Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joanna Jarmołowicz

Joanna Jarmołowicz

Joanna JarmołowiczOpisWydarzeniaJoanna Jarmołowicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Joanna Jarmołowicz to polska aktorka młodego pokolenia, znana z wielu popularnych filmów i seriali. Urodziła się 19 kwietnia 1994 roku w Legnicy. Zanim zaistniała na szklanym ekranie, ukończyła Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego. Prywatnie aktorka jest partnerką Jana Królikowskiego, a od 2019 roku mamą syna Józefa.

Kariera filmowa

Joanna Jarmołowicz swoje dzieciństwo spędziła w rodzinnej Legnicy na Dolnym Śląsku. Ukończyła tam liceum, a następnie przeprowadziła się do Warszawy. Kilkukrotnie (niestety bezskutecznie), aktorka próbowała dostać się do Akademii Teatralnej w Warszawie. Nie zniechęciło jej to jednak do porzucenia marzeń o aktorstwie. Ukończyła Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego. Ciężka praca i upór w dążeniu do swoich marzeń zaowocowały. Już w 2013 roku Joanna Jarmołowicz zadebiutowała w filmie "Sandland" Bartłomieja Żmudy, gdzie wcieliła się w rolę Anity. Kolejny raz autorka pojawiła się na szklanym ekranie w 2016 roku w filmie "Planeta Singli" oraz w dalszych częściach tej produkcji (2018 i 2019 rok).

 

W 2019 roku Joanna Jarmołowicz zagrała też w kontynuacji kultowej komedii "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", jako policjantka Iwona Ząb. Najnowsze produkcje (2022 rok), w których zobaczyć można aktorkę to film "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach", a także kolejna część komedii "Kogel Mogel" pod tytułem "Koniec świata czyli kogel-mogel 4".

Role serialowe

Prócz filmów, Joanna Jarmołowicz znana jest z wielu popularnych seriali emitowanych w telewizji. W latach 2016-2017 grała w serialu Polsatu "Pierwsza miłość" jako Marta Rudzińska. Ten sam rok (2016) przyniósł jej angaż w serialu TVN "Na noże", gdzie zagrała Zuzię Gładysz. Aktorka pojawiła się też i gra do dziś w "M jak miłość" emitowanym przez TVP2, gdzie dała się poznać widzom jako Gruzinka - Katia. Fani aktorki mogą oglądać ją w serialu TVP2 "Na dobre i na złe", gdzie gra rolę sympatycznej salowej Halinki. 

 

Joanna Jarmołowicz pojawiła się także gościnnie w kilku innych serialach. Zagrała postać Anny Matysiak w jednym z odcinków "Ojca Mateusza" emitowanego przez TVP1, pojawiła się w "BrzydUli 2" jako blogerka Majka, a także w serialu TVN "Receptura" w roli Miki, przyjaciółki głównej bohaterki.

Role teatralne

Joanna Jarmołowicz to aktorka, którą prócz szklanego ekranu, można też oglądać na deskach teatru. Wystąpiła na przykład w spektaklu "Berek, czyli upiór w moherze", z takimi gwiazdami jak Ewa Kasprzyk, Lesław Żurek, czy Antoni Pawlicki.

Życie prywatne

Aktorka pochodzi z Legnicy na Dolnym Śląsku, jednak swoje życie zawodowe i prywatne związała z Warszawą. Jej partnerem życiowym jest autor tekstów i kompozytor muzyczny, Jan Królikowski. To syn znanej pary aktorów - Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego. W 19 września 2019 roku Joanna Jarmołowicz wraz z partnerem zostali rodzicami. Na świecie pojawił się ich syn o imieniu Józef. Wcześniej Joanna Jarmołowicz była związana z bratem Jana Królikowskiego, Antonim. Mimo rozstania utrzymują ze sobą dobre kontakty. 

 

Aktorka jest aktywna w social mediach. Na instagramie prowadzi profil o nazwie @asiajarmolowicz. Obserwuje go prawie 98 tysięcy użytkowników. Joanna Jarmołowicz chętnie dzieli się kadrami z planów filmowych serialowych, ale także prywatnymi zdjęciami oraz przemyśleniami.

 

Co ciekawe, zanim Joanna Jarmołowicz zaistniała w rolach filmowych i serialowych, w 2012 roku wystąpiła w teledysku. Klip został nakręcony do piosenki Maryli Rodowicz "Dalej orły" i miał promować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. 

 

Aktorka z roku na rok zyskuje na popularności i sympatii widzów. Patrząc na rozwój jej kariery, można mieć dużą nadzieję, że zaskoczy nas jeszcze niejedną rolą w filmie, serialu lub teatrze. W komentarzach na jej temat również można przeczytać, że warto obserwować jej rozwój, gdyż ma potencjał oraz że jest ciekawą aktorką, która potrafi grać wielowymiarowe postacie.

 

 

Zobacz też: Natasza Urbańska, Wojciech Zieliński, Karolina Chapko, Agata Wątróbska, Michał Milowicz, Radosław Pazura, Katarzyna Warnke, Cezary Pazura, Marcin Mroczek, Dorota Stalińska, Katarzyna Kwiatkowska, Halina Bednarz, Natasza Leśniak, Hanna Śleszyńska, Milena Suszyńska, Damian Aleksander, Robert Kowalski, Piotr Janusz, Piotr Borowski, Monika Obara,

 

Wydarzenia

Joanna Jarmołowicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Jarmołowicz?

Miejscowości, w których Joanna Jarmołowicz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Toruń, Łódź.

Skąd pochodzi aktorka Joanna Jarmołowicz?
Aktorka pochodzi z Legnicy na Dolnym Śląsku, jednak obecnie mieszka w Warszawie.
Jaki tytuł nosi pierwszy film, w którym zadebiutowała aktorka?
Joanna Jarmołowicz zadebiutowała w filmie "Sandland" w 2013 roku.
Jakiego wzrostu jest Joanna Jarmołowicz?
Joanna Jarmołowicz ma 160 cm wzrostu.
W jakich trzech popularnych serialach zagrała aktorka?
Joannę Jarmołowicz mogliśmy poznać między innymi w takich serialach jak: "Pierwsza miłość", "M jak miłość" oraz "Na dobre i na złe".
Kto jest partnerem Joanny Jarmołowicz?
Aktorka prywatnie związana jest z Janem Królikowskim (synem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego).

Fani lubią też

Zobacz też