Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmaaudioriversun-festival
Home Artysta Andrea Bocelli

Andrea Bocelli

Sprawdź wydarzenia
Andrea BocelliSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
65 lat
data urodzenia:
22.09.1958
miejsce urodzenia:
Lajatico, Włochy
dyscyplina:
włoski śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista
social media:

Opis

 

Andrea Bocelli koncert online

Zapraszamy na wyjątkowy koncert online Andrea Bocelli Music For Hope. Wydarzenie odbyło się w Katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie dzięki gościnności Arcybiskupa Gianantonio Borgonovo oraz Veneranda Fabbrica del Duomo. Stream poniżej.

 

 

Andrea Bocelli to legendarny artysta, światowej sławy tenor pochodzący z włoskiej Toskanii, występujący na największych światowych scenach od ponad 20 lat. Bocelli niewątpliwie należy do grona niezwykle inspirujących wokalistów, o twórczości docenianej przez amatorów najróżniejszych gatunków muzycznych.  Liryka kompozycji i kunszt wykonania zachwycają najbardziej wymagających melomanów, którzy w występach Bocelli'ego dostrzegają prawdziwą pasję do muzyki i talent.

Andrea Bocelli był uczniem legendarnego tenora Franco Corelli

Absolwent Uniwersytetu w Pizie, uczeń legendarnego tenora Franco Corelli, sławę zdobył dzięki współpracy z artystą rockowym Zucchero.  Autor ośmiu oper, mający w swojej dyskografii trzynaście albumów studyjnych doceniony został przez samego Luciano Pavarottiego. Zdobywca najbardziej prestiżowych nagród świata muzycznego, w tym Złotego Globu, World Music Awards, Brit Awards, nominowany był do nagród Emmy, Grammy i Latin Grammy Awards.

 

Andrea Bocelli koncerty w Polsce

 

Andrea Bocelli jest jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce i na świecie. Swój pierwszy koncert zagrał 10 września 1999 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na kolejną wizytę w naszym kraju musieliśmy czekać 10 lat, gdzie zagrał swój pierwszy stadionowym koncert czyli na Stadionie Gwardii w Warszawie. Artysta przez kilkanaście lat odwiedził największe miasta w Polsce grając m.in: w Atlas Arenie w Łodzi (29 kwietnia 2012 roku), w Krakowie w TAURON Arenie (11 listopada 2017 roku) oraz na Stadionie Miejskim (30 sierpnia 2014 roku), w Poznaniu (11 maja 2019 roku Inea Stadion), we Wrocławiu (19 czerwca 2015 roku) oraz w Gdańsku (26 stycznia 2019 roku ERGO Arena Gdańsk/Sopot) i w Szczecinie (5 sierpnia 2017 roku, Wały Chrobrego). 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy i gdzie urodził się Andrea Bocelli?
Andrea urodził się 22 września 1958 roku w Lajatico, na toskańskiej prowincji, niedaleko historycznego miasta Piza.
Gdzie Andrea Bocelli zagrał pierwszy koncert w Polsce?
Andrea Bocelli zagrał po raz pierwszy w Polsce 10 września 1999 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Gdzie Andrea Bocelli zagrał największy koncert w Polsce?
Największy biletowy koncert Andrea Bocelli zagrał 11 maja 2019 roku na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Natomiast największy koncert w historii zagrał 5 sierpnia 2017 roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie grają dla blisko 200 tysięcy osób.
Jaki jest największy hit Andrei Bocellego?
Perfect Symphony wykonywany wspólnie z Edem Sheranem oraz utwór Vivo Por Ella z Martą Sanchez.
Ile płyt sprzedał Andrea Bocelli?
Andrea Bocelli sprzedał blisko 100 tysięcy płyt na całym świecie.
Gdzie szkolił się Andrea Bocelli?
Andrea kształcił się pod okiem wielu muzyków, ale jego największym osiągnięciem i osobistym triumfem było przyjęcie do klasy prowadzonej przez samego mistrza – tenora Franco Corelli`ego.
Jaki był przełomowy moment w jego karierze?
W 1992r. włoski gwiazdor rockowy – Zucchero, przygotowywał demo utworu „Miserere”, który miał być nagrany w duecie z wielkim Luciano Pavarottim. Jednak przesłuchania mające wyłonić tenora, który nagra dla Pavarottiego demo ilustrujące utwór, nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Kandydaci z doskonałą techniką operową nie byli po prostu w stanie przełożyć tego na język muzyki pop. Ktoś podsunął kandydaturę nieznanego miejscowego śpiewaka, który słynął ze swojej miłości do opery. Bez najmniejszego wysiłku udało się Andrei Bocelli oddać sedno utworu.
Jaki był pierwszy sukces artysty?
Kariera Andrei wystartowała w fantastycznym stylu po tym jak wygrał prestiżowy festiwal w Sanremo będący najważniejszym muzycznym wydarzeniem roku, podczas którego wyłania się nowych artystów i ich utwory. Dzięki telewizyjnej transmisji, Andrea i jego nagrodzone wykonanie „Il Mare Calmo Della Sera” dali się poznać szerokiej publiczności i dosłownie z dnia na dzień Andreę okrzyknięto objawieniem.
Jak nazywa się pierwszy międzynarodowy hit Andrei Bocellego?
Jego pierwszym międzynarodowym przebojem był urzekający „Con Te Partiro” i jego druga wersja śpiewana w duecie z Sarą Brightman – „Time To Say Goodbye (Con Te Partiro)”.
Kiedy Andrea Bocelli otrzymał pierwszą nagrodę Grammy?
Rok 1999 rozpoczął się od nominacji do nagrody Grammy w kategorii „najlepszego nowego artysty” (Best New Artist); po raz pierwszy od 38 lat artysta klasyczny został nominowany w tej kategorii. „The Prayer”, duet nagrany z Celine Dion dla filmu animowanego „The Quest For Camelot” zdobył nagrodę Golden Globe dla Najlepszej Piosenki i dostał nominację do Oskara. Andrea i Celine wykonali ten utwór na ceremoniach rozdania nagród Grammy i Oskarów.
W jakich niezwykłych miejscach zagrał koncert Andrea Bocelli?
Rok 2000 przyniósł Andrei udział w niesłychanych wydarzeniach na skalę światową. Zaczęło się od występu w Watykanie, gdzie wykonał nowy hymn na cześć nadejścia nowego, 2000 roku. Jego koncerty odbywały się na wieży Eiffel`a i u stóp Statuy Wolności – Andrea był pierwszym artystą, który wystąpił w tym właśnie miejscu. W lipcu Andrea wystąpił z oficjalnym koncertem w porcie Roterdamu z okazji turnieju piłki nożnej Euro 2000. We wrześniu wziął udział w uroczystościach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney: trzymał olimpijską pochodnię w porcie Sydney, a następnie dał koncert dla dziesiątków tysięcy publiczności zgromadzonej na moście Sydney Harbour Bridge, wśród zapierającego dech w piersiach widowiska z udziałem ogni sztucznych. Tournee po Australii zakończył koncert w Sydney Opera House.
Jakie jest motto życiowe artysty?
Swoje podejście do życia streszcza cytatem z „Małego księcia” Antoine`a de Saint-Exupery: „Dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze jest niewidzialne dla oka.”
W jakim wieku Andrea Bocelli wystąpił u boku słynnego Luciano Pavarottiego?
Śpiewak miał wtedy 35 lat.
Czy Andrea Bocelli ma syna?
Tak, Matteo Bocelli, który również jest śpiewakiem operowym oraz Amos Bocelli.
Jak nazywa się film o Andrei Bocellim?
„The Music of Silence” czyli muzyka Ciszy. Obraz w reżyserii Michaela Radforda, inspirowany jest autobiograficzną książką śpiewaka.

Fani lubią też

Zobacz też