Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Martin Lange

Martin Lange

Martin LangeOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Martin Lange to duet, który tworzy dwójka niesamowitych facetów - Michała Lange i Marcina Makowca. Obydwoje mają za sobą szeroką ścieżkę kariery, a na koncie szereg współprac ze znanymi artystami - takimi jak między innymi Reni Jusis, Michał Szpak czy Kasia Lins.

Płyta Martin Lange

Długo zapowiadany i wyczekiwany debiutancki album cenionego duetu producenckiego nareszcie jest! Martin Lange to, jak sami o sobie mówią, duet „muzyczno-liryczny”, który po latach pracy producenckiej dla wielu polskich artystów, wreszcie zdecydował się wyjść z cienia. Marcin Makowiec i Michał Lange tworzyli m.in. z Rosalie, Kasią Lins czy Michałem Szpakiem, teraz pokazują, co im prywatnie w duszach gra.

 

- Płyta „Kontrasty” to zbiór piosenek napisanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat – opowiadają artyści. - To nasza wrażliwość w różnych barwach, często kontrastowych. Z jednej strony chcieliśmy tą płytą pokazać nasz minimalizm w formach typowo balladowych, z drugiej chcieliśmy pokazać drugą, bardziej rockową twarz.

 

 

Na płycie znalazło się 14 utworów – część z nich jak „Oddychaj” czy „Kłamiesz”, są już doskonale znane słuchaczom, ale na płycie znajdziemy też kilka zupełnie świeżych, świetnych kawałków.

 

- „Kontrasty” powstawały w sposób niewymuszony i całkowicie spontaniczny. – opowiadają Martin Lange - Wydaje nam się, że podświadomie dążyliśmy trochę do oczyszczenia się z pewnych emocji, przeżyć, które gdzieś w nas tkwiły i czekały, by zostać obnażone i opisane w najlepszy sposób, jaki potrafimy, czyli za pomocą piosenek.

 

Płytę promuje klip do piosenki „To koniec”, który z premedytacją został wybrany na zakończenie pewnego etapu od stworzenia formacji Martin Lange, do wydania na świat tego, czym naprawdę muzycznie się stał.


- Przez te dwa lata szukaliśmy i - mamy nadzieję - odnaleźliśmy swój język - dodają - by oddać to, co umiemy robić najlepiej - nagrywać piosenki o czymś, w sposób dla nas bliski - jak najbardziej jakościowo pod względem kompozycji i brzmienia.

 

Na płycie znajdziemy zarówno bardzo dynamiczne kawałki, jak chociażby właśnie „To koniec” ale i całkiem melancholijne i spokojne, jak poruszająca ballada „Pod nosem”. Wszystko to jednak łączy się w swoistą całość pod szyldem wrażliwości artystycznej Martin Lange.

 

- Takie są właśnie „Kontrasty” – mówi Michał. – Szukaliśmy słowa, które połączy wszystkie te skrajne emocje, nasze osobowości, gatunki muzyczne, które w nas grają. I znaleźliśmy właśnie to idealne - „Kontrasty”.

 

 

Panowie zapowiadają, że w przyszłym roku usiądą do zupełnie nowego materiału, a w tym skupią się wreszcie na graniu koncertów. Martina Lange będzie można zobaczyć na letnich festiwalach muzycznych w całej Polsce, a na jesień szykują trasę koncertową promującą album.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też