Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Sala Koncertowa „Fryderyk”

Sala Koncertowa „Fryderyk”

Warszawa, Podwale 15
Sala Koncertowa „Fryderyk”OpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sala Koncertowa „Fryderyk” to miejsce stworzone z myślą o kameralnych recitalach, rodzinnych imprezach i konferencjach biznesowych neoklasycystyczna przestrzeń w sercu Warszawy. To tutaj odbywają się wyjątkowe koncerty Chopinowskie w Warszawie. Każdy fan muzyki klasycznej spędzi w tym miejscu wiele cudownych chwil.

Sala Koncertowa Fryderyk w Warszawie

Sala Koncertowa Fryderyk znajduje się w centrum Starego Miasta Warszawy. Mieści się w XIX - wiecznej kamienicy przy ul. Podwale 15. Nieopodal Sali Koncertowej Fryderyk znajduje się restauracja Honoratka, która była często odwiedzana przez kompozytora, a z drugiej strony Pałac Młodziejowskich, Było to miejsce jego pierwszego publicznego koncertu.

 

W tym właśnie miejscu siostra Fryderyka Chopina, Ludwika trzymała jego serce, była to ostatnia wola wybitnego twórcy muzyki klasycznej.

Wnętrze Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie 

Sala Koncertowa Fryderyk powstała dzięki inspiracji wielkim twórcą muzyki klasycznej oraz epoki, w której żył i tworzył. Stąd inspirowane XIX wiekiem luksusowe wnętrze.  Charakterystyczne gipsowe sztukaterie, kryształowe lustra i żyrandole, stylowe dekoracje XIX europejskich designerów powodują, że sala koncertowa z muzyką Fryderyka Chopina ma niepowtarzalną atmosferę. Pomimo tak wyjątkowego wnętrza dresscode uczestników jest dowolny.

Koncerty Chopinowskie w Warszawie

Każdy fan koncertów muzyki klasycznej powinien chociaż raz odwiedzić to wyjątkowe miejsce. To tutaj prezentowana jest muzyka Fryderyka Chopina na żywo w Warszawie. Wykonują ją zdolni muzycy tacy jak między innymi Anna Kubicz, Maciej Poliszewski, Maria Korecka – Soszkowska czy Robert Skiera oraz najlepsi muzycy, profesorzy Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina, muzycy, którzy ukończyli najbardziej prestiżowe uczelnie świata, np. Julliard School w Nowym Jorku, Conservatoire de Paris, czy Royal Academy of Music w Londynie, a także laureaci i zwycięzcy prestiżowych konkursów

 

Koncerty Chopinowskie Warszawa to niepowtarzalna okazja do przypomnienia sobie twórczości tego wspaniałego artysty. Koncerty z muzyką Fryderyka Chopina odbywają się codziennie o godzinie 19:00. Więcej informacji TUTAJ.

 

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też