Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Kwiaty

KwiatySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Gdańsk, Polska
dyscyplina:
Polska muzyka alternatywna, polska muzyka pop
social media:

Opis

Kwiaty to zespół funkcjonuje już od kilku dobrych lat. Pierwsze nagrania utworów takich, jak "TLC" oraz "Koniec Wakacji" zostały wrzucone na kanale zespołu w 2017 roku. W tymże roku zespół składał się z czterech członków, natomiast obecnie w jego skład wchodzi 5 osób.

Kwiaty - najważniejsze dokonania

Zespół ten ma kilkanaście tysięcy słuchaczy w kilkudziesięciu różnych krajach na Spotify. Singiel "Chleb, igrzyska" znalazł się na playlistach na tej aplikacji. Dotyczy to m.in. popularnej playlisty Alternatywa Polska. Dodatkowo w ubiegłym roku zespół otrzymał pierwsze miejsce na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego. Była to nagroda prezydenta Tczewa. Utwory artystów były wrzucane jako piosenki dnia w Radiu 357. Najnowszy, energiczny singiel "Portugalia", który został opublikowany zaledwie 3 tygodnie temu, już był nominowany, jako tego rodzaju utwór.

Kwiaty - inspiracje

Niewątpliwą inspiracją dla zespołu kwiaty jest muzyka alternatywna z lat 80. i 90. Istotną rolę w tworzenie tekstów, jak i teledysków mają również odwołania do sytuacji z przeszłości oraz określonych miejsc, jak np. dancing w Ciechocinku. Twórcy wspominają o nawiązaniach do czasów dzieciństwa oraz okresu dorastania. Klimat utworów na myśl może przywodzić ten panujący w serialu Twin Peaks. W muzyce tworzonej przez ten zespół można dostrzec elementy takie jak riffy, dream pop czy bigbeat z lat 60. W utworach można dostrzec zarówno energiczne brzmienia, jak i odrobinę nostalgii. Przez to powstałe piosenki nierzadko przywodzą na myśl lato i okres wakacji. W tworzeniu utworów muzycy inspiracji poszukują również we własnej wyobraźni, jak i osobistych inspiracjach.

Kwiaty - najpopularniejsze występy

Zespół sam przyznaje, że jedną z najważniejszych aspektów ich twórczości, jest możliwość kontaktu ze słuchaczami podczas koncertu. Do jednych z popularniejszych występów w ostatnim czasie można zaliczyć m.in. zagranie podczas Sea You Music Showcase, w klubokawiarni Chmury lub koncert w Drizzly Grizzly. Członkowie zespołu, jako jedne z niezapomnianych wystąpień wymieniają koncerty w stoczni Gdańskiej, w Gdyni czy Space Fest. Zespół będzie można zobaczyć na Great September Showcase Festival & Conference, który odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi.

Kwiaty - albumy

Obecnie jedną z niezwykle zajmujących dla zespołu kwestii jest wypuszczenia oraz promocja drugiego albumu. Będzie on w pewien sposób nawiązywał do debiutanckiego albumu o nazwie Kwiaty, ponieważ znajdą się na nim aż 2 kawałki sprzed kilku lat. Wiele utworów znajdujących się na 2. albumie powstało w okresie pandemii. Album ten ma ukazać się jeszcze w tym roku. Członkowie zespołu zapewniają, że nowy album będzie wzbogacony o nowe brzmienia dzięki nowemu gitarzyście Pawłowi, który nie miał okazji uczestniczyć w tworzeniu pierwszego z nich. Mimo wszystko, drugi album można potraktować, jako pewnego rodzaju kontynuację pierwszego. Zespół w sprawie wydania płyty pozostaje w stałym kontakcie z producentem Mateuszem Danką. Zajmował się on również produkcją, miksem oraz realizacją pierwszej płyty.

Kwiaty - dorobek

Zespół ten na swoim koncie ma już wydaną debiutancką płytę. Na koncie zespołu Kwiaty są takie  nowe utwory, jak "Koniec Wakacji", "Chleb,igrzyska", "Portugalia" oraz piosenki, które znalazły się na pierwszej płycie m.in. "Na wydmach", "Honda", "Siekiera" czy "Zapach". Pierwsza z wymienionych piosenek jest zdecydowanie największym hitem zespołu. Właśnie ta piosenka, dzięki swojej popularności inspiruje słuchaczy to zapoznania się z pozostałą twórczością artystów oraz zawitania na koncercie. Utwory są cenione przez odbiorców przede wszystkim za niezwykły klimat oraz autentyczność. 

Kwiaty - powiązani artyści 

Zespół Kwiaty miał okazję w ostatnich czasie występować wielokrotnie na jednej scenie ze znaną artystką - Edytą Bartosiewicz. Artyści wraz z Zespołem Słońce 11 marca tego roku zorganizowali wspólny koncert, z którego całość dochodów przeznaczono na pomoc dotkniętej wojną Ukrainie. W wydziale remontowym zespół ten występował wspólnie z Sea Saw. Słowa do utworu "Honda" znajdującego się na pierwszym albumie powstały z pomocą Magdaleny Czubaszek.

Ciekawostki dotyczące zespołu Kwiaty

  • Teksty są tworzone przez wokalistkę na podstawie określonych słów kluczowych.
  • Dla zespołu Kwiaty niezwykle istotną kwestię stanowi głębia przekazywanej treści, dlatego są one śpiewane i tworzone jedynie w języku ojczystym.
  • Bębniarz zespołu Kwiaty miał okazję być członkiem takich popularnych niegdyś kapel jak Dick4Dick oraz Cool Kids of Death.
  • Początkowo gitarzystą zespołu był Kajetan, następnie ze względu na problemy zdrowotne został zastąpiony przez Pawła, a obecnie oboje są członkami Kwiatów.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kwiaty: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Kwiaty?
Maja Domachowska,Paweł Przyborowski, Wojtek Chroboczyński, Kajetan Krzemieniewski oraz Jacek Frąś.
Skąd wywodzi się zespół Kwiaty?
Z Trójmiasta.
Gdzie w najbliższym czasie będzie można posłuchać tego zespołu na żywo?
M.in. Podczas Great September Showcase Festival & Conference w Łodzi w terminie 15-17 września.

Fani lubią też

Zobacz też