Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Andrzej Krzywy

Andrzej Krzywy

Sprawdź wydarzenia
Andrzej KrzywySzczegółyOpisWydarzeniaAndrzej Krzywy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
60 lat
data urodzenia:
05.03.1964
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Piosenkarz (pop, rock, reggae), kompozytor, autor tekstów, prezenter telewizyjny
social media:

Opis

Andrzej Krzywy to polski artysta, piosenkarz i autor tekstów, który znany jest głównie jako wokalista De Mono. Na rynku muzycznym pojawił się zaledwie w wieku 20 lat. Obecnie ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych, a pomimo tego nadal zachwyca swoją twórczością. Jego utwory takie jak "Statki na niebie", "Kochać inaczej" czy Znów jesteś ze mną" zna wiele osób bez względu na wiek. Andrzej Krzywy jest także prezenterem telewizyjnym i prowadzi teleturnieje.

Historia Andrzeja Krzywego

Andrzej Krzywy urodził się 5 marca 1964 roku w Warszawie. Tam też się wychowywał z trójką rodzeństwa. Jego dzieciństwo nie było jednak szczęśliwe, ponieważ kiedy miał zaledwie 9 lat, jego tata zmarł. Później rak płuc odebrał mu matkę. Artysta więc jako młody chłopak grywał na ulicy, a później także na weselach. Tak zaczął się jego kontakt z muzyką i pierwsze koncerty.

 

Andrzej Krzywy, mając 20 lat, dołączył do zespołu Daab, w którym najpierw grał na gitarze, a później był wokalistą. Tworzył wówczas reggae, a grupa w ciągu dwóch lat wydała aż dwa albumy studyjne. W 1987 roku artysta jednak opuścił Daab i został wokalistą De Mono, czyli zespołu, w którym gra do dziś. W międzyczasie wydał także swój solowy album studyjny zatytułowany "Premiera". Z racji długoletniej obecności na polskiej scenie muzycznej podejmował współprace z czołowymi artystami rodzimej sceny.

 

Andrzej Krzywy jest znany nie tylko z działalności muzycznej. Swoją karierę zawodową związał także z telewizją. Do tej pory prowadził teleturniej "Pomidor" oraz "Szafa gra", a także współprowadził program "Od Opola do Opola". Ponadto był kapitanem drużyn w "To było grane" oraz "Singa Dinga". Artysta nie stroni także od formatów rozrywkowych. W 2016 roku wystąpił jako uczestnik w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

 

Więcej o historii Andrzeja Krzywego można przeczytać w książce "Na krzywy ryj". Jest to swojego rodzaju biografia w formie wywiadu rzeki, który z artystą przeprowadził Kuba Frołow.  

Andrzej Krzywy - dorobek muzyczny

Andrzej Krzywy ma na swoim koncie kilkanaście albumów muzycznych. Pierwsze z nich powstały w ramach zespołu Daab i były to: "Daab" (1986) i "Ludzkie uczucia" (1987). Kolejne natomiast artysta wydawał razem z De Mono. Krążki nosiły tytuł: Kochać inaczej (1989), Oh Yeah! (1990), "Stop" (1992), "Abrasax" (1994), "Paparazzi" (1997), "Play" (1999), "De Luxe" (2001), "Siedem dni" (2006), "No Stress" (2010), "Spiekota" (2012), "Symfonicznie" (2014), "XXX" (2017), "Reset" (2019) i "Osiecky" (2021). Warto także wiedzieć, że Andrzej Krzywy ma na swoim koncie solową pytę z 1996 roku o nazwie "Premiera".

 

Najnowsza płyta Andrzeja Krzywego, którą wydał razem z zespołem De Mono, pochodzi z 2021 roku i nosi tytuł "Osiecky". Na krążku znalazło się 15 utworów. Są to:

 • "Osiecky";
 • "Nim Wstanie Dzień";
 • "My Mamy Kota";
 • "Uciekaj Moje Serce";
 • "Polska Madonna";
 • "Piosenka O Okularnikach";
 • "Deszcze Niespokojne";
 • "Cyganek";
 • "Jeszcze Zima";
 • "Kokaina";
 • "Chodzi O To, Żeby Nie Być Idiotą";
 • "Kołysanka Dla Okruszka";
 • "Ballada Wagonowa";
 • "Piosenka Przeciwko Zasypianiu";
 • "Co Każdy Chłopiec Wiedzieć Powienien".

Występy i koncerty Andrzeja Krzywego

Andrzej Krzywy wraz z De Mono nadal koncertują. Grupa daje zarówno solowe występy, jak i jest zapraszana na festiwale muzyczne. Do tej pory mogliśmy zobaczyć ją na m.in. Sopot Festival 2021, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Festiwal 2020. Gwiazdy w Opolu czy Festiwal Życia w Kokotku w województwie śląskim.

Z kim współpracuje Andrzej Krzywy?

Andrzej Krzywy podczas swojej długoletniej kariery na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma artystami. Byli to m.in.:

 • Kasia Wilk i Pectus - Andrzej Krzywy nagrał z nimi singiel "Jeden moment olimpijski", który był poświęcony reprezentacji Polski wybierającej się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver;
 • Anna Dymna i Justyna Steczkowska - Andrzej Krzywy nagrał z nimi singiel "Anioły niebios wstrzymajcie czas", który był charytatywnym utworem;
 • Nocny Stróż - artyści nagrali wspólnie utwór "Razem uda się";
 • Liber - artyści nagrali wspólnie utwór "12 rund";
 • Raggattack - artyści nagrali wspólnie utwór "Oj Maluśki maluśki".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Andrzej Krzywy: Jacek Królik, Jan Borysewicz, Joanna Lazer, Michał Dąbrówka,

 

Wydarzenia

Andrzej Krzywy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Andrzej Krzywy?

Miejscowości, w których Andrzej Krzywy wystąpi w najbliższym czasie: Koszalin, Płock, Kielce, Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk/Sopot, Toruń, Gliwice, Wrocław, Olsztyn, Szczecin.

Ile lat ma Andrzej Krzywy?
Andrzej Krzywy urodził się 5 marca 1964 roku, a więc w 2022 roku skończył 58. lata.
Skąd pochodzi Andrzej Krzywy?
Andrzej Krzywy urodził się i wychował w Warszawie.
Ile wzrostu ma Andrzej Krzywy?
Andrzej Krzywy ma 164 cm wzrostu.
Jak nazywa się najnowsza płyta Andrzeja Krzywego?
Najnowsza płyta Andrzeja Krzywego wydana we współpracy z zespołem De Mono nosi tytuł "Osiecky" i powstała w 2021 roku.
Z kim współpracuje Andrzej Krzywy?
Andrzej Krzywy podczas swojej długoletniej kariery na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma artystami. Byli to m.in.: Kasia Wilk, Pectus, Anna Dymna, Justyna Steczkowska, Nocny Stróż, Liber oraz Raggattack.

Fani lubią też

Zobacz też