Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Ikarus Feel

Ikarus Feel

Ikarus FeelOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ikarus Feel to pochodzący z Lublina zespół założony w 2017 roku, który w ciągu ostatnich 5 lat mocno rozwinął skrzydła. Charakteryzują się w muzyce rock, alternatywa czy indie. Tworzą muzykę, której nie da się zapomnieć - dzięki niepowtarzalnemu wokalowi Daniela, ale także niesamowitym brzmieniom instrumentalnym, które tworzą: Maciek na gitarze basowej, Bartek na gitarze solowej, Mateusz na gitarze rytmicznej oraz Czarek na perkusji.

Debiut pierwszy - utwór

Chłopaki z Ikarus Feel zadebiutowali pierwszą piosenką, zatytułowaną "Wieloryby", w 2017 r. Już w kolejnym roku występowali jak support na Medykaliach 2018. Kolejne lata przyniosły mnóstwo koncertów, w których artyści poprzedzali występy takich gwiazd jak Poparzeni Kawą Trzy, Brathanki, Enej czy Grzegorz Hyży. W 2018 zostali też Finalistami Festiwalu Supportów, gdzie zaśpiewali przed występem zespołu IRA

Debiut drugi - płyta

Fani doczekali się wydania pierwszej płyty pt "Tokyo" w 2021 roku. Cztery lata po założeniu zespołu to czas, który pozwolił muzykom tak dopracować płytę, że zachwyca spójnością tak zróżnicowanych utworów. Brzmi jak oksymoron, ale rzeczywiście muzycy stworzyli coś niezwykłego. Internauci porównują ich muzykę do znanego zespołu Happysad. I właśnie podobnie jak wspomniany przed chwilą band chłopaki z Ikarus Feel tworzą unikalne piosenki, których styl da się bez większego problemu połączyć z ich twórczością. Każda piosenka pasuje do całokształtu zespołu, ale jednocześnie każda z nich niesie za sobą zupełnie inny ładunek emocjonalny - dla przykładu utwór "Domino" sprawia, że od razu mamy ochotę tupać nóżką, a "Taki zły świat" rozczula emocjonalnością.

Debiut trzeci - wygrana na prestiżowym festiwalu

Zespół, który w krótkim czasie osiągnął już wiele celów, na które jak sami mówią - inni czekają latami szybko stał się rozpoznawalny w szerszych kręgach. Z zespołu supportującego znanych wykonawców na festiwalach stali się, zespołem, który te wydarzenia tworzy! Z pewnością jednym z powodów takiego przebiegu wydarzeń było zakwalifikowanie się do finału Jarocińskich Rytmów Młodych Jarocin Festiwal. Początkowo wyłaniani przez internetowe głosowanie finaliści wystąpili na jarocińskiej scenie 15 lipca 2021, gdzie zgarnęli główną nagrodę, tym samym otrzymując zaproszenie do wystąpienia w festiwalową niedzielę w towarzystwie takich artystów jak Krzysztof Zalewski, Happysad czy Kwiat Jabłoni. Zespół można było zobaczyć podczas ubiegłorocznej edycji Jarocin Festival, który odbył się w dniach 14-17 lipca.

Pierwsze kroki, małe sukcesy, schody do wielkości. 

Oczywiście wszystkie wspomniane debiuty były poprzedzone mniejszymi debiucikami, które doprowadziły zespół do miejsca, w którym są w tej chwili. Krótki wywiad w Teleexpressie, audycja w radiu Poznań, wywiad w radiu Czwórka - to małe sukcesy, które sprawiały, że stawali się coraz bardziej zauważalni, rozpoznawalni i doceniani. Dzięki temu obecnie można ich słuchać w Antyradiu czy Esce Rock - radiach, które dla rockowych czy alternatywnych artystów są renomą, bo to właśnie one doceniają tego typu wykonawców i to właśnie w tego typu radiach jest przyszłość takich zespołów, które swoją wyjątkowością nie są zwykle doceniane przez wszystkich odbiorców i komercyjne stacje.

Najbardziej godne podziwu w drodze zespołu jest to, że próbują różnych dróg - występowali np. na Dożynkach, brali udział w projektach, które sami na swoich mediach określili jako nieudane - ale takie zaangażowanie pokazuje jak zależy im na tym, żeby zostać znanym i cenionym zespołem, na co z pewnością zasługują. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Ikarus Feel: Hunter, Martin Lange, Czechoslovakia, Kacperczyk, Kuba Dąbrowski, Marie, Kobranocka, Róża, Midsommar, Dżem, Atlvnta, Sztywny Pal Azji, Kwiaty, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Lochy i Smoki, Kamil Hussein, Kult, IRA, Hedone, Artur Rojek, Dr Misio, Szczyl, Patryk Pietrzak, Franek Warzywa, KSU, Ralph Kamiński, OvE, Oysterboy, Wolska, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Julia Wieniawa, Włochaty, Mery Spolsky, Jakub Skorupa,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się debiutancka piosenka zespołu?
Piosenka nosi tytuł "Wieloryby", data premiery teledysku na Youtube to 13 stycznia 2018r. Piosenka jest numerem 6 na płycie.
Który z członków zespołu ma charakterystyczne czarne włosy z grzywką?
Chodzi oczywiście o wokalistę - Daniela.
U jakich znanych postaci chłopaki pojawiali się gościnnie?
Wystąpili gościnnie u Niekrytego Krytyka oraz Mateusza Sochy - tam też zostali odkryci przez niektórych fanów.

Fani lubią też

Zobacz też