Rubens

Rubens

Niezwykle zdolny i wszechstronny gitarzysta, producent, tekściarz i wokalista. Piotr "Rubens" Rubik po współpracy z Darią Zawiałow, zespołem Lemon oraz pracy z Mrozem przy albumie "Zew", zdecydował się na debiut wokalny. Trzeba przyznać - debiut udany! 

Kim jest Rubens?

Piotr "Rubens" Rubik jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozchwytywanych gitarzystów aktualnie królującego na scenie pokolenia muzyków. Pseudonim artystyczny Rubens nie pochodzi od znanego malarza, a jest pochodną nazwiska Rubik. Pseudonim ten nieprzerwanie towarzyszy Rubensowi od najmłodszych lat szkolnych. Współtworzył płyty Darii Zawiałow, album Mroza, napisał i zagrał piosenki Johna Portera. Przez lata kojarzony był przede wszystkim z charakterystycznego brzmienia gitarowego zespołu Lemon, z którymi zagrał takie hity, jak  nieśmiertelna "Scarlet". Od roku 2020 Rubens jest członkiem składu Męskiego Grania oraz nieprzerwanie koncertuje z Darią Zawiałow. Od czerwca 2021 polską scenę muzyczną obiegł news, w którym artysta zapowiedział wejście na ścieżkę kariery solowej i wydanie debiutanckiej płyty. 

Debiut na czas słuszny 

Historia debiutu wokalnego Piotra Rubensa Rubika zaczęła się w okresie pandemii. Artysta z uwagi na lockdown i obostrzenia samotnie spędzał czas na muzykowaniu, pisaniu tekstów oraz melodii w swoim studio. W wielu wywiadach podkreślał, że z uwagi na fakt iż nie miał komu dać, z kim przetestować jakości swoich dzieł, postanowił zaśpiewać je sam. Rubens twierdzi, że całe przedsięwzięcie jest nieco dziełem przypadku, gdyż pierwsze wykonanie odbyło się jako test sprzętu ustawionego na sesję pod innego muzyka. Efekt był zadowalający. Muzyk stwierdził, że jego wykonanie nie jest takie najgorsze i zdecydował się na upublicznienie singla "Wszystko OK". Tu należy podkreślić, że wokalny popis Rubensa był zaskoczeniem nie tylko dla niego, ale także dla całego środowiska, w tym dla jego najbliższych. Nikt bowiem nie słyszał wcześniej jego wokalu.

Historia o zapomnianym uczuciu troski 

Razem z debiutanckim utworem, w sieci ukazał się, zrealizowany w systemie 16mm, wyreżyserowany przez Ganjalyn Helenę i Bartosza Szpaka sugestywny, skłaniający do przemyśleń klip. Oszczędna w wyrazie i obrazie forma tylko w pierwszym odbiorze może być odczytywana, jako powierzchowna historia zakończonej relacji kobiety i mężczyzny. Historia, wyglądająca na pierwszy rzut oka, jak próba rozliczenia dwojga ludzi po rozstaniu, w kolejnej, głębszej odsłonie jest opowieścią o zapomnianym w dzisiejszych czasach, uczuciu troski o drugiego człowieka. Troski szczerej i bezinteresownej, bez podtekstów i kokieterii. Obraz teledysku gra doskonale z treścią utworu Rubensa, dzięki czemu porusza do głębi odbiorcę i pozostawia go z refleksją. 

Jak to jest debiutować w wieku 35 lat? 

W prawdzie na realizację konstruktywnych planów nigdy nie powinno być za późno, ale w środowisku muzyków pokutuje ciągle opinia, że jednak łatwiej wejść na rynek z czymś nowym w wieku młodzieńczym. 

 

Co prawda muzyk rozważał przełożenie debiutu z uwagi wojnę za wschodnią granicą, ale w efekcie zdecydowała się i w kwietniu 2022 na rynku ukazały się utwory, które w swoim wydźwięku korelują z sytuacją na Ukrainie. Autor podkreśla, że utwór "Wszystko OK" pisał w czasie pandemii i z myślą o tym fatalnym dla artystów okresie. W obecnej chwili, jego zdaniem, treść tej piosenki wybrzmiewa jeszcze mocniej i jeszcze bardziej oddaje ducha rzeczywistości otaczającej zarówno artystę, jak i jego odbiorców. Utwór niejako wyprzedził swój czas i może dlatego został tak dobrze przyjęty przez słuchaczy. 

 

Album bardzo osobisty

Mini-album autorstwa Rubensa oprócz "Wszystko OK"  zawiera pięć bardzo prywatnych i czułych utworów. Album pokazuje, ze Rubik to człowiek samowystarczalny muzycznie i dzięki temu absolutnie genialny. Każda z piosenek, które trafiły na debiutancki album Rubensa "Wynoszę się" zostały skomponowane, napisane oraz wyprodukowane przez samego artystę. Rubens samodzielnie nagrał każdą partię utworu. Wyjątkiem są bębny, do nagrania których zaprosił Harry'ego i Michała Bryndala. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Rubens: Martin Lange, Czechoslovakia, Kacperczyk, Zalia, Kuba Dąbrowski, Marie, Róża, Midsommar, LUNA, Atlvnta, Lordofon, Kroki, Kwiaty, Ikarus Feel, Vito Bambino, Kamil Hussein, Kalush Orchestra, LemON, Szczyl, Patryk Pietrzak, Franek Warzywa, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, OvE, Oysterboy, Wolska, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Julia Wieniawa, Grzegorz Hyży, Karaś/Rogucki, Jakub Skorupa, Jagoda Kret, Rat Kru, Mrozu,

 

Rubens - Często zadawane pytania

  • Rubens opowiada, że Łukasz Mrozu słuchaj jego epki, od samego początku jej tworzenia i był swego rodzaju inspiracją do powstania tego albumu. Panowie, kiedy pracują razem, dzielą się pomysłami na melodie i słowa, wysyłają do siebie postępy w tworzeniu, doradzają sobie, a czasami krytykują.
  • Nie, nikt nie znał głosu Rubensa przed ukazaniem się debiutanckiego albumu w kwietniu 2022. Oczywiście, muzyk twierdzi, że podśpiewywał pod nosem, nucił czasami wraz z artystami, z którymi grał trasy czy koncerty, ale nigdy wcześniej nie zdobył się na odwagę, aby zaśpiewać pełną piersią.
  • Zdecydowanie nie. Autor przebojowego "Wszystko OK" ani myśli o rezygnacji z pasjonującego, jego zdaniem, koncertowania jako gitarzysta z uznanymi muzykami. Kariera solowa zatem będzie przebiegać równolegle do aktualnej współpracy ze śmietanką polskiej sceny muzycznej.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Rubens
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/