Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Kraszewska

Katarzyna Kraszewska

Katarzyna KraszewskaOpisWydarzeniaKatarzyna Kraszewska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Kraszewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła klasę fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. W tym miejscu zrobiła również studia doktoranckie. Doskonaliła swoje umiejętności u wybitnych chopinistów i pedagogów takich jak Halina Czerny-Stefańska, Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Eugen Indijc, Dina Joffe i Dominique Merlet. Ukończyła również Académie Pianistique International w Aix en Provence w klasie prof. Dang Thai Son. Pracowała także pod kierunkiem prof. Adama Wibrowskiego w Conservatoire de Paris.

O pianistce Katarzynie Kraszewskiej

Katarzyna Kraszewska jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych jak również wielu nagród specjalnych takich jak nagroda Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie mazurka czy Nagroda Niderlandzkiego Towarzystwa Muzycznego, co przyniosło szereg koncertów w Holandii. W 2005 r. była uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, co zaowocowało nagraniem monograficznej płyty chopinowskiej w Filharmonii Białostockiej. Rok później na Międzynarodowym Konkursie w Brest (Francja) w kategorii Chopin uzyskała „1-ere medaile”.

 

Koncerty Katarzyny Kraszewskiej odbywały się na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Lisztowskim w Sopron na Węgrzech, na festiwalu „International Piano Sommer” w Austrii, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Floralia Muzyczne –Muzyka w Kwiatach czy na Festiwalu Muzyki Klasycznej w Solcu nad Wisłą.

 

Z okazji Roku Chopinowskiego nagrała płytę do albumu „Chopin – nastroje kompozytora w fotografiach Tomka Sikory”. Prezentacja albumu z nagraniem odbyła się w wielu miejscach w kraju i za granicą, m. in. w Bibliotece Polskiej Paryżu. Wystawie towarzyszyła prezentacja filmu „Scherzo” ze zdjęciami Tomka Sikory i muzyką Chopina w wykonaniu pianistki. Również z okazji Roku Chopinowskiego wielokrotnie wystąpiła jako solistka w Filharmonii Łódzkiej w multimedialnym koncercie  Chopina.

Katarzyna Kraszewska Time for Chopin koncerty 2023

Katarzyna Kraszewska jest zdolną pianistką, która występuje zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Koncerty Katarzyny Kraszewskiej 2023 to między innymi występ podczas wydarzenia Time For Chopin, które organizowane jest w Warszawie. Koncert w Warszawie będzie wyjątkową okazją, aby jeszcze raz usłyszeć najpiękniejsze kompozycje Fryderyka Chopina na żywo.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Katarzyna Kraszewska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Kraszewska?

Miejscowości, w których Katarzyna Kraszewska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też