Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Hala Globus

Hala Globus

Lublin, Kazimierza Wielkiego 8
Hala GlobusOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hala Globus to obiekt widowiskowo – sportowy, mieszczący się przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Całkowita powierzchnia budynku to prawie 75 tysięcy m3, a pojemna widownia Hali Globus Lublin pomieści jednocześnie 4119 osób. Operatorem Hali Globus w Lublinie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Bystrzyca. Miejsce to jest przeznaczone do organizacji różnorodnych imprez masowych takich jak koncerty, targi, pokazy artystyczne, rozgrywki sportowe.

Hala Globus – o obiekcie

Przy mieszczącej się w Lublinie Hali Globus działają także kluby sportowe takie jak klub żeńskiej piłki ręcznej MKS Lublin, klub hokejowy LHT Lublin i koszykarski klub Start Lublin.

 

W Hali Globus odbyło się do tej pory wiele sportowych i kulturalnych wydarzeń, m.in. gry zespołowe w rozgrywkowych polskich i europejskich najwyższej klasy, rozgrywki międzynarodowe i polskie sportów walki (m.in. tae-kwon-do, karate, kick-boxing,), gale mieszanych sztuk walki i boksu zawodowego, koncerty muzyki klasycznej, filmowej oraz rozmaitych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty zespołów tanecznych, noce kabaretowe.

 

Jednym ze sportowych wydarzeń w Hali Globus był Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn 2021. Było to wydarzenie historyczne, bowiem po raz pierwszy Polska Liga Siatkówki postanowiła rozegrać w tym samym miejscu i terminie dwa mecze o Superpuchar Polski.

Hala Globus w Lublinie – wydarzenia

Sportowo-Widowiskowa Hala Globus w Lublinie to miejsce, w którym organizowane są występy znanych gwiazd zarówno polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Odbyły się tu koncerty Sylwii Grzeszczak, Betlejem, Garou, Zenona Martyniuka, Thriller Live, Golec Orkiestra, Braci Cugowskich, Metro i wielu innych artystów. Na terenie obiektu odbył się także Koncert Muzyki Filmowej, wieczory kabaretowe, m.in. Polska Noc Kabaretowa oraz gale Stand-up Show, które zapewniły olbrzymią dawkę śmiechu.

 

Wielkim wydarzeniem w Hali Globus była wizyta państwowego, rosyjskiego Teatru Baletu La Classique, który – z okazji 26-lecia działalności – wystąpił w Polsce po raz pierwszy. Piękne kostiumy, ponad 40-tu artystów, niezwykła scenografia, a przede wszystkim – muzyka i choreografia Jeziora Łabędziego zachwyciła publiczność! La Classique to jedyny państwowy teatr z Moskwy, który zajmuje się baletem klasycznym. Założony został w 1990 roku przez Elika Melikowa i od tamtej pory cieszy się sławą na całym świecie.

 

Coś dla siebie odnaleźli również fani dobrej zabawy – Bang 2, czyli trzej królowie polskiego stand-upu: Rafał Pacześ, Kacper Ruciński i Łukasz „Lotek” Lodkowski po raz kolejny doprowadzili publiczność do łez… oczywiście ze śmiechu. Bilety na wydarzenia z udziałem tego trio znikają jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Hala Globus w Lublinie – koncerty 2022

Hala Globus – koncerty 2022 to przede wszystkim występ Dire Straits Experience, który powraca do koncertowania po latach przerwy! Zdobywcy Grammy Awards: Chris White (saksofonista), Terence Reis (gitarzysta), Chris Whitten perkusista), Simon Carter (klawiszowiec), Tim Walters oraz James Powell wyruszyli w podróż z niezwykłym show. Bilety do Hali Globus na to wydarzenie wyprzedają się błyskawicznie!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Hala Globus?
Hala Globus znajduje się w Lublinie przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Jakie wydarzenia odbyły się w Hali Globus?
W Hali Globus odbywa się wiele wydarzeń sportowych i kulturalno-rozrywkowych. Miały tu miejsce koncerty Betlejem, Garou, Sylwii Grzeszczak, Zenona Martyniuka, Golec Orkiestra, Braci Cugowskich, występy kabaretów oraz rozgrywki piłki siatkowej, sportów walki i wiele innych.
Kiedy utworzona została Hala Globus?
Hala Globus utworzona została w 2006 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też