Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ilona Chojnowska

Ilona Chojnowska

Ilona ChojnowskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ilona Chojnowska to polska aktorka teatralna i telewizyjna, którą znamy dzięki rolom w serialu "Klan", "Na Wspólnej", "Czas honoru” oraz małej roli w "Teraz albo nigdy". To jednak dopiero początek listy wszystkich produkcji, w jakich aktorka wystąpiła.

Początki kariery

Urodzona w 1982 roku w Częstochowie Ilona Chojnowska z aktorstwem związała się już w latach 90. W 1997 roku dostała się bowiem do obsady serialu "Klan", w którym występuje już od 25 lat. Jednak studia aktorskie a wydziale aktorskim Akademii im. A. Zelwerowicza w Warszawie ukończyła dopiero w 2005 roku. Przed otrzymaniem dyplomu aktorka miała więc na swoim koncie udział w znanym serialu oraz na deskach teatru. Co ciekawe, aktorka jest również absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie, w której uczęszczała do klasy gitary.

Kariera teatralna

Swoich sił na scenie teatralnej Ilona Chojnowska spróbowała jeszcze na długo przed rozpoczęciem studiów. Już w 1999 roku aktorka dostała angaż w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie występowała aż do 2001 roku.

Ilona Chojnowska zagrała m.in. w przedstawieniach "Wesele" oraz "Romanse i ballady". Ponadto można ją było zobaczyć na małym ekranie. Z kolei do jej dyplomowych kreacji należały role w spektaklach "Ślub" oraz "Generacja", które wystawiono w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium.

Kariera telewizyjna

W 2002 roku aktorka wystąpiła w Teatrze Telewizji, biorąc udział w spektaklu "Przestrzeń smutku". W tym samym roku dostała się ona do obsady serialu "Samo życie", w którym występowała aż do 2010 roku. W międzyczasie Ilona Chojnowska dostała również kilka małych ról w serialach takich jak "Kryminalni" (2004), "Plebania" (2005), "Pensjonat pod Różą" (2005 i 2006), "Oficerowie" (2006) oraz "Czas honoru" (2008). W tym samym roku otrzymała angaż do serialu "Teraz albo nigdy!", a rok później wystąpiła w produkcjach "Na Wspólnej", "Synowie" oraz "Niania". W 2012 roku aktorka powróciła na ekrany małą rolą w serialu "Prawo Agaty", a w 2014 roku po roli w "Lekarzach" aktorka skupiła się na karierze teatralnej.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd jest Ilona Chojnowska?
Aktorka pochodzi z Częstochowy, gdzie urodziła się w 1982 roku.
W jakim serialu gra Ilona Chojnowska?
Na szklanym ekranie aktorkę można było zobaczyć m.in. w serialu "Klan", "Na Wspólnej", "Kryminalni", "Plebania", "Pensjonat pod Różą", "Oficerowie" oraz "Czas honoru", "Teraz albo nigdy!", "Synowie", "Niania", "Prawo Agaty".
Czy Ilona Chojnowska ukończyła szkołę aktorską?
Tak, w 2005 roku aktorka została absolwentką wydziału aktorskiego Akademii im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Ponadto ukończyła ona również klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Częstochowie.

Fani lubią też

Zobacz też