Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Jamal

JamalSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Radom
zespół/zespoły aktualne:
Tomasz „Miodu” Mioduszewski, Wojciech "Cieniu" Lechończak, Hubert Radoszko, Michał Podciechowski, Bartosz Niebielecki
dyscyplina:
zespół reggae, dancehall
social media:

Opis

Jamal  to polski zespół wykonujący muzykę łączącą reggae, dancehall, raggamuffin i hip-hop . Grupa powstała w 1999 roku w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Na swoim koncie mają cztery albumy studyjne: "Rewolucje" 2005, "Urban Discotheque" 2008, "Miłość" 2013 i ostatni "1994" z 2017 roku.  Zespół wylansował takie przeboje jak "Policeman",  „Tubaka”, „Kiedyś będzie nas więcej” "DEFTO", "Peron". Warto zaznaczyć, że Jamalem zainteresowała się 

brytyjska kapela Mattafix, która zamieściła ich utwór „Warto to przetrwać” (z nowym angielskim tekstem) na swojej płycie 

„Rythm & Hymns”. Jamal to koncertowy żywioł występujący z żywym składem jazzowym  (bas, gitara, klawisze, perkusja, saksofon, puzon, trąbka), jak i DJ’em jako Jamal Sound System (w przeszłości). Obecnie formację tworzą: Tomek MIODU mioduszewski - głos, gitara, Andrzej GIENIA markowski - bas, mpc, głos, Bolek BOLUŚ wilczek - perkusja, Łukasz AKVIZYTOR wieczorek - gitara, głos, Szymon CYGI paduszyński - gitara, głos.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Jamal?
Zespół Jamal powstał w 1999 roku w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomasza Mioduszewskiego.
Jaką muzykę tworzy zespół Jamal?
Zespół początkowo zajmował się tworzeniem muzyki w gatunku rap, jednak z biegiem czasu członkowie zaczęli tworzyć muzykę w gatunku reggae.
Jaki był pierwszy album zespołu Jamal?
W czerwcu 2005 roku miał premierę album "Rewolucje". Był to pierwszy, debiutancki album zespołu. W tym samym roku uzyskał nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-Hop/R&B.
Który z utworów zespołu Jamal jest najbardziej popularny?
W październiku 2013 roku ukazał się trzeci album zespołu pod tytułem "Miłość". Album zawiera singiel "Peron", który stał się wielkim przebojem i był notowany na wielu ogólnopolskich listach przebojów.
Jaki był ostatni album wydany przez zespół Jamal?
Ostatnim, piątym albumem wydanym przez zespół Jamal jest "Czarny motyl", który został wydany 24 maja 2019 roku przez Wydawnictwo Agora. Album został nominowany do nagrody Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Blues.

Fani lubią też

Zobacz też