Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Artur Pontek

Artur Pontek

Artur PontekOpisWydarzeniaArtur Pontek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Artur Pontek jest znanym i lubianym aktorem. Jego talent i twórczość możemy podziwiać w wielu teatrach oraz wielkich, szklanych ekranach, już od dziecięcych lat. Przejrzyjmy się barwnej postaci z bliska. 

Artur Pontek i jego historia

Artur Pontek urodził się oraz wychował w Warszawie. Jest polskim aktorem teatralnym, filmowym, serialowym, dubbingowym oraz byłym aktorem dziecięcym. Ukończył VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. W 2000 roku Artur Pontek zdał egzamin aktorski w trybie eksternistycznym. 

Aktor mocno skrywa wszelkie informacje na temat swojego życia prywatnego. Dom, rodzina i najbliżsi, są dla niego największą wartością. 

Dorobek artystyczny Artura Pontka

Debiutował w filmie "Misja Specjalna" w 1987 roku. Co więcej, w wielu produkcjach mogliśmy oglądać aktora, kiedy jeszcze był dzieckiem. Wziął udział w takich filmach jak: "Banda Rudego Pająka", "Pan Kleks w kosmosie", "Zmowa", "Mów mi Rockefeller".

W latach 1997- 2004 aktor stale występował w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Stale gości także na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, począwszy od 2005 roku. Gra gościnnie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Artura Pontka często można spotkać także w Teatrze Capitol, Teatrze Skene, czy Teatrze Palladium. Spektakle, w których brał udział aktor to m.in.: "Cudowna terapia", "Gąska", "Błękitek Mówiący Wieloryb", "Piotruś Pan", "Wisielec", "Gotowane głowy", "Śluby Panieńskie", "Śmietnik", "Noc", "Zemsta",  "Kordian", "Odyseja", "Ożenek", "Skąpiec", "Nie opuszczaj mnie" oraz wiele innych. 

Do najbardziej popularnych filmów, w których udział wziął aktor, zaliczyć należy: "Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat", "Wyłączność", "Whisky z mlekiem", "Skorumpowani", "Braciszek", "Drugi wschód słońca", "Ławeczka", "Skok", "Takie życie", "Uprowadzenie Agaty", "Pajęczarki", "Enak".

Oprócz bogatego dorobku filmowego oraz teatralnego aktor wziął udział w wielu produkcjach serialowych. Do najbardziej znaczących zaliczyć można takie seriale jak: "Ojciec Mateusz", "Prosto w serce", "Skorumpowani", "U fryzjera", "Ekstradycja" czy"Jacek".

Aktor wziął udział także w programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", w parze z Natalią Głębocką, w którym zajął 7 miejsce. 

Aktor zajmuje się też dubbingiem. Użyczył swojego charakterystycznego głosu m.in. do produkcji "Jak wytresować smoka?", "Jak wytresować smoka 2", "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian", "Atomówki" czy "Kajko i Kokosz".

Współpraca z innym artystami

W związku z udziałem wielu, różnorodnych projektach artystycznych, Artur Pontek współpracuje z wieloma, wybitnymi artystami polskiej sceny artystycznej. Do grona najczęściej spotykanych osób zaliczyć można: Zbigniewa Buczkowskiego, Artura Żmijewskiego, Piotra Polka, Marcina Trojańskiego, Wojciecha Wysockiego, Andrzeja Grabarczyka, Artura Barcisia, Ewę Szykulską, Jacka Braciaka, Witolda Dębickiego i innych.

Nagrody otrzymane przez aktora

W związku z udziałem w niezliczonej liczbie projektów artystycznych Artur Pontek jest laureatem i zdobywcą wielu nagród świata sztuki. Do najbardziej znaczących zaliczyć należy m.in. nagrodę Dzika Róża, którą artystka uzyskał za najlepszego aktora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktor otrzymał także wyróżnienie za rolę w spektaklu Bal Wisielców. Wymieć warto także nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Radia Fama za rolę, które zagrał aktor w sezonie 2003/ 2004 na deskach kieleckiego teatru. 

 

Zobacz też: Antoni Pawlicki, Piotr Głowacki, Janusz Józefowicz, Mateusz Damięcki, Rafał Cieszyński, Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Zieliński, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Dorota Chotecka, Piotr Ligienza, Jędrzej Hycnar, Magdalena Górska, Ilona Wrońska, Joanna Kołaczkowska, Bogdan Kalus, Edyta Jungowska, Paweł Orleański, Piotr Szwedes, Agnieszka Wielgosz,

 

Wydarzenia

Artur Pontek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Artur Pontek?

Miejscowości, w których Artur Pontek wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Łódź, Bielsko-Biała, Środa Wielkopolska, Gdańsk.

Kiedy urodził się Artur Pontek?
Artur Pontek urodził się 10 maja 1975 roku.
Która produkcja przyniosła dla Artura Pontka największą popularność?
Artur Pontka wcielił się w rolę policjanta Mariana Marczaka w serialu Ojciec Mateusz. To właśnie ta rola przyniosła mu największą popularność wśród szerokiego grona odbiorców.
Czy Artur Pontek ma dzieci?
Artur Pontek doczekał się potomstwa. Ma dwójkę dzieci, córkę Zoję oraz syna Leona.
Ile wzrostu ma Artur Pontek?
Artur Pontek ma 170 cm wzrostu.
Czy Artur Pontek ma żonę?
Artur Pontek jest w związku małżeńskim z Beatą Pontek.

Fani lubią też

Zobacz też