Kuba Dąbrowski wciąż jeszcze zbiera materiał na swoją pierwszą płytę. Do tej pory wydał jednak sporo świetnych singli. Do najbardziej popularnych należą: "Zostaw go", "Bezchmurne Równania|" oraz "Gorszy Mood".
Z kim współpracuje Kuba Dąbrowski?
Do tej pory Kuba Dąbrowski pracował m.in. z Kubą Galińskim, Jakubem Skorupą oraz Wojtkiem Szumańskim.
Kim inspiruje się Kuba Dąbrowski?
Kuba Dąbrowski główną inspirację czerpie z utworów Papa Dance, które pokazał mu tata, kiedy artysta był jeszcze dzieckiem.
Skąd znany jest Kuba Dąbrowski?
Kuba Dąbrowski wystąpił w The Voice of Poland 2019. Nie tylko przeszedł eliminacje w ciemno, ale także wygrał bitwy i wystąpił w odcinkach na żywo.
Gdzie odbędą się koncerty Kuby Dąbrowskiego w 2022 roku?
W 2022 roku Kuba Dąbrowski weźmie udział w Open'er Festival w Gdyni (29 czerwca - 2 lipca) oraz Great September w Łodzi (15-17 września).

Fani lubią też

Zobacz też