Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wojciech Błach

Wojciech Błach OpisWydarzeniaWojciech Błach - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Wojciech Błach to urodzony w1972 roku w Katowicach polski aktor filmowy i teatralny. W 1999 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Rozwój kariery Wojciecha Błacha

Wojciech Błach w latach 1999–2003 oraz 2008–2009 był związany z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Obecnie współpracuje z Teatrem IMKA w Warszawie. W ciągu swojej kariery zdobył nagrody takie jak II nagroda na Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę ojca w Pułapce T. Różewicza w reż. Pawła Miśkiewicza. „Złota Maska” dla najlepszego łódzkiego aktora w sezonie 2008/09 za role w spektaklach Brygada szlifierza Karhana i Król-Duch.

 

Aktora można było zobaczyć w wielu serialach telewizyjnych. Należą do nich takie produkcje jak między innymi Plebania, M jak miłość, Tygrysy Europy 2, Niania czy Blondynka. Zagrał też w takich filmach jak Generał Nil czy Zgorszenie publiczne. Wystąpił również w takich spektaklach teatralnych jak Wieczór Trzech Króli William Szekspir reż. Maciej Prus - Teatr im. Słowackiego Kraków. Wspólny pokój Zbigniew Uniłowski reż. Iwona Kempa - Stary Teatr Kraków.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
WEEKEND Z R.

WEEKEND Z R.

01.04-12.06.2023

Dębica, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki i inne

Rewizor

Rewizor

15.04-21.05.2023

Warszawa

Wojciech Błach - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wojciech Błach ?

Miejscowości, w których Wojciech Błach wystąpi w najbliższym czasie: Dębica, Legionowo, Gdańsk, Warszawa, Olsztyn, Grodzisk Mazowiecki, Płońsk, Kraśnik, Kielce, Lublin, Leszno, Wrocław, Opole.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn