Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Joanna Lazer

Joanna Lazer

Joanna LazerOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Joanna Lazer to polska piosenkarka i autorka tekstów znana głównie jako wokalistka zespołu Red Lips. Większość osób może ją kojarzyć z czerwonych włosów oraz hitu muzycznego "To Co Nam Było", który był jednym z najpopularniejszych utworów w 2013 roku. Aktualnie artystka nadal nagrywa i koncertuje z zespołem.

Historia Joanny Lazer

Joanna Lazer urodziła się 13 stycznia 1988 roku w Rypinie, czyli niewielkim mieście położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Z muzyką była związana już od najmłodszych lat.

 

Po skończeniu zaledwie siódmego roku życia zaczęła brać pierwsze lekcje gry na pianinie, a już dwa lata później występowała na scenie w Miejskim Ośrodku kultury. Brała także udział w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach muzycznych. Wczesne obycie się ze sceną pozwoliło jej na zdobycie pewności siebie, które zaprocentowało w przyszłości.

 

Zaraz po zdaniu matury Joanna Lazer przeprowadziła się do Warszawy, aby kontynuować edukację. Tam zaczęła pracę jako modelka (m.in. miała sesję do magazynu "CKM"). Pracowała także w teleturnieju "Grasz czy nie grasz".

 

Kariera Joanny Lazer na dobre rozpoczęła się jednak dopiero w 2004 roku. To wtedy wystąpiła na Pikniku Country w Mrągowie, a następnie nawiązała współprace z agencjami koncertowymi. Dzięki nim zaczęła dawać swoje pierwsze ważne występy, a także śpiewać jako support. To sprawiło, że poznała Łukasza Lazera (obecnie męża artystki) i Wojciecha Olszewskiego z zespołu Ivan i Delfin. Wkrótce (w 2007 roku) dołączyła do grupy, a ta zmieniła nazwę na Aisha i Delfin. W 2008 roku Joanna Lazer została wokalistką kolejnego zespołu muzycznego Energy. W Red Lips występuje od 2010 roku.

 

Sama Joanna Lazer wzięła udział w wielu programach rozrywkowych m.in. "Twoja twarz brzmi znajomo", "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" czy "Must Be the Music. Tylko muzyka". Pełniła także rolę jurorki w "Śpiewajmy razem. All Together Now". 

Joanna Lazer - dorobek muzyczny

Joanna Lazer wstępowała w ramach zespołu Aisha i Delfin oraz Energy. Od 2010 gra z Red Lips. Najpopularniejszy utwór zespołu pochodzi z 2013 roku i nosi tytuł "To Co Nam Było". W samym serwisie YouTube ma ponad 35 milionów wyświetleń. Zajmował też czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa wypuściła także album muzyczny o takim samym tytule, który dotarł na 36. miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Ponadto krążek pokrył się złotem za przekroczenie 15 tys. sprzedanych egzemplarzy.

 

Najnowszy album Joanny Lazer i Red Lips powstał w 2020 roku i nosi tytuł "Ja Wam zatańczę". Na krążku znalazło się 11 utworów i są to:

 • "Róż & plusz";
 • "Ja Wam zatańczę";
 • "Cappuccino";
 • "Gorące głowy";
 • "Fajter";
 • "Safari";
 • "Zorka 5";
 • "Tonik";
 • "Wielki szu";
 • "Drugi";
 • "Dolcze gabana".

Utwory, które pojawiły się na płycie, to przede wszystkim lekkie kawałki do słuchania w letnie dni. Dzięki połączeniu żywych tanecznych rytmów oraz popu krążek jest przyjemny w odbiorze i niczym nie odstaje od innych tego typu produkcji.

 

Występy i koncerty Joanny Lazer

Joanna Lazer wraz z grupą Red Lips cały czas koncertuje. Zespół występuje zarówno samodzielnie, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory wziął udział w takich wydarzeniach jak m.in. Festiwal Opole 2020 czy Dni Stargardu 2021. Do samodzielnych najbardziej spektakularnych występów Lazer można zaliczyć ten z 2004 roku na Pikniku Country w Mrągowie. Artystka pojawiła się także z grupą Energy na konkursie Sopot Festival 2008 roku.

Z kim współpracuje Joanna Lazer?

Joanna Lazer współpracowała z wieloma znanymi i cenionymi polskimi artystami. Byli to m.in.:

 • Łukasz Lazer i Wojciech Olszewski - członkowie zespołu Ivan i Delfin, z którymi artystka stworzyła wiele utworów m.in. "Słodka Landrynka" i "Dynamit";
 • Ewa Farna, Piotr Cugowski i Mietek Jurowski - u ich boku Joanna Lazer wystąpiła na koncercie pożegnalnym Budki Suflera;
 • Margaret - Joanna Lazer zaśpiewała z artystką na koncercie z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Grzegorza Słowińskiego i Waldemara Tkaczyka.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Joanna Lazer: Jacek Królik, Andrzej Krzywy, Jan Borysewicz, Michał Dąbrówka,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Joanna Lazer?
Joanna Lazer urodziła się 13 stycznia 1988 roku, a więc w 2022 roku skończy 34. lata.
Skąd pochodzi Joanna Lazer?
Joanna Lazer urodziła się i wychowała w Rypinie, czyli mieście położonym w województwie kujawsko-pomorskim.
Ile wzrostu ma Joanna Lazer?
Joanna Lazer ma 168 cm wzrostu.
Jak nazywa się najnowsza płyta Joanny Lazer?
Najnowsza płyta Joanny Lazer wydana we współpracy z zespołem Red Lips nosi tytuł "Ja Wam zatańczę" i powstała w 2020 roku.
Z kim współpracuje Joanna Lazer?
Joanna Lazer współpracowała m.in. z Łukaszem Lazerem, Wojciechem Olszewskim, Ewą Farną, Piotrem Cugowskim, Mietkiem Jurowskim, Budką Suflera, Margaret, Grzegorzem Słowińskim i Waldemarem Tkaczykiem.

Fani lubią też

Zobacz też