Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Wolska

WolskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wolska to młoda polska artystka, która stosunkowo niedawno, bo w 2021 roku, rozpoczęła swoją karierę. Już jest jednak o niej głośno. Zachwyca swoją świeżością oraz wrażliwością. Choć napisała ponad 200 utworów, to do tej pory światło dzienne ujrzało zaledwie kilka z nich. Można się więc spodziewać, że najbliższym czasie usłyszymy wiele kolejnych kawałków tej artystki.

Historia Wolskiej

Artystka na polskiej scenie muzycznej jest stosunkowo krótko, a artystka nieczęsto wypowiada się w mediach. Jeśli już zabiera głos, to mówi o swojej twórczości. Wiadomo, że w 2022 roku skończy 21 lat. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już ponad 200 napisanych utworów. Jej marzeniem jest wydanie płyty. Bardzo możliwe, że szybko się ono spełni, ponieważ materiału na krążek Wolskiej zdecydowanie nie brakuje.

 

Wiadomo również, że Wolska już od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką. Zaledwie w wieku 3 lat zaczęła uczęszczać na pierwsze zajęcia teatralno-muzyczne, a cztery lata później rodzice zaprowadzili ją na lekcje gry na skrzypcach. Dzięki temu jeszcze przed dziesiątym rokiem życia Wolska tworzyła swoje pierwsze kompozycje muzyczne. Obecnie artystka umie także grać na ukulele oraz pianinie. Jej doświadczenie z muzyką i sceną w młodym wieku dało podwaliny pod jej obecną twórczość. Artystka bardzo swobodnie czuje się przed publicznością.

 

Obecnie Wolska poświęca się muzyce. Wydaje jeden singiel za drugim, a każdy z nich spotyka się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. Mówi się o niej jako o powiewie świeżości w polskiej muzyce. Pomimo tego, że jej kariera trwa niespełna rok, już teraz jej fanpage na Facebooku obserwuje ponad 500 osób, a na Instagramie śledzi Wolską ponad tysiąc followersów.

Wolska - dorobek muzyczny

Wolska nie ma na swoim koncie jeszcze żadnej płyty, choć przyznaje, że chciałaby ją nagrać. Aktualnie wydaje kolejne single, które są ciepło przyjmowane przez publikę. Jej debiutancki utwór "Telefon" ujrzał światło dzienne w pierwszej połowie 2021. Następnie artystka wydała następujące single:

 

  • "Dziewczyna z sąsiedztwa";
  • "Mięta";
  • "Dobranocka";
  • "Kaput!";
  • "Niewidomy świat";
  • "Hulajnoga".

Utwory Wolskiej są uważane za powiew świeżości nie tylko ze względu na kompozycje muzyczne, ale także treść i przekaz. Przykładowo kawałek "Telefon" mówi o wpływie, jaki technologia ma na ludzkość oraz jej zagrożeniach. Choć singiel zaczyna się delikatnymi, wesołymi dźwiękami, to tekst piosenki zdecydowanie skłania do refleksji. Na uwagę zasługuje także głos Wolskiej. Jest melodyjny i dobrze się go słucha, dlatego ma szansę przebić się do mainstreamu.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Wolska: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Wolska?
Wolska urodziła się w 2001 roku, a więc w 2022 roku skończy 21 lat.
Z kim współpracuje Wolska?
Wolska współpracuje z wieloma cenionymi nazwiskami z polskiej branży muzycznej. Są to m.in. Adam Romanowski, Piotr Romanowski, zespół Plastic (Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski), Marysia Jagłowska oraz Piotr - ŁYSY - Lewandowski.
Na jakich instrumentach gra Wolska?
Wolska zaledwie w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Obecnie gra także na ukulele oraz pianinie.
Jak nazywa się najpopularniejszy utwór Wolskiej?
Dużą popularnością cieszy się debiutancki singiel Wolskiej - "Telefon", a także "Mięta", który na samym Spotify ma aż ponad milion odsłuchań. Obecnie artystka mocno promuje najnowszy kawałek wydany we współpracy z Piotrem - ŁYSY - Lewandowskim, który nosi tytuł "Dziewczyna z sąsiedztwa".

Fani lubią też

Zobacz też