Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Beata Ścibakówna

Beata Ścibakówna

Beata ŚcibakównaSzczegółyOpisWydarzeniaBeata Ścibakówna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
56 lat
data urodzenia:
28.04.1968
miejsce urodzenia:
Zamość
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Beata Ścibakówna to urodzona 28 kwietnia 1968 w Zamościu polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka warszawskiej PWST (1992). Aktorka stołecznego Teatru Powszechnego w latach 1992-1997, obecnie aktorka Teatru Narodowego. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Komedia, Bajka, Polonia, SyrenaBeata Ścibakówna zadebiutowała w 1990 roku na deskach teatru w roli Zosi w przedstawieniu impresaryjnym Kochajmy się!... Adama Mickiewicza w reż. Jana Englerta.

Beata Ścibakówna - kariera

Została wyróżniona za rolę Klary w spektaklu Śluby panieńskie Aleksandra Fredry w reżyserii Andrzeja Łapickiego na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska w 1995 roku.

 

W 1992 Beata Ścibakówna pojawiła się w dramacie psychologicznym Wszystko, co najważniejsze Roberta Glińskiego, a następnie zagrała sekretarkę w komedii sensacyjnej Wielka wyspa Jana Łomnickiego w 1995 roku. Aktorka grała także w wielu serialach telewizyjnych. W telenoweli Samo Życie pojawiła się w roli kardiologa, w Na dobre i na złe – w roli ordynatora szpitala.

Choć Beata Ścibakówna często kojarzona jest z rolami sympatycznych postaci – potrafi jednak doskonale wcielić się również w czarne charaktery, czego przykładem są role w serialach Radio Romans, Linia życia i w dramacie sensacyjnym Układ zamknięty reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

 

W 2008 roku aktorka wzięła udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego Gwiazdy tańczą na lodzie. Partnerował jej Radek Dostál – wspólnie zajęli czwarte miejsce.

Beata Ścibakówna spektakle

Aktorka znana jest szerszej publiczności z telewizji, jednak równie często występuje w teatrze. Bilety na spektakle Beaty Ścibakówny cieszą się dużą popularnością. Wystąpiła ona w Kotce na gorącym blaszanym dachu, w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, obok Janusza Gajosa i Edyty Olszówki, Kilku dziewczynach Neila LaBute, w reżyserii Bożeny Suchockiej, Balladynie Juliusza Słowackiego, w reżyserii Artura Tyszkiewicza i w Kartotece Tadeusza Różewicza, w reżyserii Kazimierza Kutza.

 

Zobacz też: Paulina Gałązka, Julia Kamińska, Krzysztof Ibisz, Anna Mucha, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Bartłomiej Topa, Tadeusz Borowski, Edyta Herbuś, Agata Kulesza, Mikołaj Roznerski, Lucyna Malec, Katarzyna Ucherska, Leszek Lichota, Piotr Ligienza, Cezary Łukaszewicz, Piotr Borowski, Weronika Bochat-Piotrowska, Daniel Zawadzki, Anna Wojton, Maria Tyszkiewicz,

Wydarzenia

Beata Ścibakówna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Beata Ścibakówna?

Miejscowości, w których Beata Ścibakówna wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kielce, Kraków, Warszawa, Katowice, Ciechanów, Dąbrowa Górnicza.

W jakich wydarzeniach wzięła udział Beata Ścibakówna?
Beata Ścibakówna wzięła udział w wielu wydarzeniach, głównie spektaklach teatralnych i koncertach. Zagrała m.in. w Oszustach, Kilku dziewczynach, Balladynie, Kartotece i wielu innych, u boku znanych, polskich aktorów serialowych i teatralnych.
Kiedy zaczęła się kariera Beaty Ścibakówny?
Kariera Beaty Ścibakówny rozpoczęła się w 1990 roku, kiedy zadebiutowała w roli Zosi w przedstawieniu Kochajmy się!... Adama Mickiewicza, w reżyserii Jana Englerta.

Fani lubią też

Zobacz też