Fertile Hump

Fertile Hump

Każdy fan rocka, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest znaleźć artystę, który swoją muzyką przeniesie słuchacza w zupełnie nowe, nieznane mu dotąd rejony swojej wyobraźni. Jeśli zatem uwielbiasz klasyczne rockowe ballady, a bluesowe dźwięki nie są Ci obce, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż utwory zespołu Fertile Hump mogą przypaść Ci do gustu. Jesteś zainteresowany? Nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz dowiedz się, kim są Fertile Hump.

Fertile Hump — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Fertile Hump to zespół, którego styl można określić jako nieco eklektyczny. Śmiało można bowiem stwierdzić, że warszawscy artyści wchodzący w skład Fertile Hump nie boją się łączyć wielu z pozoru niejednorodnych elementów. Słuchając ich najpopularniejszych utworów można zauważyć wyraźne inspiracje punkiem, rockiem, a także bluesem. Ich niestandardowy styl nie jest jednak niespójny, a wszystkie z pozoru niepasujące do siebie części składowe zdają się idealnie komponować oraz łączyć tworząc przy tym muzykę, która ma niemal terapeutyczne działanie.

 

Za stworzenie Fertile Hump odpowiada trójka młodych oraz niezwykle zdolnych artystów: Magda Kramer, Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz. Choć każdego z nich bez dwóch zdań można nazwać indywidualistą, na scenie zawsze dają popis muzyczny, który można opisać trzema słowami: współpraca, jedność oraz harmonia. Magda Kramer, czyli wokalistka zespołu Fertile Hump odpowiedzialna również za gitarowe brzmienia, ma charakterystyczny głos, o którym trudno jest zapomnieć. Mówiąc o wokalu, warto również zaznaczyć, że w niektórych utworach Fertile Hump pojawia się także Tomek Szkiela, który podobnie jak Magda gra na gitarze. Ostatnim członkiem tego magicznego trio jest Maciek Misiewicz znany między innymi z zespołu Hard to Breath, który czaruje swoich słuchaczy grą na perkusji.

 

Niemal wszystkie utwory warszawskiego trio Fertile Hump, mają melancholijny wydźwięk. Zarówno ich teksty, jak i melodia obecna w piosenkach zespołu Fertile Hump przywołują wspomnienia oraz odblokowują momenty, w których chcielibyśmy się znaleźć.

Fertile Hump — albumy warte uwagi

Jak twierdzą twórcy, Fertile Hump to zespół, który powstał całkowicie przypadkiem, kiedy to pewnej nocy Magda (wokalistka) oraz Tomek (wokal i gitara) zaczęli śpiewać. Była to noc jak ich wiele, jednak szybko okazało się, że już wkrótce ich piosenki będzie słyszał ktoś więcej niż tylko ściany kuchni w ich mieszkaniu. Tomek Szkiela twierdzi, że to właśnie noc, podczas której wspólnie śpiewali z Magdą była przełomem w ich karierze. Po tym, jak wytwórnia Instant Classic chciała wydać ich piosenki, para zdecydowała się na poszukanie trzeciej osoby, która będzie odpowiedzialna za perkusje. Wybór padł na Maćka Misiewicza, który ochoczo zgodził się wstąpić do zespołu.

 

Ich debiutancka EP-ka ujrzała światło dzienne 30 listopada 2015 roku. EP-ka ta składa się z czterech piosenek, których tekst odzwierciedla życie oraz historie przytrafiające się autorom.

 

Na kolejny album nie trzeba było długo czekać, ponieważ pojawił się już w 2016 roku. Album ten nosi tytuł "Dead Heart" i liczy aż dwanaście utworów. Album cieszył się bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród fanów, jak i u nowych słuchaczy.

Najpopularniejsze utwory Fertile Hump

Do najpopularniejszych utworów zespołu Fertile Hump z pewnością można zaliczyć Kitchen Blues, który otwiera wyżej wspomniany album "Dead Heart". Będąc przy tym utworze, warto zwrócić szczególną uwagę na jego tytuł, który jest bezpośrednim odwołaniem do kuchni, która stała się punktem zapalnym do powstania zespołu.

 

Kolejnym utworem, który warto przesłuchać jest "Wooden Heal". Choć piosenka trwa zaledwie trzy minuty, jej rytmiczność oraz charakterystyczne brzmienia gitary, przywołują na myśl klasyczne bluesowo-rockowe kawałki z lat świetności dwudziestego wieku. Wyrazisty wokal Magdy oraz solówki gitarowe w wykonaniu Tomka sprawiają, że słuchacze na nowo odnajdują się w starym dobrym rocku. Cały utwór jest niejako zwieńczone przez doskonale zagraną perkusję.

Fertile Hump — media społecznościowe

Fertile Hump prowadzi swoją oficjalną stronę na Facebooku, na której regularnie wrzuca posty, z których można dowiedzieć się między innymi o najnowszych wydarzeniach, w których trio bierze udział, a także o planach związanych z dalszych rozwojem zespołu. Warto zatem obserwować ich na Facebooku, by nie przegapić żadnych nowości. Jeśli zależy Ci na tym, by wiedzieć co dzieje się z Twoimi ulubionymi artystami, możesz również obserwować ich na popularnych platformach streamingowych takich jak Deezer lub Spotify.

 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Fertile Hump: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Topinambur,

 

Fertile Hump - Często zadawane pytania

  • Fertile Hump to zespół pochodzący z Polski, a dokładnie z Warszawy
  • Fertile Hump to trio, w skład którego wchodzi Magda Kramer, Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz.
  • Album wydany przez Fertile Hump nosi tytuł ,,Dead Heart".
  • Wokalistami są Magda Kramer oraz Tomek Szkiela.
  • Zespół istnieje od 2015 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Fertile Hump
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/