Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmaaudioriversun-festival

P!NK

Sprawdź wydarzenia
P!NKSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
08.09.1979
miejsce urodzenia:
Doylestown, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, producentka muzyczna
social media:

Opis

Pink to Alecia Beth Moore, która urodziła się 8 września 1979 roku w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. To amerykańska piosenkarka, tancerka, autorka tekstów, producentka muzyczna i aktorka. Sławę zyskała w 2000 roku, a jej muzyka wpisuje się aktualnie w pop-rock. Na początku tworzyła utwory w gatunku R&B. Jej idolkami są takie artystki, jak Madonna, Janet Jackson czy Janis Joplin. Jej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 110 milionów sztuk. 

Wczesne lata

Pink jest córką żołnierza i żydowskiej pielęgniarki. Artystka od pierwszych miesięcy życia choruje na astmę, dlatego - zgodnie z zaleceniem lekarza - przez 8 lat trenowała gimnastykę artystyczną, dzięki której czuła się lepiej. Gdy Alecia miała zaledwie 7 lat, jej rodzice rozwiedli się. Ma przyrodnie rodzeństwo i przybraną matkę. Jej ojciec sam pisał piosenki i je śpiewał, dlatego też Pink miała kontakt z muzyką od dziecka. Wtedy też zaczęła się uczyć śpiewu w chórze oraz tańca. 

 

Gdy jej rodzice się rozwiedli, została z matką. Ojciec pomagał im finansowo. Jeszcze jako dziecko, artystka sprawiała wiele problemów rodzicom. W wieku 9 lat zapaliła pierwszego papierosa. Po narkotyki sięgnęła, gdy miała 13 lat. Uwielbiała Lindę Perry i często siedziała w oknie i śpiewała tak długo i głośno, aż sąsiedzi wzywali policję. Uciekała z domu, miała podrobiony dowód osobisty. W pewnym momencie jej matka przestała sobie radzić i wtedy Pink zamieszkała z ojcem. 

Kariera

Lata 1995-2000

Gdy Pink miała 14 lat, napisała pierwszą piosenkę, która nosiła tytuł "Generation X". Gdy skończyła 16 lat, dołączyła do zespołu Choice, który wykonywał R&B. Zainteresowała się nimi wytwórnia LaFace, z którą dziewczyny podpisały kontrakt. Niedługo później producent powiedział Pink, że powinna zrobić solową karierę. Ojciec pomógł jej podjąć decyzję. Powiedział, że ponad wszystko powinna być lojalna w stosunku do samej siebie.

 

Pierwsza płyta P!nk nosi tytuł "Can't Take Me Home". Jest to gatunek R&B. Jest to platynowa płyta, z której trzy single były wysoko na listach przebojów nie tylko w USA, ale także w Wielkiej Brytanii i Australii. Gdy otrzymała pierwsze honorarium, odkupiła ojcu Rolexa, którego sprzedał, by pomóc jej finansowo po rozwodzie z jej matką. 

 

Lata 2001-2005

Po sukcesie debiutanckiej płyty Pink zrezygnowała ze współpracy z wytwórnią płytową, ponieważ nie mogła decydować o tym, jak ta płyta w efekcie końcowym będzie wyglądać. Chciała więcej sprawczości w swojej karierze. Znalazła sposób, by nawiązać współpracę z Lindą Perry - zostawiała jej śpiewane wiadomości głosowe. W końcu Linda odezwała się do niej i razem pracowały nad drugim albumem Alecii. Płyta "M!ssundaztood" była bardziej rockowa. Znów osiągnęła sukces, a single z tej płyty utrzymywały się przez długi czas na listach przebojów. 

 

W 2003 roku nagrała piosenkę, która została wykorzystana w "Aniołkach Charliego: Zawrotna szybkość" i odegrała tam epizodyczną rolę. Następnie wypuściła trzecią płytę "Try This". 

 

Lata 2005-2015

W 2006 roku wydała płytę "I'm Not Dead", na której krytykowała politykę i prezydenta USA. Na płycie wystąpił także gościnnie jej ojciec. W 2008 roku pojawiła się płyta "Funhouse". W 2010 roku pojawił się album złożony z największych hitów artystki - "Greatest Hits... So Far!!!". 

 

W 2012 roku artystka nagrała płytę "The Truth About Love". W teledysku do "True Love" pojawiła się córka Alecii - Willow. W tym samym roku P!nk wyruszyła w trasę koncertową promującą ten album. Rok później dostała tytuł "Kobiety Roku 2013" od magazynu "Billboard". Później otrzymywała wiele innych, licznych nagród.

 

Lata 2016-2022

W 2016 roku nagrała piosenkę, która została stworzona specjalnie do "Alicji po drugiej stronie lustra". Utwór nosił tytuł "Just Like Fire". W 2017 roku P!nk wydała album "Beautiful Trauma". W 2019 roku wypuściła kolejną płytę "Hurts 2B Human". 

 

Artystka wystąpiła w licznych filmach, w których odgrywała role (np. "Katakumby") lub zagrała samą siebie (np. "Ski to the Max"). 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie uczyła się Pink?
Alecia uczyła się w podstawówce w Doylestown, a później w Gimnazjum Lenape. Ukończyła także liceum - Central Bucks High School West.
Dlaczego Pink została piosenkarką?
W dzieciństwie Alecia zobaczyła, że gdy tata śpiewał, rodzice nie kłócili się. Wtedy też zaczęła pisać teksty piosenek, w których opowiadała o swoich trudnych uczuciach.
Skąd taki pseudonim Pink?
P!nk inspirowała się postacią Mr. Pinka (bohater filmu "Wściekłe psy", z ang. "Reservoir Dogs). Podczas licznych wywiadów wielokrotnie mówiła, że "w środku wszyscy są różowi". Miała na myśli to, że w każdym człowieku płynie krew, każdy płacze takimi samymi łzami i szuka swojej ścieżki w życiu.
Jak wygląda życie prywatne Pink?
Od 2001 roku Pink jest w związku z Careyem Hartem. Wzięli ślub w 2006 toku, a dwa lata później rozstali się. Sprawa nie skończyła się rozwodem, ponieważ para znów się zeszła rok później. W 2011 roku Alecia urodziła pierwsze dziecko - córeczkę, a 5 lat później - syna.
Czy Pink działa charytatywnie?
Pink udziela się w wielu organizacjach, m.in. PETA, Save the Children, Human Rights Campaign, UNICEF. Walczy także o prawa osób LGBT oraz przekazuje ogromne kwoty na rzecz Czerwonego Krzyża.

Fani lubią też

Zobacz też