Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Foo Fighters

Foo Fighters

Foo FightersSzczegółyOpisWydarzeniaFoo Fighters - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.1995
miejsce powstania:
Seattle, Waszyngton, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
hard rock, post grunge, rock alternatywny
social media:

Opis

Amerykański zespół Foo Fighters powstał w 1994 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Dave'a Grohla, byłego perkusisty Nirvany tuż po rozpadzie zespołu.

 

Płyty Foo Fighters 

Jednym z krążków zespołu, który pojawił się na półkach sklepowych była składanka "Greatest Hits" wydana w listopadzie 2009 roku z kompilacją największych przebojów formacji, która jednocześnie była zapowiedzią zawieszenie działalności zespołu. W kwietniu 2011 roku Foo Fighters wrócili jednak z fenomenalnym nowym krążkiem zatytułowanym "Wasting Light".

 

Całkiem odmiennym projektem była także płyta "Sonic Highways" wydana w 2011 roku. Nagrywana w ośmiu, amerykańskich miastach, jest połączeniem unikalnych kompozycji ukazujących klimaty muzyczne każdej z lokalizacji. Projekt uzupełnił film o scenie muzycznej tych miast, wyprodukowany wspólnie przez Foo Fighters i kanał HBO. Foo Fighters to zdecydowana czołówka światowego rocka- zdobyli 11 nagród Grammy, 4 Brit Awards i 4 NME Awards, a dziś stawiani są na samym piedestale twórców muzyki rockowej będąc często nazywani następcami samychRolling Stones'ów. Kolejne wydawnictwa to "Concrete and Gold" (2017), "Medicine at Midnight" (2021), "But Here We Are" (2023).

Na przestrzeni 20-letniej obecności na scenie muzycznej sprzedali 25 milionów płyt, a do ich największych hitów zaliczają się między innymi "Everlong", "All My Life", "Best Of You", "The Pretender", "Monkey Wrench" czy "Spacer". Koncerty Foo Fighters to duża dawka energii i wielkie show.

Skład zespołu Foo Fighters

  • Dave Grohl – wokal i gitara,
  • Josh Freese - perkusja (zastąpił zmarłego Taylora Hawkinsa),
  • Nate Mendel - gitara basowa,
  • Chris Shiflett - gitara, śpiew,
  • Pat Smear - gitara, śpiew,
  • Rami Jaffee  - klawisze.

Koncerty Foo Fighters

Foo Figfters to jeden z najbardziej znanych zespołów wykonujący muzykę rockową. Koncerty Foo Figters przyciągają fanów z całego świata, którzy jeszcze raz chcą usłyszeć najbardziej popularne utwory zespołu takie jak między innymi "Best Of You", "Everlong" czy "The Pretender". Koncerty Foo Fighters to również wiele pozytywnej energii, którą muzycy przekazują swoim licznym fanom podczas każdego z występów.

Źródło zdjęcia: PAP/EPA

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Foo Fighters - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Foo Fighters?

Miejscowości, w których Foo Fighters wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia.

Fani lubią też

Zobacz też