Hala Globus

Hala Globus

Hala Globus to obiekt widowiskowo – sportowy, mieszczący się przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Całkowita powierzchnia budynku to prawie 75 tysięcy m3, a pojemna widownia Hali Globus Lublin pomieści jednocześnie 4119 osób. Operatorem Hali Globus w Lublinie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Bystrzyca. Miejsce to jest przeznaczone do organizacji różnorodnych imprez masowych takich jak koncerty, targi, pokazy artystyczne, rozgrywki sportowe.

Hala Globus – o obiekcie

Przy mieszczącej się w Lublinie Hali Globus działają także kluby sportowe takie jak klub żeńskiej piłki ręcznej MKS Lublin, klub hokejowy LHT Lublin i koszykarski klub Start Lublin.

 

W Hali Globus odbyło się do tej pory wiele sportowych i kulturalnych wydarzeń, m.in. gry zespołowe w rozgrywkowych polskich i europejskich najwyższej klasy, rozgrywki międzynarodowe i polskie sportów walki (m.in. tae-kwon-do, karate, kick-boxing,), gale mieszanych sztuk walki i boksu zawodowego, koncerty muzyki klasycznej, filmowej oraz rozmaitych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty zespołów tanecznych, noce kabaretowe.

 

Jednym ze sportowych wydarzeń w Hali Globus był Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn 2021. Było to wydarzenie historyczne, bowiem po raz pierwszy Polska Liga Siatkówki postanowiła rozegrać w tym samym miejscu i terminie dwa mecze o Superpuchar Polski.

Hala Globus w Lublinie – wydarzenia

Sportowo-Widowiskowa Hala Globus w Lublinie to miejsce, w którym organizowane są występy znanych gwiazd zarówno polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Odbyły się tu koncerty Sylwii Grzeszczak, Betlejem, Garou, Zenona Martyniuka, Thriller Live, Golec Orkiestra, Braci Cugowskich, Metro i wielu innych artystów. Na terenie obiektu odbył się także Koncert Muzyki Filmowej, wieczory kabaretowe, m.in. Polska Noc Kabaretowa oraz gale Stand-up Show, które zapewniły olbrzymią dawkę śmiechu.

 

Wielkim wydarzeniem w Hali Globus była wizyta państwowego, rosyjskiego Teatru Baletu La Classique, który – z okazji 26-lecia działalności – wystąpił w Polsce po raz pierwszy. Piękne kostiumy, ponad 40-tu artystów, niezwykła scenografia, a przede wszystkim – muzyka i choreografia Jeziora Łabędziego zachwyciła publiczność! La Classique to jedyny państwowy teatr z Moskwy, który zajmuje się baletem klasycznym. Założony został w 1990 roku przez Elika Melikowa i od tamtej pory cieszy się sławą na całym świecie.

 

Coś dla siebie odnaleźli również fani dobrej zabawy – Bang 2, czyli trzej królowie polskiego stand-upu: Rafał Pacześ, Kacper Ruciński i Łukasz „Lotek” Lodkowski po raz kolejny doprowadzili publiczność do łez… oczywiście ze śmiechu. Bilety na wydarzenia z udziałem tego trio znikają jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Hala Globus w Lublinie – koncerty 2022

Hala Globus – koncerty 2022 to przede wszystkim występ Dire Straits Experience, który powraca do koncertowania po latach przerwy! Zdobywcy Grammy Awards: Chris White (saksofonista), Terence Reis (gitarzysta), Chris Whitten perkusista), Simon Carter (klawiszowiec), Tim Walters oraz James Powell wyruszyli w podróż z niezwykłym show. Bilety do Hali Globus na to wydarzenie wyprzedają się błyskawicznie!

Często zadawane pytania dotyczące Hali Globus w Lublinie

Gdzie znajduje się Hala Globus?

Hala Globus znajduje się w Lublinie przy ul. Kazimierza Wielkiego.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Hali Globus?

W Hali Globus odbywa się wiele wydarzeń sportowych i kulturalno-rozrywkowych. Miały tu miejsce koncerty Betlejem, Garou, Sylwii Grzeszczak, Zenona Martyniuka, Golec Orkiestra, Braci Cugowskich, występy kabaretów oraz rozgrywki piłki siatkowej, sportów walki i wiele innych.

 

Kiedy utworzona została Hala Globus?

Hala Globus utworzona została w 2006 roku.

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Hala Globus
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kazimierza Wielkiego 8
20-611 Lublin

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/