Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Piątkowski

Krzysztof Piątkowski

Krzysztof PiątkowskiOpisWydarzeniaKrzysztof Piątkowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Piątkowski to urodzony 3 maja 1984 roku w Łodzi polski aktor teatralny, filmowy a także serialowy. Krzysztof Piątkowski zyskał rozpoznawalność wśród publiczności przede wszystkim dzięki odegraniu roli filmowego Kuby w serialu "Zakochani po uszy". Aktor otrzymał wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Septimusa Hodge'a w przedstawieniu Arkadia na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Grał on w takich spektaklach, jak "Wyzwolenie" czy "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej". Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec.

Początki kariery Krzysztofa Piątkowskiego

Krzysztof Piątkowski pomimo, iż pochodził z Łodzi, wybrał studia w Krakowie. W tym mieście bowiem mieściła się Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, w której zamarzył studiować jako jeszcze nastolatek. W 2007 roku ukończył studia i jeszcze tego samego roku otrzymał wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodzono go za rolę Septimusa Hodge`a w przedstawieniu Arkadia na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Debiut Krzysztofa Piątkowskiego miał miejsce jeszcze na studiach w dramacie Juliusza Słowackiego pt. "Ksiądz Marek" w 2005 roku, gdzie zagrał Adiutanta. Teka samego roku zadebiutował także na wielkim ekranie. Była to rola seminarzysty w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem"

Krzysztof Piątkowski i dalszy rozwój jego kariery  

Pomimo tak gwałtownego startu kariery, Krzysztof Piątkowski grywa głównie role epizodyczne. Ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak: "Ojciec Mateusz", "Na sygnale", Blondynka" czy "Czas honoru". Popularność i przychylność wśród widzów w całym kraju zdobył dzięki serialowi "Zakochany po uszy", który emitowany jest na antenie TVN7 od 2019 roku. Rolą Kuby zdecydowanie podbił serca wielu tysięcy widzów. Krzysztof Piątkowski wielokrotnie podkreślał, że praca w zawodzie daje mu wiele satysfakcji i po prostu ja uwielbia. Zresztą sprawia też takie wrażenie - przez swój uśmiech i ciepło w oczach jawi się jako człowiek spełniony i szczęśliwy.

Krzysztof Piątkowski - filmografia

Filmografia Krzysztofa Piątkowskiego nie należy do bardzo obszernych. Niemniej w dorobku aktora znalazło się kila ciekawych filmów, należą do nich:

 • "Nie śpij" (2005)
 • "Karol - człowiek, który został papieżem" (2005)
 • "I Love You So Much" (2009)
 • "Milczenie jest złotem" (2010)
 • "Mistyfikacja" (2010)
 • "Kabaret śmierci" (2014)
 • "Historia Roja" (2016)
 • "Ostatnie pożegnanie" (2021)
 • "Solar Voyage" (2021)
 • "Uczta konesera" (2022)

Krzysztof Piątkowski zagrał też w kilku polskich serialach. Wśród nich znajdują się:

 • "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" (2015)
 • "Kaprys losu" (2016)
 • "Zakochani po uszy" (2019)
 • "Bunt!" (2022)

W wielu serialach Krzysztof Piątkowski wystąpił jedynie gościnnie. Do najważniejszych należą: Na dobre i na złe, Pierwsza miłość, Czas honory, Prawo Agaty, Na sygnale, Ojciec Mateusz.

 

Zobacz też: Krystyna Janda, Adriana Kalska, Jakub Wons, Kamil Kula, Beata Ścibakówna, Anna Czartoryska, Paulina Gałązka, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Radel, Paweł Koślik, Ilona Chojnowska, Agnieszka Matysiak, Jan Peszek, Adam Fidusiewicz, Marcin Rogacewicz, Andrzej Deskur, Paweł Okraska, Andrzej Poniedzielski, Małgorzata Pieczyńska,

 

Wydarzenia

Krzysztof Piątkowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Piątkowski?

Miejscowości, w których Krzysztof Piątkowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Grodzisk Mazowiecki, Poznań, Szczecin, Bytom, Pabianice, Białystok, Kraków, Dąbrowa Górnicza.

Kiedy miał miejsce debiut teatralny aktora Krzysztofa Piątkowskiego?
Krzysztof Piątkowski po raz pierwszy na deskach teatru Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie zagrał 20 listopada 2005 roku rolę Adiutanta w "Księdzu Marku" Juliusza Słowackiego w reż. Michała Zadary.
Jakie role epizodyczne zostały odegrane przez Krzysztofa Piątkowskiego?
Krzysztof Piątkowski odegrał wiele ról epizodycznych, a do tych najbardziej znanych przez publiczność możemy zaliczyć postacie z takich produkcji, jak "Czas honoru", "Ojciec Mateusz", "Blondynka" czy "Na sygnale".
Czy Krzysztof Piątkowski prowadzi profile na Facebooku i Instagramie?
Krzysztof Piątkowski to aktor, który aktywnie udziela się w swoich mediach społecznościowych. Posiada profil na Facebooku (@krzysztofpiatkowskiaktor) oraz Instagramie (@piatkowskikrzysztof).
Czy Krzysztof Piątkowski ma żonę i dzieci?
Partnerką Krzysztofa Piątkowskiego jest tancerka i choreografka Marta, z którą wychowuje trójkę dzieci, spełniając się nie tylko jako aktor, ale również tato.
Z jakich produkcji filmowych Krzysztof Piątkowski znany jest najbardziej?
Krzysztof Piątkowski znany jest przede wszystkim z takich produkcji filmowych, jak "Zakochani po uszy" czy "Historia Roja" lub "Karol - człowiek, który został papieżem".

Fani lubią też

Zobacz też