Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Atlvnta

AtlvntaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

ATLVNTA to zupełnie nowa odsłona muzyki duetu Kasi Gołomskiej oraz Kamila Durskiego, niegdyś znanych pod nazwą Lilly Hates Roses. Jest to rozpoznawany i znany zespół na naszej rodzimej scenie muzycznej, który w poprzednim roku zaprezentował się w zupełnie nowym, odświeżonym wydaniu wraz z naprawdę świetnym brzmieniem. To muzyka popowa w najnowocześniejszej formie, nierzadko ocierająca się o muzykę elektroniczną, folkową i łącząca w sobie także nowe dźwięki i style muzyczne. To świetna propozycja dla wymagających słuchaczy, którzy słuchając Lilly Hates Roses czuli niedosyt ich twórczości. 

ATLVNTA Geneza zespołu

Kasia Gołomska oraz Kamil Durski to młodzi muzycy pochodzący z małych miejscowości. W momencie debiutu Kasia dopiero kończyła naukę w liceum. To para, która z pewnością ma ciekawy pomysł na siebie. Ich muzyka mocno wpasowuje się w stylistykę alternatywną. Pojawiając się na scenie w pierwszej odsłonie jako Lilly Hates Roses pozwolili poznać swoją muzykę szerokiemu gronu odbiorców, również na największych polskich festiwalach oraz lokując swoje numery na najpopularniejszych krajowych playlistach. Dzięki temu szybko zdobyli zarówno sympatię jak również uznanie. Oprócz tego występowali także na znanych zagranicznych festiwalach, między innymi na SXSW w Teksasie. Przez długi czas obecności na polskiej scenie zarówno ich styl jak również wygląd uległy znacznej zmianie. Dzięki temu ich muzyka stała się bardziej dojrzała a koncepcja zespołu zupełnie odmieniona. To świetna propozycja dla wszystkich fanów alternatywnych i popowych brzmień.

ATLVNTA- Historia zespołu 

Duet Kasi Gołomskiej i Kamila Durskiego jest doskonale znany polskim słuchaczom pod pierwszą nazwą-  Lilly Hates Roses. Doceniany ze względu na ciekawe i niebanalne indierockowe brzmienia oraz interesujące, głębokie teksty. Nagrane przez nich płyty "Mokotów" i "Something to Happen" przyniosły twórcom upragniony sukces na polskiej scenie muzycznej. Artyści tworzyli swoje utwory od 2012 roku i w tym czasie zdarzyli wydać wiele ciekawych utworów, takich jak między innymi "Youth", "Mokotów", "Głosy zza kwiatów" i wiele innych.

 

Jest to duet pochodzący z Torunia i Poznania, w którym główną wokalistką jest Kasia Gołomska, natomiast jej partner muzyczny Rafał Durski zajmuje się grą na gitarze oraz wspiera artystkę wokalnie. W 2012 roku zespół wypuścił pierwszą piosenkę do sieci. Ich utwór "Youth" doceniony został zarówno przez angielskie pismo NME, jak i również polskich słuchaczy. Piosenka ta została zauważona również przez radio KEXP. Docenione zostało spojrzenie zespołu na temat amerykańskiego folku, ocenione jako autentyczne i bezpośrednie. Wszystkie piosenki zostały pozytywnie odebrane przez krytyków i słuchaczy, co przełożyło się na popularność zespołu głównie wśród miłośników muzyki alternatywnej. 

 

Zespół, jeszcze pod nazwą Lilly Hates Roses, był laureatem w konkursie młodych talentów Empik o nazwie Make More Music. Ich wygrana zaowocowała podpisaniem kontraktu na wydanie płyty w wytwórni Sony Music Polska oraz promocję wydanego krążka w sieci Empik. Premiera albumu “Something to Happen” miała miejsce 29 lipca 2013 roku. W pewnym momencie zespół przestał być mocno aktywny, głównie dzięki odmiennym ścieżkom wokalistów. Kasia Gołomska w tym czasie nagrywała swój materiał muzyczny z innymi artystami (między innymi z Miuoshem), natomiast Kamil Durski próbował swoich sił jako DJ.

 

W 2021 roku zespół Lilly Hates Roses poinformował na swojej stronie, iż projekt ten zostaje zakończony, a duet zmienia nazwę zespołu na ATLVNTA. Muzycy w poście podają powód tej zmiany- zmęczenie muzyką rockową oraz ogólną koncepcją zespołu. Chęć zmiany zaowocowała zupełnie nowym kierunkiem muzycznym oraz nowym wyglądem wokalistów. 

 

Elektroniczne brzmienia i soulowe beaty to zupełnie nowa odsłona zespołu, który w obecnej formie mianowany jest w pełni alternatywnym popem. W tworzonej twórczości ważne są również teksty piosenek, które są ważnym elementem tworzonego stylu ATLVNTA. Są to zbiory obserwacji życia oraz jego analizy bez tematów tabu. Mają one przede wszystkim pozytywny wydźwięk, nierzadko bazując na ideach nihilizmu, o czym wspomina sam zespół. Tak jest w przypadku piosenki „Umrzesz tak jak ja”. Ich inne najbardziej znane utwory to między innymi "Mantra", "Od Jutra", "Anthrax", "Srebro", "Satelity".

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Atlvnta: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Od którego roku zespół jest obecny na scenie muzycznej?
Zespół na polskim rynku muzycznym obecny jest od roku 2012 jako Lilly Hates Roses, natomiast od 2020 jako Atlvnta.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Atlanta oraz ile piosenek się na niej znajduje?
Najnowsza płyta zespołu nosi nazwę “Atlvnta” oraz zawiera w sobie 14 piosenek.
Jakie nagrody i wyróżnienia otrzymał zespół Atlvnta?
Album zespołu pod tytułem “Atlvnta” wydany w 2021 roku zyskał 3 miejsce w kategorii Album roku POP według magazynu Rytmy.pl
Jakie są najbardziej znane utwory zespołu Atlvnta?
Najbardziej znane piosenki tych artystów z ich obecnej płyty to „Umrzesz tak jak ja”, „Od Jutra”, „Anthrax”.

Fani lubią też

Zobacz też