Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke

Katarzyna WarnkeSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
02.08.1977
miejsce urodzenia:
Grudziądz
dyscyplina:
aktorka, reżyserka teatralna
social media:

Opis

Katarzyna Warnke to jedna z najbardziej popularnych polskich aktorek. Występuje zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmach. Znana ze swoich odważnych stylizacji, wrażliwości i konsekwencji w dążeniu do celu. Kasia urodziła się na terenie Grudziądza i to właśnie tam uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Później aktorka ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Aktorskim. W pierwszych latach kariery znacznie bardziej znana z występów teatralnych, lecz w okolicach 2017 roku zaczęło się to zmieniać i często można ją oglądać na ekranie telewizora.

Katarzyna Warnke - krótka historia

Kariera teatralna u Katarzyny Warnke zaczęła się stosunkowo wcześnie, bo jeszcze za czasów licealnych. Wszystko to za sprawą Teatru Wizji i Ruchu Jerzego Leszczyńskiego w Grudziądzu. Kasia ciężko pracowała na to, aby się rozwijać, ale robiła to z ogromną satysfakcją, ponieważ ważne było dla niej to, aby odnaleźć swoją pasję i szukać różnych możliwości realizacji. Jeśli ich nie ma, trzeba je tworzyć samemu. Takie motto towarzyszy jej po dzień dzisiejszy. 

Katarzyna Warnke - kariera teatralna

Przez bardzo długi czas Katarzyna Warnke była blisko związana z teatrem. Dzięki temu mogła robić, to co lubiła najbardziej i nadać swemu życiu wyjątkowego smaku. Kasia grała m.in. w Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Rozmaitości w Warszawie oraz Teatrze Studio w Warszawie. Jest też powiązana z Teatrem Nowym w Warszawie, a to za sprawą autorskiego monodramu "Uwodziciel", który wyreżyserowała w 2013 roku. Najpopularniejsze sztuki teatralne, w których można podziwiać jej talent to:

 • "Damy i Huzary" (2001),
 • "Wyzwolenie" (2004),
 • "Makbet" (2004),
 • "Tartuffe" (2006),
 • "Między nami dobrze jest" (2009),
 • "Solaris. Raport" (2009),
 • "Nosferatu" (2011),
 • "Wyznawca" (2016).

Co ciekawe, już w czasie studiów wyreżyserowała spektakl "Drzewo tropików" (w zastępstwie). To wszechstronnie uzdolniona kobieta, która dobrze wie czego chce od życia i nie boi się o tym mówić. Można to także zobaczyć w jej rolach (teatralnych, jak i filmowych).

Katarzyna Warnke - kariera filmowa

To odpowiednie miejsce, aby krótko opisać karierę filmową Katarzyny Warnke. Aktorka ta występuje na szklanym ekranie od bardzo dawna, ale przez pierwsze zawodowe lata była skoncentrowana głównie na poczynaniach teatralnych. Na szeroką wodę Katarzyna Warnke "wypłynęła" w 2017 roku, kiedy to zagrała w filmie "Botoks".

 

Przyniosło jej to bardzo dużą popularność, ale warto podkreślić to, że aktorka zyskała uznanie zarówno wśród przedstawicieli młodszego, jak i znacznie bardziej dojrzałego pokolenia. Później były jeszcze role w takich produkcjach, jak: "Ach śpij kochanie" (2017), "Kobiety mafii" (2018), "Chyłka" (2018), "Kobiety mafii 2" (2019) i "Pętla" (2020). 

Jak już zostało wspomniane aktorka zadebiutowała znacznie wcześniej, ale jej wcześniejsze role nie odbiły się tak szerokim echem, jak ta w "Botoksie" (głównie za sprawą skupienia się na teatrze i tego, że role były epizodyczne).

 

Godne uwagi jest to, że można było oglądać ją w telewizji już w 1998 roku ("Złotopolscy"). Grała też w "M jak Miłość" (2004), "Usta usta" (2010), "Hotel 52" (2011) i "Na dobre i na złe" (2016).

Katarzyna Warnke - z kim występuje?

W trakcie swojej wieloletniej kariery zawodowej Katarzyna Warnke występowała na scenie z wieloma ciekawymi postaciami. Są to m.in.:

 • Olga Bołądź,
 • Sebastian Fabijański,
 • Tomasz Oświeciński,
 • Marieta Żukowska,
 • Agnieszka Dygant,
 • Janusz Chabior,
 • Wojciech Machnicki,
 • Aleksandra Popławska,
 • Julia Wieniawa,
 • Bogusław Linda,
 • Andrzej Chyra,
 • Jerzy Trela,
 • Arkadiusz Jakubik,
 • Karolina Gruszka.

Z niektórymi aktorami/aktorkami Kasia występowała zdecydowanie częściej, z innymi rzadziej. Aktualnie Katarzyna Warnke skupia się przede wszystkim na wychowaniu swojej córki Heleny (urodzona w 2019 roku).

 

 

Zobacz też: Agnieszka Kaczorowska-Pela, Katarzyna Grabowska, Zdzisław Wardejn, Olga Bołądź, Łukasz Nowicki, Marian Opania, Olga Borys, Mateusz Damięcki, Marieta Żukowska, Michał Koterski, Krzysztof Chodorowski, Anna Matysiak, Małgorzata Sadowska, Maciej Tomaszewski, Maja Barełkowska, Andrzej Poniedzielski, Katarzyna Ptasińska, Monika Walter, Kacper Kuszewski, Rafał Fudalej,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Katarzyna Warnke?
Aktorka urodziła się w Grudziądzu i to tam uczyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego oraz stawiała pierwsze kroki w Teatrze Wizji i Ruchu.
Jaki był jej pierwszy film/sztuka?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli chodzi o teatr można tutaj wskazać sztukę "Damy i Huzary" z 2001 roku, lecz debiut reżyserski przypadł na 2013 rok (autorski monodram "Uwodziciel"). Biorąc pod lupę filmografię wypada wspomnieć o roku 1997 ("Ranne ptaszki") lub 1998 (epizodyczna rola w serialu "Złotopolscy"). Wielką popularność zyskała w roku 2017 poprzez rolę doktor Magdy w produkcji Patryka Vegi o nazwie "Botoks".
Z kim najczęściej występuje Katarzyna Warnke?
Aktorka występuje m.in. z Aleksandrą Popławską, Agnieszką Dygant, Sebastianem Fabijańskim, Olgą Bołądź, Tomaszem Oświecińskim, Bogusławem Lindą, Januszem Chabiorem i Marietą Żukowską.
W jakich filmach można zobaczyć Katarzynę Warnke?
Najbardziej znane produkcje z udziałem aktorki to "Botoks", "Kobiety mafii", "Kobiety mafii 2" oraz "Pętla".
Czy Katarzyna Warnke występuje tylko na szklanym ekranie?
Katarzyna Warnke jest związana nie tylko z filmem, ale też z teatrem (głównie w pierwszych latach zawodowej kariery).

Fani lubią też

Zobacz też